UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā1234567
Pašreizējā: 7 no 7
Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: binary ()
Datums: 28/05/2020 23:02

Pērnā gada augustā sākām lietot. Aprīlī, kad bija problēmas ar to sūkni, pasmēlu burciņā un noliku to burku, lai dūņas nosēžas. Pēc kāda laika kādi 50-60% bija dūņas, pārējais - ūdens. Varbūt pārāk ilgi ļāvu viņām nosēsties? :)

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: Reno ()
Datums: 29/05/2020 07:23

Varbūt.
Man pat vairs nevajag mērīt, uz aci jau varu noteikt, kad jāatsūc. Kad vidus sekcijas konuss sāk pildīties ar dūņām, tad jau pēdējais laiks. Pussmēnes sekciju izsūcu gandrīz sausu (paliek tik cik sūkņa korpusa augstums), otro un trešo izsūcu kaut kur līdz pusei vai bišķi zem puslīmeņa. piepildu ar jaunu ūdeni un gatavs. Divi mēneši varu dzīvot. Ja to nedaru, tad pēc nedēļas dūņas filtru skalošanās laikā ar garantiju sāks skriet ārā no bunduļa un aizdirsīs infiltrāciju.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Datums: 29/05/2020 10:11

Pēc apraksta nostādināšana ir jāveic 15 minūtes, bet vai tas tik tiešām tā ir, grūti spriest. Bet pilnīgi skaidrs, ka ja turēt stundu un vairāk, tad dūņas mierīgi sasēdīsies. Principā es domāu, ka 15-30 minūtes varētu objektīvi būt tas laiks, jo tas atbilst arī 15 minūšu samaisīšanās intervālam.
Dūņas normāli lietojot protams, ka savairojas pietiekoši ātri un te minētie 2 mēneši ir ticams laiks, kad varētu piestrādāt. Es parasti iztīru, kad ir aptuveni tie 2 mēneši un lietusūdens satecējis mucās ar ko nomainu. Ziemā es izsūcu ap decembra sākumu un tad sūcu tikai maijā - tātad 5 mēneši. Jā, tur koncentrācija protams bija, bet vismaz manā gadījumā es esmu novērojis, ka sistēma diezgan labi pacieš šādas tādas noveirzes.
Bet būtībā dūņu koncentrācija visticamāk ietekmē efektivitāti, lasīju, ka diapazons 40-60 ir visoptimālākais, lai būtu vistīrākais iespējamais rezultāts. UZ aci starpību nevar pateikt, jo prom jau tāpat iet uz aci tīrs šķidrums, bet cik tur fosfors un slāpeklis - to bez testa nepateikt.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: binary ()
Datums: 29/05/2020 12:54

Kādi nu kuram tie apraksti.

No [buvlaukums.lv]
"Nostādinātais dūľu daudzums (NDD) vai maisījuma nosēšanās tiek noteikta ar sedimentācijas pārbaudes kolbu (1000 ml) vai caurspīdīgu pudeli, ļaujot dūľām nosēsties 30 min."

Iespējams, es pārāk ilgi ļāvu viņām nosēsties (grūti gan tam noticēt), tāpēc koncentrācija "zemāka" nekā būtu pieļaujama. Laiku neuzņēmu.

Kas domāts ar tiem 15min samaisīšanās intervāliem? 15min kompresors strādā, 15min "atpūšas"? Tas laikam arī laika gaitā mainījies - man uzregulēja, ka gandrīz visu laiku strādā.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Datums: 29/05/2020 18:56

Nu es ticētu tam aprakstam, tātad 30 minūtes nostādināt. Es pats arī 30 minūtes turēju, lai gan jau pāris gadus es neko nemēru - uz aci un kalendāra apmēram nojaušu kad būtu jāpatīra.
Jā, 15 minūtes ieslēgts un 15 minūtes izslēgts. Es gan domāju, ka nekādu problēmu nav, ja strādā arī nepārtraukti. Problēmas varētu rasties ar intervālu palielināšanu.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: binary ()
Datums: 29/05/2020 21:47

Nēnu ja pēc 30min nostādināšanas dūņu slānis ir 70%, pēc stundas - 60%, tad es teiktu, ka tīri matemātiski dūņu koncentrācija ir tuvāk tiem 60%, nevis 70% (jebšu citiem vārdiem - ka pēc pusstundas tajā traukā ir 30% "tīra" ūdens, savukārt 70% "dūņu slānī" ir nevis nosēdušās dūņas, bet ūdens ar 85% dūņu koncentrāciju). Nu tas tā, tīri matemātiski.

Tas, ka dokumentācijā esošie skaitļi ērtības labad varētu būt piedzīti "koncentrācijai" laikā, kad dūņas vēl nav pilnībā nosēdušās - tā jau ir cita lieta… Ir tak atšķirība, vai apkalpojošajam personālam objektā jāgaida 30min vai 60min (gadījumā, ja īpašnieks nav gatavs pats nomērīt dūņu koncentrāciju).

Par intervāliem. Šitais regulē intervālus - [bnvi.lt]
Tur ir 7 "programmas", kuras jāizvēlas, atkarībā no iekārtas izmantošanas intensitātes - pēc idejas jo intensīvāk viņu izmanto, jo ilgāku laiku jādarbina kompresoru. Pēc sajūtām šķita, ka manējais 90% laika burbuļo, bet tikko paskatījos - ir tā "STANDARD" programma (75% laika). 50% vispār skaitoties ļoti zemai iekārtas noslodzei. Pēc dokumentācijas spriežot, kaut kādos gadījumos var nākties samazināt to burbuļošanas laiku (ja veidojas par daudz putu). Man gan putas vispār neveidojas (vai arī nezinu, kas domāts ar tām putām)…



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 29/05/2020 21:48, labojis binary.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Datums: 29/05/2020 22:39

Nu tu vari atstāt uz dienu tās dūņas un tev viņas sasēdīsies līdz 20% vai pat mazāk, tāpēc tavs aprēķins nav pareizs vismaz attiecībā uz dūņu koncentrācijas mērījumu atbilstoši tam kā to iecerējis ražotājs.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: binary ()
Datums: 30/05/2020 00:09

Pamēģini :) Es pamēģināju, nebija ne tuvu "20% vai pat mazāk".

Iet uz lapu: Iepriekšējā1234567
Pašreizējā: 7 no 7


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********   ********   ********   ******** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **       
 **     **  **     **  **     **  **     **  **       
 **     **  **     **  ********   ********   ******   
 **     **  **     **  **         **         **       
 **     **  **     **  **         **         **       
 ********   ********   **         **         ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727