UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Saules kolektori siltajam ūdenim un apkurei
Autors: Odinee ()
Datums: 15/01/2019 19:21

Klau,kur tu dabūji elektrību? Šie kolektori darbojās no saules enerģijas,ar elektrību nav nekāda sakara,man liekas tu runā par meitu,bet es prasīju par māti :D

Re: Saules kolektori siltajam ūdenim un apkurei
Autors: ETT ()
Datums: 15/01/2019 20:11

Āutomātika uz sauli, pašteci un svēto garu. Pilnīgi nekāda sakara ar elektrību :)

Re: Saules kolektori siltajam ūdenim un apkurei
Autors: Lauko ir ()
Datums: 15/01/2019 21:27

Odinee,tu jautāji -vai izdevīgi slēgt apkuri caur kolektoru. Nē, nav izdevīgi, jo saule ir 5g .mēn gadā.,kad īsti apkuri nevajag. Un pie tam nav pat izdevīgi to lietot siltajam ūdenim, jo siltais ūdens ko silda elektrība ir lētāks.

Tev tika parādīt aprēķins, ka elektrība kā alternatīva koletoriem uz ūdeni pa ir lētāka par kolektoru. Tavā gadījumā, tu ūdeni pat sildītu ar gāzi, tāpēc tev būtu vēl neizdevīgāk likt (vispār pat izskatīt) saules kolektoru, jo gāze ir daudz lētāka par kolektoriem siltā ūdens ieguvei. Bet tā kā tu jau esi nopircis kolektoru, tad neko darīt. Domāsi labas domas par zaļo enerģiju...

Re: Saules kolektori siltajam ūdenim un apkurei
Datums: 16/01/2019 09:41

a tā sistēmas cena ir up to date ?

Re: Saules kolektori siltajam ūdenim un apkurei
Autors: Lauko ir ()
Datums: 16/01/2019 10:48

Šovasar Ērgļos lika 3900 EUR bez papīriem,(bez PVN) ar darbu (viss). It kā kolektori ar lielo efektivitāti. Bet cena atkarīga no katra vajadzībām. +/- 3k ar kapeikām būs.

Var pajautāt Odinee, cik samaksāja?

Re: Saules kolektori siltajam ūdenim un apkurei
Autors: protuprotu ()
Datums: 16/01/2019 21:36

Biju Vācijā, redzēju daudzām privātmājām uz jumta kolektorus. Arī saules baterijas tur bija izvietotas uz laukiem vairāku ha platībā. Par cenām un ieguvumiem nemācēšu teikt. Dažās valstīs šīs iekārtas subsidē valsts, tad jau nu noteikti atmaksājas .

Re: Saules kolektori siltajam ūdenim un apkurei
Autors: Odinee ()
Datums: 16/01/2019 23:21

Varbūt es tiešām esmu bremzēts,bet netieku skaidrs:) Paldies Lauko ir par centību :)

Ja saule silda silto ūdeni,neskaitot sūkni,kontroles paneli utt. kas ir tas, kas vēl patērēs elektrību šajā procesā ?

Cik noprotu tiek sildīts arī no dienas gaismas,protams ne tik ļoti kā saules:)

Es savēju BU paņēmu pa 2000 EUR. 4 paneļi(vakumnieki)+viss pārējais .

Re: Saules kolektori siltajam ūdenim un apkurei
Autors: agrais ()
Datums: 17/01/2019 07:39

Tev cenšas ieskaidrot ka ta iekārta neatmaksājas...Pa to naudu ko ieguldisi, vari sildīt ar elektribu, vai gazi daudzus gadus. Pēc tam atkal būs kaut kas jaremonte un izdevumi atkal. Man arī bija doma ka vajag sauli izmantot vasaras menesos udens sildisanai. Bet pareķinaju ka man tas nekad neatmaksasies un atmetu to domu. Pieļauju ka tas atmaksatost kada viesu maja, kur ūdens jaizmanto daudz.Bet nu katram sava galva uz pleciem...

Re: Saules kolektori siltajam ūdenim un apkurei
Autors: arre ()
Datums: 17/01/2019 08:57

Autors jau tak nopircis iekārtu, kāda jēga izteikties par atmaksāšanos.

Re: Saules kolektori siltajam ūdenim un apkurei
Autors: Huubis ()
Datums: 17/01/2019 09:42

Ja Tev Odinee ir savs peldbaseins un vēlies to apsildīt, tad liec tik augšā tos saules kolektorus (apmēram 200 €(-ļoti atkarīgs, kādu ūdens temperatūru gribēsi uzturēt) gadā ietaupīsi, ja siltais baseins ap 30m³ + karstā ūdens patēriņš).

Bet ja Tev savs gāzes katls un tikai karstā ūdens pašpatēriņš, tad, kā jau te iepriekš apspriests, saules kolektoru uzstādīšanai nebūs īsti pamatojuma.(nu pamatīgi vannojoties varbūt 50 € gadā uz uzsildi varēsi ietaupīt).

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  ********   **    **   *******  
 **     **  **     **  **     **   **  **   **     ** 
 **     **  **     **  **     **    ****    **     ** 
 ********   *********  ********      **      ******** 
 **         **     **  **            **            ** 
 **         **     **  **            **     **     ** 
 **         **     **  **            **      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727