UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
apkure mansardā
Autors: Ozzys ()
Datums: 09/04/2019 03:15

Labdien . tātad par situāciju. Ir doma pārveidot piebūves otro stāvu (jumta stāvu) par dzīvošanas telpu , lai varētu uzturēties ne tikai vasarā, bet arī ziemā.. Tātad runa ir par piebūvi kuras pirmajā stāvā ir malkas šķūnis un pirts. Uz otro stāvu iet skurstenis (no pirts). Otrais stāvs ir 120 m2 , kas sadalīts 2 daļas 50 m2 telpa, un atlikušie 70 m2 ir sadalīti 3 mazākās istabas (ar riģipša starpsienām) caur 50 m2 telpu iet tas pirts skurstenis, pēc idejas varētu pieslēgt kaut kādu jotuleni un lielajā telpā problēma būtu atrisināta, bet tā jotulene man neapsildīs atlikušās 3 telpas , jeb 70 m2 . Domāju granulu katlu likt pirmajā stāva, bet baidos kad sanāks ļoti dārgi, jo tad jau tāpat jāvelk ir siltās grīdas vai jāliek radiātori, bet ar visu izbūvi domāju būs ļoti lieli cipari. Kas būtu izdevīgākais apkures variants?

p.s. Piebūve ir no keramzīta blokiem, Otrais stāvs ieskaitot jumtu ir pilnība nosiltināts ar vati un izšūts ar riģipsi, grīda gan vēl nav pabeigta ir vate salikta un ar osb nošūta tapēc īsti siltās grīdas ar tagad negribu ķēpāties.

Re: apkure mansardā
Autors: qwe ()
Datums: 09/04/2019 13:38

Neapgalvoju ka jāliek, bet kāpēc šobrīd nevarētu siltās grīdas pēc fakta? ... ja reiz grīda vēl nav pabeigta? Kā reiz nepieciešams apakša OSB. Piem. Thermofloor plāksnes ar metāla siltum izstarojošo.
Šis vēl ir viens no līdzīgiem - [www.ss.com]
Vēl ir risinājums no puķika, bet tas gan ir overpraisots.
Ja ir kāda pazīšanās tipogrāfijās, tad no viņiem var mēģināt nopirkt vecās drukas plates. Plāns alumīnijs. Var ievalcēt, apstrādāt un tā pa lēto izstarojošo dabūt.

Re: apkure mansardā
Datums: 10/04/2019 12:13

Ir tikai 3 sakarīgi varianti - siltās grīdas, radiatori vai arī ar gaisa ventilācijas palīdzību. Pirmie divi ir tikai naudas jautājums - tie strādās kā iecerēts. Par gaisu ir manuprāt mazliet sarežģītāk - tam būtu jābūt krietni lētāk un muļķdrošāk, bet vai sanāks? Es neesmu redzējis sakarīgus aprakstus kā efektīvi tādu izveidot, bet man gribētos domāt, ka tas varētu būt interesants variants.
Jotulene uz pirts skursteņa manuprāt nav drošs risinājums un vispār kurināt mansardā ir ne visai laba doma - gan ugunsdrošība gan tīrība.

Re: apkure mansardā
Autors: bern ()
Datums: 10/04/2019 15:03

Kāda ir tā otrā stāva funkcija? Patstāvīgai dzīvošanai vai reizi divās nedēļās pārnakšņot pēc pirts?

Re: apkure mansardā
Autors: Ozzy ()
Datums: 10/04/2019 18:57

bern Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kāda ir tā otrā stāva funkcija? Patstāvīgai
> dzīvošanai vai reizi divās nedēļās
> pārnakšņot pēc pirts?

Doma būtu patstāvīgai dzīvošanai.. it kā skatos un šķiet pievilcīgs - [www.granulukatli.eu]
Bet tāpat, tad vainu Rorbo vai radiātori un tagad īsti nesaprotu kas sanāktu izdevīgāk.

Re: apkure mansardā
Autors: bern ()
Datums: 10/04/2019 20:13

Tad, ja vēlies iespēju nodrošināt vienmērīgu temperatūru visu diennakti, malkas katls ar akumulatoru vai granulnieks. Un attiecīgi radiatori, lai novadītu siltumu līdz apkurināmajām telpām.

Re: apkure mansardā
Autors: lūdzu info ()
Datums: 17/04/2019 11:44

Ja tiek plānots pārbūvēt piebūves mansardu, tad blakus ir arī kāda konkrēta ēka kura jau tiek apkurināta. Varbūt vari padalīties ar informāciju kā tā tiek apkurināta un cik tālu atrodas no piebūves (vai saimniecības ēkas)Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
Gh79Y

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727