UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 5
Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: Reno ()
Datums: 08/01/2019 09:55

v_t - offtopika jautājums. Tev +5 grādi ir kurā brīdi? Brīdī, pirms kompresors sāk kompresēt un kolektorā šķidrums pauzes laikā ir uzsilis? Un cik grādi ir brīdī, kad kompresors ir beidzis strādāt? Cik siltuma ir noņemts no kolektora?

Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: Kasparam ()
Datums: 08/01/2019 10:09

Kādas markas katlu paņēmi?


Janisjanis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es paņēmu kombinēto-granulas/malka. Ar malku
> pagaidām neesmu mēğinājis sildīties, bet
> vismaz mierina fakts, ka ČP situācijās ir
> alternatīva.

Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: LaurisV ()
Datums: 08/01/2019 11:28

Man arī jautājums v_t
Kāpēc ir kļūda otrajā stāvā likt radiatorus? Man tādi ir un nekādu sūdzību nav. Tiesa, radiatori ir liela izmēra, lai to kontūrā varētu laist zemas t ūdeni, līdz 35C. Līdz ar to SS var strādāt optimālajā režīmā ar labu COP

Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: Janisjanis ()
Datums: 08/01/2019 11:31

Grandeg BIO

Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: specs ()
Datums: 08/01/2019 14:06

Kā pieredzējis granulu katla lietotājs, ja man būtu jāizvēlas apkures veids no nulles, es izvēlētos nr.1 dabasgāzi, nr.2 siltumsūknis. Viss pārējais ir tikai kompromiss, un kā te daudzkārt ir apspriests, tad kopējās ierīkošanas izmaksas pa apkures veidiem daudz neatšķiras! Malkai jāceļ skurstenis un šķūnis, granulām līdzīgi, ss pats par sevi dārgs + ierīkošana, gāzei katls lēts, bet pieslēguma maksa utt. Gāze nr.1, jo muļķu drošs risinājums, savukārt, ss nr.2, jo tā spēja ir atkarīga no kvalitatīvas uzstādīšanas.
Granulu problēma ir labas glabāšanas telpas nepieciešamība, mainīgā granulu kvalitāte pat no viena ražotāja, pelnu tīrīšana atkarībā no katls, kā arī fiziskā darba nepieciešamība, kas ir ok, kamēr neieķīlē muguru un 16kg maiss kļūst par gadsimta izaicinājumu.

Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: v_t ()
Datums: 08/01/2019 14:33

+5 līdz pat cikla beigām.

šajā gadījumā kļūda tāda, ka katrā telpā atrodas pa LIELAM radiatoram. vai pat vairāki. varbūt kādam tas šķiet ērti un skaisti. man, nē.
ja liek mazus radiatorus tad kļūda ir apstāklī, ka ss jādzen augsta temperatūra.

Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: Rx ()
Datums: 08/01/2019 17:31

v_t Wrote:
-------------------------------------------------------
> +5 līdz pat cikla beigām.
>
> šajā gadījumā kļūda tāda, ka katrā telpā
> atrodas pa LIELAM radiatoram. vai pat vairāki.
> varbūt kādam tas šķiet ērti un skaisti. man,
> nē.
> ja liek mazus radiatorus tad kļūda ir
> apstāklī, ka ss jādzen augsta temperatūra.
Man akumulatora sistēmā uzlikti palielināta izmēra Poļu REGULUS. Tagad viņiem ir zemo temperatūru radiatori ar iebūvētu kluso ventilatoru, kas samazina radiatora ekvivalento izmēru par 30% E-VENT sērija. Te: [www.regulus.com.pl]

Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: LaurisV ()
Datums: 09/01/2019 08:12

v_t
Man otrajā stāvā trīsslāņu parkets, kas ievērojami pasliktinātu silto grīdu darbību, tādēļ nebija variantu.
Kas Tev?

Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Autors: v_t ()
Datums: 09/01/2019 11:34

apmēram 50/50 lamināts un flīzes. grīdas parasti liek celtniecības beigās, kad maciņš sāk žagoties un tad lamināts ir gandrīz vai dabiska izvēle. šķiet, ka 2007. gadā tie 3slāņu parketi nebija tik izplatīti un arī cena bija pavisam savādāka kā laminātam. vienai istaba lamināts būtu jāmaina, apsveru ielikt 3slāņinieku. par flīzēm īsti nav ko komentēt.

ir redzētas siltās grīdas ar trīsslānu parketu. viss darbojas. uzsilst arī koks, un sajūtas uz koka ar basu kāju ir patīkamākas nekā uz lamināta vai flīzes. tikai ieteicams klikus likt uz līmes, lai izžūstot parketam, tas nekrikšķ.

Re: Apkure, ko labāk izvēlēties?
Datums: 09/01/2019 12:18

var teikt visi 3 slāņnieki mūsdienās skaitās derīgi siltajām grīdām, bet pērkot jāskatās vai tas dēlis ir ar vai bez tukšumiem starp slāņiem, labāk ņemt tādu kurš ir "pilns" nevis ar gaisa spraugām

Pašreizējā: 3 no 5


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  ********         **  ******** 
 **     **  **     **  **     **        **     **    
 **     **  **     **  **     **        **     **    
 ********   **     **  ********         **     **    
 **     **   **   **   **         **    **     **    
 **     **    ** **    **         **    **     **    
 ********      ***     **          ******      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727