UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 7 no 9
Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: Tinis ()
Datums: 24/02/2019 18:36

Ja saproti krievu valodu, tad jūtubā ir kanāls "Prosto Konstantinovi". Viņiem ir gaiss-gaiss siltumsūknis 230 m2 karkasa mājā. Vēl ir Viktors Borisovs arī ar gaiss-gaiss siltumsūkni 72m2 gāzbetona mājā. Vari iegūglēt.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: XYZ ()
Datums: 24/02/2019 19:43

Ja liec gaisa ss, nekabini viņu uz mājas sienas. Labāk uzmūrēt blakus mājai pamatu, kur tad šis stāvēs.
Un par patēriņu - noskatītajam variantam, pārdevējam paprasi kādu klienta kontaktu. Aizbrauc ciemos un paskaties kas un kā strādā, cik tērē. Forši jau būtu redzēt ziemā, nevis pavasara t.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: ints45 ()
Datums: 24/02/2019 21:05

Reku, Katlakalnā ir karkasa māja ar gaiss-ūdens ss.
[www.forumhouse.ru]

šajā lappusē ir gan elektrības patēriņš, gan platība

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: Sezams ()
Datums: 24/02/2019 21:22

ints45 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Reku, Katlakalnā ir karkasa māja ar gaiss-ūdens
> ss.
> [www.forumhouse.ru]
>
> šajā lappusē ir gan elektrības patēriņš,
> gan platība


Nu šeit arī baigi labi viss ir.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: aigarello ()
Datums: 25/02/2019 10:12

Cik esmu redzējis , gaisa SS liek kopā ar akumulatoru, tad nu to var palūgt uzlikt nedaudz lielāka izmēra, lai var nepieciešāmības gadījumā to var piekurināt ar esošo brikešu katlu.
Apkures sistēmai noteikti vajadzētu būt alternatīvai, ja nu pazūd elektrība, sabojājas SS elektriskā vai mehāniskā daļa, vai vienkārši uznāk ilgstošs aukstums, zem -25 kādu nedēļu vai divas.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: pašdarbnieks ()
Datums: 25/02/2019 11:30

Ja reiz SS ir vajadzīgs aķis, tad tās ir netikai papildus izmaksas(vismaz ap 1000eu), bet arī vieta, kuras tēmas autoram nav.
Granulniekam aķi nevajag.Nu ieslēdzas viņš biežāk, bet uz to arī ražotājs viņu ir projektējis.
Granulas var arī ārā turēt zem atklātas nojumes tāpat kā malku. Pie tam viņas ir plēves iepakojumā..
Alternatīva granulām ir kombinētais granullas/malkas katls. Ja nobrūk padevējs, vai granulas beidzas , tad var ar briketēm vai malku šmorēt.
El patēriņs granulniekam ir smieklīgs, tik daudz lai automātiku uzturētu. Viņam vadelis kaut kāds 0.75m2 ko štepselē iekšā. Skaidrs, ka neko viņs neēd.

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: qwe ()
Datums: 25/02/2019 11:52

c'mon cilvēki
Alternatīva apkure var būt tikai labi akumulējoša krāsns, ja nav sistēma uz pašteci. Par cik siltās grīdas, tad pašteces nebūs. Tātad nekādas cirkulācijas sūknis bez elektrības nedarbosies.

Sezams
Tu esi dīvains - es tev iesviedu linku ar n-tajiem reāliem piemēriem uz gaiss-ūdens SS ar izmaksām. Ko tu vēl čīksti?
Granulas diez vai būs lētākas. Tev cik gadam vajadzēs? 4-6 tonnas? Ja ņemam, ka kvalitatīvas granulas var dabūt vēl par 160€, tad minimums 640€. Gaiss-ūdens pēc pirms iesviestā linka ir zem 500€. Apkures būvešana abiem veidiem ir ļoti līdzīgām izmaksām. Par mīnusiem - un es izskatu tikai -25 variantu. Nezinu ko tu ieciklējies uz saviem -20. Cik šogad ir bijuši -20? Mums te nav tādu ziemu, lai uz to minimumu aukstuma ieciklētos.

XYZ
Un tu esi vēl dīvaināks. Kur tādas gudrības salasījies, ka kāds kabinātu siltumsūkni uz sienas?

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: Sezams ()
Datums: 25/02/2019 12:21

Es tak teicu, ka pēc linkiem viss ir labi, kaut šodien pasūtu un dzīvoju laimīgs.
Es esmu no tiem cilvēkiem, kas domā ilgtermiņā.
Tātad EL cenas - tās pēkšņi var uzaugt tā, ka rēķins būs iespaidīgs. Protams, ja EL cenas aug, tad loģiski, ka granulām arī, bet tas pieaugums nebūs lēcienveidīgs.
Nu jebkurā gadījumā ir jādomā ko darīt. (līdz šīs sezonas beigām vēl ir laiks)

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: pip ()
Datums: 25/02/2019 13:39

Izskatās, ka kāds lohatrons vēlas pierādīt gaiss-ūdens ss pārākumu pret granulnieku. Ja būvējam visu no nulles, tad jaunā mājā ss ielikt ir lētāks variants, bet granulnieks vienmēr patērēs mazāk. 1 kg granulu sadegot dod 4,5 kw . Siltumsūknis reāli ar siltam gridam jaunā labi siltinata mājā sezona ir 1 pret 3. Ja ir radiatori tad nokrit uz 2.5 silto udeni lidz 55gradiem, lai uzsildītu ir 1 pret 2.
1kg granulu maksā 0.18€ 1kw siltumjauda izmaksās 0.04€
Siltumsūknim 2.5kw siltumjauda no 1kw iegūtās elektrības izmaksa būs 0.072€
Tā tād granulnieka ieguvums ir 1.8 reizes efektīvāks par ss

Re: Labākais apkures veids privātmājai
Autors: Kludzins ()
Datums: 25/02/2019 13:53

Sezams Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es tak teicu, ka pēc linkiem viss ir labi, kaut
> šodien pasūtu un dzīvoju laimīgs.
> Es esmu no tiem cilvēkiem, kas domā
> ilgtermiņā.
> Tātad EL cenas - tās pēkšņi var uzaugt tā,
> ka rēķins būs iespaidīgs. Protams, ja EL cenas
> aug, tad loģiski, ka granulām arī, bet tas
> pieaugums nebūs lēcienveidīgs.
> Nu jebkurā gadījumā ir jādomā ko darīt.
> (līdz šīs sezonas beigām vēl ir laiks)


ilgtermiņā visam augs cena.
Tas par cik pieaugs el cenas pieaugs arī granulu cenas, jo granulu ražošanas process arī par tik sadārdzināsies - elektrības izmaksas, darbinieku algas, peļņas %. Tās jau ir 3 pozīcijias vismaz.
Ir diezgan naivi domāt, ka granulu cena neaugs. Paskaties kas notiek sezonāli un ilgtermiņā ar granulu cenām.


Otrkārt neredzu iemeslu lēcienveidīgiem sadārdzinājumiem.
Tad jānotiek ir apokalipsei :D

Pašreizējā: 7 no 9


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        **     **  **    **        **  **     ** 
 **        **     **   **  **         **  **     ** 
 **        **     **    ****          **  **     ** 
 **        *********     **           **  **     ** 
 **        **     **     **     **    **  **     ** 
 **        **     **     **     **    **  **     ** 
 ********  **     **     **      ******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727