UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Sendvičpaneļu jumts
Autors: Aldiss ()
Datums: 01/01/2019 17:56

Apkurināmai saimniecības ēkai ir pienācis laiks mainīt jumtu,apmēram 110 kvatrātmetri, divslīpju.

Spāres vēl labas, varbūt kaut kur jāpielīmeņo, bet latojums gan prasās pēc nomaiņas.

Vienlaikus ar jumta seguma nomaiņu varētu veikt tā siltināšanu.
Pirmā doma bija vienkārši noplēst veco jumta segumu un latojumu un tālāk rīkoties klasiskajā variantā- likt osb, tvaika izolāciju no apakšas, vati starp spārēm, antikondensāta/pretvēja plēvi, jaunu latojumu un skārda jumtu.

Tajā pašā laikā rūpnieciskajām ēkām tiek likti sendvičpaneļi, kas, salīdzinot ar ņemšanos ar vatēm, plēvēm, osb, latojumiem pēkšņi šķiet ir gluži kā pa velti.
Kādēļ privāt mājām un samniecības ēkām neliek sendvičpaneļu jumtus?

Varbūt kādam pašdarbniekam ir pieredze/atsaksmes par sendvičpaneļu jumtu likšanu privātajā apbūvē uz koka spārēm? Vai tām obligāti jābūt metāla?

Re: Sendvičpaneļu jumts
Autors: Rx ()
Datums: 01/01/2019 19:57

Man ir pieredze ar Tenapors 100mm sienu sendvičpaneļiem ar akmens vates pildījumu, kurus liku uz garāžas mazslīpa jumta (ap 10-12 grādi). Projektā bija uz koka spārēm...bet pārdomāju, uzliku tērauda . Paneļi ir ļoti smagi (skatīties Tenax tehniskajos parametros). Ar vati liku tāpēc, ka virsū uzliku kausējamo ruberoīdu. Vate mazliet iztur kausēšanas karstumu. Ruberoīds divās kārtās. Kaut kur metāls drusku pacēlās, bet nemanāmi. Jumts tagad stāv kādi gadi 5-6. Netek. Staigājams, kopjams no lapām, sniega. No apakšpuses sanāk arī metāls, kas nodrošina ugunsizturību, nav bīstamas dzirksteles no metināšanas, slīpēšanas. Tādā rezultējošā biezumā (ierobežoja situācija) silto jumtu savādāk, ar tādām labām garāžai-darbnīcai piemērotām īpašībām nevarēju izdomāt. Jums: Slīpajam jumtam...Mazliet slīpam, varbūt. Bet ņemiet vērā: "baigais smagums", likšana ar lielu spēka un domāšanas, darbu.

Re: Sendvičpaneļu jumts
Autors: Aldiss ()
Datums: 01/01/2019 22:41

Manā gadījumā jumta slīpums ir ap 20 grādiem, vajadzīgais paneļa garums 4.20m.
TENAX svars ar minerālvati ~19 KG kvadrātmetrā, savukārt Pir/Pur putu paneļu svars (uz kuriem skatos) ir ap 12 kg uz kvadrātmetru. 70 kg smagus paneļus gan jau ka divatā ar vinčas palīdzību spētu kustināt. Ar celtni īsti klāt netieku- esošā apbūve un koki traucē.

Re: Sendvičpaneļu jumts
Autors: Gunča ()
Datums: 01/01/2019 23:55

Loģiski, ja ir pieejams un tehnoloģiski viss sanāk, tad labāk sendvičpaneļus. Priekš kam čakarēties ar vati, ja pareiz vates pīrāgs nekādas priekšrocības nedod. Un katra nepareizā nianse pīrāgā dod mīnusu, kamēr sendvičš ir un paliek kāds viņš ir.
Kad vienreiz cilvēki sapratīs, ka pareiza vate ir hermētiska no iekšas un mazvēdināma no āras, kas veido identisku putuplastam klimatu iekšā. Tad priekš kam čakarēties? Putuplasts ar putām un nav nekā labāka. Vate tikai tur, kur to tehnoloģiski ir vieglāk vai pareizāk iestrādāt.

Re: Sendvičpaneļu jumts
Autors: ZSNY ()
Datums: 02/01/2019 00:16

Vate ir sliktāka dēļ tā, ka uzsūc mitrumu, pelē un put, saplok.

Re: Sendvičpaneļu jumts
Autors: Praktiķis ()
Datums: 02/01/2019 09:29

Esmu licis uz jumta sendvičpaneļus privātmājai. Neesmu sajūsmā. Konstrukcijas sarežģītība ļoti ierobežo paneļu izmantošanu. Būtībā tikai divslīpju jumts ar skursteni korē. Jumta logi atkrīt. Problemātiska ir sienu un jumta pieslēgumvietu veidošana (angāram tas vis ir vienkāršāk) Mans uzskats,ka arī sendvičs 100-150 mm privātmājai ir par maz. Papildu siltinājums no iekšpuses ir problemātisks. Uz jumta diezgan sarežģīti tos paneļus kārtīgi saspiest kopā. Latojums rets -pārvietošanās pa jumta plakni sarežģīta.Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
NHecW

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727