UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 5
Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: Kludzins ()
Datums: 09/01/2019 13:38

v_t Wrote:
-------------------------------------------------------

>
> ir redzētas siltās grīdas ar trīsslānu
> parketu. viss darbojas. uzsilst arī koks, un
> sajūtas uz koka ar basu kāju ir patīkamākas
> nekā uz lamināta vai flīzes. tikai ieteicams
> klikus likt uz līmes, lai izžūstot parketam,
> tas nekrikšķ.

Piezīmei vēl - uz līmes kas tiešām ir paredzēta siltajām grīdām. Daudzos veikalos, kad prasīju pārdevēji bolīja acis.

Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: J ()
Datums: 09/01/2019 14:53

daudzjautajumi Wrote:
-------------------------------------------------------
> var teikt visi 3 slāņnieki mūsdienās skaitās
> derīgi siltajām grīdām, bet pērkot jāskatās
> vai tas dēlis ir ar vai bez tukšumiem starp
> slāņiem, labāk ņemt tādu kurš ir "pilns"
> nevis ar gaisa spraugām

Es drīzāk teiktu, ka visi trīsslāņnieki ir nederīgi siltajām grīdām, līdzīgas atsauksmes esmu saņēmis arī no citiem.

Siltajai grīdai labi, ja seguma pretestība R nepārsniedz 0.05 m2K/W, apmierinoši - ja R=0.10 m2W/K, galējā pieļaujamā robeža ir R= 0.15 m2K/W. Trīsslāņu parketam pašam par sevi jau pretestība ir 0.13-0.15 m2K/W, kas ir ne tikai slikti, bet jau pie galējās pieļaujamās robežas, turklāt vēl ir jāņem apakšklājs, kuram ar kādi 0.05 m2K/W vēl plusojas klāt līdz ar ko galējā vērtība ir pārsniegta.

Teorētisks risinājums, kurš atbilst pretestībai ir divslāņu parkets, bez apakšklāja un līmes, taču tur citas problēmas parādās.

Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: J ()
Datums: 09/01/2019 14:57

> otra tipiskā kļūda, pareizāk sakot muļķība,
> ir siltās grīdas kombinēt ar radiatoriem
> otrajā stāvā.

Ne vienmēr ir iespējams ar saprātīgām izmaksām ierīkot silto grīdu otrajā stāvā un lielāka izmēra radiatori ir ekonomiski daudz saprātīgāks risinājums. Kopumā par SS gan piekrītu - ērtākais un izdevīgākais apkures veids.

Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: kkk ()
Datums: 09/01/2019 15:13

Man ir 3slāņu parkets uz siltajām grīdām - viss notiek un nav nekādas vainas un tās ir pilnīgas muļķības, ka nav derīgi. Gudras .iršanas vietā varbūt vajag palasīt ražotāju specifikācijas. Nozīme ir tikai tam, lai segums nodrošinātu siltuma pārnesi pietiekamu ēkas siltuma zudumu kompensēšanu pie ierobežotas grīdas T. Piemēram, no boen 14mm 3slāņnieka instrukcijas: max grīdas T 27 grādi, max noņemamā jauda 60w/m2. Manā gadījumā 60w/m2 ir ar ~40% rezervi. Protams, faktiski varbūt ēka ir izbūvēta sliktāk nekā aprēķinā, bet katrā ziņā rezerve ir pietiekama, lai to kompensētu. Ja ar šādu jaudu nepietiek komforta uzturēšanai, tad, protams, šādu segumu izmantot nav vēlams. Bet pie mums jau problēma tāda, ka reti kad tiek veikts aprēķins - pārsvarā santehniķis "es vienmēr tā taisu" un tad brīnās.

Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: v_t ()
Datums: 09/01/2019 15:19

vecā mājā, kur varētu būt problēmas vieglā veidā ierīkot siltās grīdas vai nav racionāli lauzt augšā kaut kādas īpašas esošās grīdas, radiatoru izvēli var saprast.
bet jaunbūvēs... jāatzīst, ka es nekādā veidā nevarēju pārliecināt savu labu čomu no skolas sola.
pēc pāris gadiem gan atzina, ka labāk būtu mani paklausījis.

ir tāds cipars siltās grīdas seguma siltuma pretestībai. ideāli, ja tā ir pēc iespējas mazāka. bet, kā jau minēju, darbojas arī grīdas ar lielāku R rādītāju. jebkurā variantā ir iespēja par kādu grādu pacelt ūdens temperatūru, ar grīdas kontūru palīdzību piebremzējot plūsmu telpās, kurās ir flīzes.

Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: Mairis ()
Datums: 09/01/2019 15:26

J Wrote:
-------------------------------------------------------
> daudzjautajumi Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > var teikt visi 3 slāņnieki mūsdienās
> skaitās
> > derīgi siltajām grīdām, bet pērkot
> jāskatās
> > vai tas dēlis ir ar vai bez tukšumiem starp
> > slāņiem, labāk ņemt tādu kurš ir "pilns"
> > nevis ar gaisa spraugām
>
> Es drīzāk teiktu, ka visi trīsslāņnieki ir
> nederīgi siltajām grīdām, līdzīgas
> atsauksmes esmu saņēmis arī no citiem.
>
> Siltajai grīdai labi, ja seguma pretestība R
> nepārsniedz 0.05 m2K/W, apmierinoši - ja R=0.10
> m2W/K, galējā pieļaujamā robeža ir R= 0.15
> m2K/W. Trīsslāņu parketam pašam par sevi jau
> pretestība ir 0.13-0.15 m2K/W, kas ir ne tikai
> slikti, bet jau pie galējās pieļaujamās
> robežas, turklāt vēl ir jāņem apakšklājs,
> kuram ar kādi 0.05 m2K/W vēl plusojas klāt
> līdz ar ko galējā vērtība ir pārsniegta.
>
> Teorētisks risinājums, kurš atbilst
> pretestībai ir divslāņu parkets, bez
> apakšklāja un līmes, taču tur citas problēmas
> parādās.

Ir jāliek obligāti uz līmes vai speciālā apakškāja.
Cik pētīju tas apakšklājs maxaja kosmosu.
Izdevīgāk bija līmēt.

Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: J ()
Datums: 09/01/2019 15:34

kkk Wrote:
-------------------------------------------------------
>Gudras
> .iršanas vietā varbūt vajag palasīt ražotāju
> specifikācijas.

Ka reiz segumu ražotāji savās specifikācijās arī izmanto maksimāli pieļaujamo seguma pretestību R<0.15 m2W/K un attiecīgi marķē savus izstrādājumus. Tikpat labi var teikt, ka maksimālā temperatūra arī ir gudra .iršana, sildam tik augšā kamēr tiek sasniegta pietiekama noņemamā jauda w/m2. Kas notiek ar siltumsūkņa COP pie šādām temperatūrām un siltuma zudumiem uz leju pirmā stāva grunts grīdas gadījumā jau ir vēl atsevišķs stāsts.

Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: kkk ()
Datums: 09/01/2019 16:09

J - un salikt visus šos rādītājus kopsakarībā nesanāk? Uz tā paša 14mm boen piemēra:
Areal thermal resistance : 0.093 m2 K/ W (un jā - ne tuvu nav 0.15).

Tātad U=10.75 W/m2K - jeb 1 m2 laiž cauri 10.75 vatus pie T starpības 1 grāds. Tātad lai sasniegtu max noņemamo jaudu, pamatnes un virsmas T starpība drīkst būt tikai ~6 grādi. Tur tu nevari sildīt tik augšā cik ienāk prātā, par kādām "šādām temperatūrām" tur vēl var būt runa - tieši tāpēc max temperatūra un noņemamā jauda tev pasaka visu, lai noskaidrotu vai to izmantot var vai nē. Ja tev ēkas (telpas) siltumzudumi būs lielāki nekā 60w*platība, tad tu vai nu nevarēsi uzturēt komfortablu temperatūru, vai arī pārkāpsi kādu no ražotāja ierobežojumiem.

Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: kkk ()
Datums: 09/01/2019 16:22

Ar to visu es cenšos pateikt, ka, lai izlemtu - var vai nevar lietot 3slāņu parketu, ir jāsāk ar konkrētas ēkas/telpas siltumzudumu aprēķinu nevis kautkādiem pieņēmumiem vai "viena tante teica" internetā.

Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: Jampadracis (neīstais) ()
Datums: 09/01/2019 16:40

Tas siltuma zudmumu aprēķins ir teorētisks un aiz ausīm pievilkts. Ar parastām lineārām formulām tur netiksi cauri. A precīzi - tad reāli ir 3D programmā salikt. a kā tu saliksi 3D programmā precīzi, ja reāli dabā uzbūvētais tāpat atšķiras no papīra... Ar to es gribu teikt, ka "viena tante teica" būs ticamāk a tas siltuma zuduma aprēķins, lai paliek papīrelis priekš būvvaldes.

Pašreizējā: 4 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **    **  **     **  ********  **    ** 
 **    **   **  **    **   **      **     ***   ** 
 **          ****      ** **       **     ****  ** 
 **           **        ***        **     ** ** ** 
 **           **       ** **       **     **  **** 
 **    **     **      **   **      **     **   *** 
  ******      **     **     **     **     **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727