UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: rozetes paralēli un savienojums uz rozetēm bez maģistrāles
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 08/02/2019 20:56

Kā teica mans bijušais šefs.." nav pieļaujams nepamatoti tērēt pasūtītāja līdzekļus".
Šitais ir vai nu no tās pašas operas, vai arī pats pasūtītājs meklē veidu kā izbrāķēt apakšnieka darbu...

Re: rozetes paralēli un savienojums uz rozetēm bez maģistrāles
Autors: paskars ()
Datums: 08/02/2019 21:53

Vadu sametināšana ir izcils savienojums.

Spēka vadu salodēšanu neuzskatu par labu savienojumu. Vienīgi, ja sākumā uztaisa skrutku un tad aplodē.

Nesaprotu kāda problēma ir saslēgt saprātīgu skaitu rozešu virknē. Un pie pabeigšanas vienmēr ir jānomēra.

Re: rozetes paralēli un savienojums uz rozetēm bez maģistrāles
Autors: Rx ()
Datums: 09/02/2019 14:28

nedroši Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kas tur nedrošs?
Teorētiskā un arī praktiska problēma ir tāda: Štepselējot iekšā- ārā, rozete tiek kustināta, pievienojumi mehāniski šūpoti, raustīti. Tātad to savienojumu vietas "izdilst", vadu stiprinājumi atlaižas, kontakts pasliktinās. Virknē slēgtām rozetēm strāva vienmēr iet cauri visām pieslēguma vietām, ja slodze ir gala rozetē. Bojājums zemes vadā var būt liktenīgs. Tāpat ar ugunsdrošību, jo strāvas no rozetēm summējas un iet cauri potenciāli nedrošiem kontaktiem. Remonta laikā tiek atslēgtas pārējās rozetes. Arī zemes vads!. Šī problēma tika atrisināta Lielbritānijā, ap 1942 gadu izstrādājot riņķa slēguma veidu, kad strāvu pievada no abām pusēm. Tāda shēma tika ieviesta Lielbritānijā [en.wikipedia.org] un tās pavalstīs, arī kādā citā, kas piekrita tādam slēgumam. Pie mums tā slēdz elektriķi, kas zin uzdevumu un apstākļi tam ir pateicīgi. Otrs risinājums ir vienmēr no rozetes vilkt atsevišķu vadu uz sadales kārbu, tā panāk savienojuma drošumu, arī rozetes remonta laikā, samazina potenciāli bīstamos punktus. [remont220.ru] [openfile.ru] Tur arī nianses par kabeļa pievienošanu.

Re: rozetes paralēli un savienojums uz rozetēm bez maģistrāles
Autors: Aldiss ()
Datums: 09/02/2019 15:24

Tajā pašā wikipedia lapā ir gari sarakstīts par rinķa slēguma trūkumiem un kāpēc to nepieņem pārējā pasaulē.

Re: rozetes paralēli un savienojums uz rozetēm bez maģistrāles
Autors: ETT ()
Datums: 09/02/2019 18:11

Pārdomu jautājums no prakses - cik bieži kontakti ar zemējumu tiek kustināti - rauti ārā, bāzti iekšā?. Lielākoties tie ir patērētāji ar salīdzinoši lielu jaudu un stacionāri. Pārējiem parasti zemējuma nav. Tad izceļas vēl viens jautājums - vai rozetes ar zemējumu netiek izvietotas biežāk, nekā nepieciešams, līdz ar to nevilšus mēģinot vienkāršot pieslēgumus un mazinot to drošību? Bet tas vairāk filozofiskas dabas jautājums par to, ko vēlas, un kas iespējams...

Re: rozetes paralēli un savienojums uz rozetēm bez maģistrāles
Autors: agrais ()
Datums: 09/02/2019 19:02

Tur jau ta lieta....Parasti liek kontaktus ar zemejumu, bet majas gandrīz neviena ierice ar prasibam pēc tada kontakta nav...Nu izņemot kadu velas masīnu un vel paris verku. Tas no pieredzes. Un vēl- nevaru ta uz sitiena iedomaties kuru razotaju kontaktiem varetu no spraušanas iekša-arā vadu spailes izļurkaties.Varbūt jau ka kadiem ta ir, bet nu pamatā visiem ta padarīšana ir stabila. Un nav gadījies redzet ka no spraušanas kaut kas butu noticis. Cita lieta ka nav bijis labs kontakts, parak jaudigi paterētaji piesprausti. Bet tad arī zemejuma vads nav tas kas nosvilst pirmais...

Re: rozetes paralēli un savienojums uz rozetēm bez maģistrāles
Autors: Rx ()
Datums: 09/02/2019 20:05

"Drošam pieder pasaule"...Droša montāža nodrošina lielāku drošību, lai kā arī saka, ka kāds nav redzējis savām acīm to skādi, ko tas var nodarīt. Reti lieto? Kā kur. Piemēram telefona lādētāju sprauž pat 1 reizi dienā...katrs mājinieks. Virtuvē tāpat mikseris, kāds cits elektropalīgs tiek diezgan bieži ieštepselēts. Putekļu sūcējs arī jāpārštepselē vienā darba ciklā. Un kad slinkums pārštepselēt, tad velk ar vadu tā...ka rozete šķība vai pat ārā. Pataustiet pie štepseļa putekļu sūcējam pēc darba: Manāmi sasilst. Nu bet katrs jau gudrs. Un tāpēc katram savs skatījums. Ik pa laikam lasām, ka uguns grēka iespējamais iemesls ir elektroinstalācijas bojājums...Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 09/02/2019 20:07, labojis Rx.

Re: rozetes paralēli un savienojums uz rozetēm bez maģistrāles
Autors: Rx ()
Datums: 09/02/2019 20:22

Rozešu pievienošanas problēmas uzskatāmībai virtuvē:

Re: rozetes paralēli un savienojums uz rozetēm bez maģistrāles
Autors: agrais ()
Datums: 10/02/2019 08:46

Ne jau zemejums nosargas no ugunsgreka...Man garaza vesela kaste ar dazadiem kontaktiem sakrajusies.Interses pec papetiju- nevienam vadu spailes nekadi nevar izlurkaties no vada ara-ieksa raustisanas.Te es nerunaju par krievu laiku. Uzmetu intereses pec aci majas esosai sadzives tehnikai- tikai velas masinai un plitij ir zemejums! Tapat no maniem neskaitajamiem rokas instrumentiem tikai daziem ir zemejums paradzets.Pareizi ka katrs esam tik gudrs cik esam...Bet ir jau nodzivots 50 gadu majas kuras par tadu zemejumu pat dzirdets nebija, un tukstosiem cilveku tadas dzivo vel joprojam.Ir izmantotas visadas iespejamas tehnikas un instrumenti, gan sakot ar visada veida zagiem un beidzot ar visadiem metinamajiem.Un bez zemejuma, jo tada vienkarsi nebija, un laukos nav joprojam..Ne reizi neesmu sastapies ar vajadzibu tadu ierikot....un tas tiesam liekas mazsvarigi. Jaumaja maja jau protams ka viss notiek , zemejums ir, bet lai par to ietu ipasi iespringt...Ir pietiekami daudz citu problemu.Tadas manas domas un mana pieredze.

Re: rozetes paralēli un savienojums uz rozetēm bez maģistrāles
Autors: moldriks ()
Datums: 22/02/2019 21:45

Neredzu problēmu tai virtuvē. Jāskatās jaudas un viss - visa māksla. Bojājums elektroinstalācijā bieži vien ēku degšanai ir tāpēc, ka kaut ko jau tajā atzinumā ir jāraksta. Tas, kurš to sastāda visticamāk nav ar el. sertifikātu eksperta līmenī. Tādus atzinumus varēja sastādīt mana vecmamma, ne speciālists.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
VKGkJ

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727