UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Situmsūknis Monobloks vs Bi-Bloks
Autors: asperags ()
Datums: 30/11/2018 17:48

Labdien!

Plānoju savai topošajai mājai ierīkot gaiss-ūdens siltumsūkni. Šobrīd svārstos starp Panasonic Aquarea monobloku un bi-bloku. Kā saprotu, monobloka gadījumā viss modulis ir ārā, bet bi-bloka gadījumā transformators(?) ir iekšējā modulī.

Kaut kā internetā neizdodas atrast informāciju par to ar ko Monobloks no Bi-bloka atšķiras. Varbūt šeit ir kāds eksperts?
Dzirdēju versiju, ka gadījumā, ja lietoju Monobloku, tad apkures sistēmā ir jāliek speciāls šķidrums, lai neaizsaltu, bet kad runāju ar Uponor konsultantu - teica, ka tas esot nepieciešams tikai tad, ja ilgstošu periodu ziemā tiek izslēgta apkure...

Jautājums - vai Monobloka gadījumā IR apkures sistēmā (ūdens caurulēs) jālaiž speciāls šķidrums vai tomēr nav problēmu tur laist parastu ūdeni?

Saprotu, ka izmaksas nav nekādas trakās tam šķidrumam, man vairāk jautājums par ekoloģisko pusi - ja ķīmija nav nepieciešama, tad labāk bez tās.

Re: Situmsūknis Monobloks vs Bi-Bloks
Autors: qwe ()
Datums: 04/12/2018 11:37

Varbūt Itālijā tu tā varētu runāt. Bet Latvijā uzsitīs tev -30 un sadales tīkli izdomās, ka viņiem ir beidzot pienācis laiks kaut ko remontēt. Kādēļ riskēt, ja ir jānodrošinās pret svarīgāko faktoru - aizsalšanu?

Re: Situmsūknis Monobloks vs Bi-Bloks
Autors: Xyz ()
Datums: 04/12/2018 13:12

Ja ir pieejama zeme, liec zemes ss. Pa 3 pakām var nopirkt(lv ražojuma- fonons.lv).
Trubas nemaksā kosmosu un traktoristam pāris 100+ etilēnglikols trubās.
Vai arī tad kamīnu/krāsni kopā ar monobloku ja nu izbeidzas španis.

Re: Situmsūknis Monobloks vs Bi-Bloks
Autors: Aldiss ()
Datums: 04/12/2018 13:18

Monobloka gadījumā apkures caurules no ēkas iet līdz siltumsūknim ārpusē. Lai elektrības atslēguma vai kāda bojājuma dēļ šis āra posms neaizsaltu, visā sistēmā (radiatoros, siltajās grīdās) ir jāizmanto speciāls antifrīzs.

Split (bi block) gadījumā starp ārtelpu un iekštelpas moduli pa tievām caurulītēm cirkulē tikai freons, ūdens uzsildīšana notiek telpās, tādēļ nevajag apkures sistēmu visā tās tilpumā pildīt ar speciālo apkures antifrīzu.

Var paskatīties youtube "heat pump Monoblock vs Split".

Cenu starpību abiem variantiem neesmu pētījis. Monobloks pats par sevi varētu būt lētāks, bet tam jārēķina klāt antifrīza izmaksas, kas lielāka apjoma šķidrumam ar sasalšanas temperatūru -40 grādi varētu būt nedraudzīgas.

Re: Situmsūknis Monobloks vs Bi-Bloks
Autors: qwe ()
Datums: 05/12/2018 16:56

Gribētos dzirdēt kaut kādas reālas atsauksmes par fonons. Pirms 4 gadiem vēl klīda runas, ka viņi neprot uztaisīt ekonomisku siltumsūkni. Ēda 2x vairāk kā ārzemnieki. Varbūt ir kas mainījies?
Un arī nedaudz tomēr jāpačeko, kas ir komplektā. Par 3 pakām ir kopā ar zemes kontūru, ja var ticēt aprakstam, bet kas ar siltummaini? It kā nav tam modelim piedāvājumā. Ir tikai tam, kurš par 4 pakām. Jautājums vai viņi ir ar cilvēcīgu attieksmi un uztaisījuši, lai arī citu siltummaini var pieslēgt vai 300€ vērtam uzlikuši ķīniešu termodevēju par 50 centiem un pārdod par 2.5 pakām.

Re: Situmsūknis Monobloks vs Bi-Bloks
Autors: Xyx ()
Datums: 05/12/2018 22:46

Aizbrauc un aprunājies ar šiem kas un kā. Zemes kontūrs nav cenā man domāt.

[fonons.lv]


Vēl var uzprasīties, lai iedod kāda lietotāja kontaktu un tad var aprunāties kas un kā.Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
LYVvu

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727