UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 7
Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: Mairis ()
Datums: 21/05/2019 12:45

robs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Mairis Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Man august aiz bio uzlika sūkņa staciju ar
> > sūkni kurš izlaiž ik pa laikam ūdeni ārā.
> > Pagaidu variantā izraku bedri. It kā māls
> bet
> > tāpat pazūd tas ūdens. Daļa iztvaiko daļa
> > gruntī. Pa lielam galā arī laistītāju
> varētu
> > likt un vasarā lai laista zālāju.
>
> Cik aptuveni izmaksāja sūkņu stacija, kāda
> konfigurācija? cik dziļa, kāds diametrs? Laikam
> man šis arī aktuāli .. infiltrācijas aka
> netiek galā un viss brīnums tek atpakaļ
> attīrīšanas iekārtā :(

Man ar sūknētava un māla bļoda. Doma nomainīt grunti (smilts, oļi) un uz tā ielikt dārza baseinu ar caurumu dibenā. Izplūdes elements būs kā strūklaka :D
Galā apstādīt ap baseinu augus kas dzer daudz ūdeni.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: Mairis ()
Datums: 21/05/2019 12:46

Cena ja nemaldos ap 500eur.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: mmmr ()
Datums: 21/05/2019 13:24

Man vasarā pa taisno pie sūkņa pielikti pāris zālāja laistītāji, ko kādu reizi dienā pārspraužu citur, zālājs aug griezdamies.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: binary ()
Datums: 21/05/2019 13:59

Vilnis_Radio, pārtaisīt kanalizāciju nozīmē dažus jaunus caurumus pamatos (iekšsienas, ārsiena, risks uzrauties uz pamatu armatūru), iekšējās kanalizācijas pārrakšanu (mājā visas caurules ir tādā dziļumā). Tiešām negribas to darīt.

Ārējo kanalizācijas cauruļu kopgarums ir 50m, diametrs 160, kopējais tilpums ~0.9 kubi + iekšējās kanalizācijas tilpums + sūkņu stacijas tilpums - šim tilpumam vajadzētu dot gana daudz laika, lai pamanītu problēmas ar sūkņu stacijas sūkni. Problēmas ar elektrību atkrīt - ja nav elektrības, tad nav arī ūdens :)

25m no ēkas līdz kanalizācijai tāpēc, ka pie tās kanalizācijas tiks slēgtas klāt 2 ēkas - vecā un jaunā. Nu un, protams, jāliek tādā vietā, lai var apbraukt (arī ar smagāku / lielāku tehniku).

Metru dziļu izvadu neizdomāja arhitekts. Par to lielum lielo paldies jāsaka UKT projektētājiem... Par pilsētas kanalizāciju nevar būt ne runas - laukos tādas nav.

----

Mairi, tie 500eur par stacijas korpusu un sūkni? Ja sūkni tas pats august.lv nodrošināja, tad tas varētu sastādīt lauvas tiesu no tiem 500 eur.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Datums: 21/05/2019 14:23

Ja tev būtu ielietas siltās grīdas, tad es varētu saprast nevēlēšanos uztaisīt caurumus. Ja tev tik vien tā problēma ir izurbties cauri 2 pamatsienām un smiltiņās saguldīt caurules, tad tas ir sīkums salīdzinot ar mūžīgi iegūtu hemoroīdu, kuru nolēdēs gan jauns gan vecs, lai celtu no metra augšā visu kanalizāciju. Tu to māju būvē dzīves garumam un tagad ir labākais brīdis lai izdarītu pareizi - vēlāk to noteikti nevēlēsies. Dimanta bori iet cauri armatūrai arī.
Nu par tiem garajiem ieplūdes gabaliem. Rēķini, ka lai kanalizācija cik ne cik droši strādātu, tai vajadzīgs precīzs kritums, nevis par daudz vai par maz, jo neattīrītai kanalizācijai ir jāslīd lēnā tempā lai ūdens nestu cieto frakciju. Ja pieņemam, ka iegulda precīzi, tad kritums būs neliels, ja pieņem, ka kaut kur parakts mazliet neprecīzāk, tad tie kritumi gruntij sēžoties var pamainīties un tad jau risks iedzīvoties problēmā ir labs, jo iztīrīt 25 metru posmu nav gluži tas pats kas pieņemsim 3m izbakstīt no boloģiskās akas ievada vai mājas remontšahtas ar parastu depo trosi. Lai gan 3m vienkārši neaizsērēs, ja vien tur nav krimināli līkumi.
Ja tev kanalizācijas sūkņa dēļ dambis izveidojas līdz trapam, t.i. brīdim kad tu dušas telpā saproti, ka sūdi ir līdz lūpai, tad kur ir garantija, ka tas viss baigi smuki un tīri iztecēs un nebūs jau radies trombs kaut kur tajā garajā posmā?
Likt pa visu tikai dēļ vecās mājas man šķiet nav diez ko gudri. Labāk vecajā paciesties ar nosēdaku līdz jaunā ir gatava. Atkal jautājums par māju visai dzīvei.
Vai tad nevar rezervēt vienu nelielu laukumu, kur smagā tehnika pie jaunās mājas pakša nebrauc? Kāds process jāveic, kuru nevar izdarīt no vienas ēkas puses?

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Datums: 21/05/2019 14:30

Ja tev iezogas nopietnas šaubas par dolgostroju, tad jau tu vari kreizī ideju izdarīt - ielikt to bioloģisko tieši pie esošās mājas un tad kad jaunā būs gatava tad izrakt ārā no tvertni un ierakt pie jaunās. Baigi forši tas nav bet akurāti rokot izdarīt varētu nesabojājot to iekārtu. Bet nu tā tāda diezgan apšaubāma sētas versija.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: binary ()
Datums: 21/05/2019 15:13

Par dimanta bori šaubu nav, bet armatūru pamatos liek ne jau tāpēc, lai viņu pēc tam pārrautu.

Vecajā mājā ar nosēdaku būtu jāpaciešas nevis līdz jaunā būs gatava, bet līdz mūža galam. Neba nu veco (cik nu veco, siltināts gāzbetons, pat 10 gadi vēl nav) kāds plāno jaukt nost. Turpināsim lietot vairāk vai mazāk intensīvi, pēc gadiem varēs bērniem-pusaudžiem nodot lietošanā. Turklāt ja to esošo kanalizāciju atstāj, tad to tāpat jāpārtaisa.

Nez, varbūt spici arī aizbērt ciet un ūdeni pirkt tikai bunduļos? Jo, rau, tās vietējās ūdens apgādes nodrošina galvassāpes visa mūža garumā. Varbūt arī BIO nelikt, tās iekārtas tak arī nestrādā kā nākas - pietiek bēdu stāstu gan tepat forumā, gan kaimiņos - ne tajos, kur kanalizācija ziemā aizsala, bet citos. Viss ir slikti punkts el vē.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: binary ()
Datums: 21/05/2019 15:23

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja tev būtu ielietas siltās grīdas, tad es
> varētu saprast nevēlēšanos uztaisīt caurumus.
> Ja tev tik vien tā problēma ir izurbties cauri 2
> pamatsienām un smiltiņās saguldīt caurules,
> tad tas ir sīkums salīdzinot ar mūžīgi
> iegūtu hemoroīdu, kuru nolēdēs gan jauns gan
> vecs, lai celtu no metra augšā visu
> kanalizāciju.

Jaucam nost koka stalažas, grābjam ārā šķembu, rokam ārā visu smilti, kur nu viņa ir, urbjam caurumu vairākās (ne 2) sienās, beram visu ciet ar smiltiņām, skalojam šķembas (vai pērkam jaunas), ... jā, protams, šovakar to izdarīšu.Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Vai tad nevar rezervēt vienu nelielu laukumu, kur
> smagā tehnika pie jaunās mājas pakša nebrauc?
> Kāds process jāveic, kuru nevar izdarīt no
> vienas ēkas puses?

Vienā pusē fiziski vietas nav baisi daudz (turklāt tur jau tāpat sanāk gana garas caurules), otrā pusē SS urbumi (arī sanāk garas caurules). Vienīgajā pusē, kur varbūt varētu iztikt ar 3m cauruli, visādi auto šad tad iemaldās (ej nu tu iestāsti vieglākiem un smagākiem garāmbraucējiem, ka teritorija pie mājas nav domāta, lai viņi te apgrieztos).

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Datums: 21/05/2019 15:53

Nu mēģini kā esi iecerējis, bet iesaku vismaz uz vietas savus plānus un apsvērumus ar bio uzstādītājiem izrunāt - viņi tomēr daudz objektus ir redzējuši un profesionāli saprot kā risināt.
Man arī bija viedoklis pirms uzstādīt to iekārtu. Arī izvads bija dziļāk kā vajadzīgs, bet mazliet cita situācija. 1 dienas laikā pārtaisīja un izveidoja risinājumu standarta augstumā ar kuru nav nekādu problēmu.
Ja mani atmiņa neviļ, tad augustam bija pagarinātājs tvertnei, lai uzņemtu zemākus izvadus, bet nu vairs neatminu - vai man bija par dziļu, jeb kas tur bija par lietu.

Re: Infiltrācija pēc bioloģiskās kanalizācijas
Autors: ekomaja ()
Datums: 21/05/2019 16:18

dažiem ražotājiem bija papildus gredzeni, ko uzliek pa virsu, lai to bunduli varētu dziļāk ierakt. Sanāk ja pamatos izeja ir 1m dziļumā + uz 25m salasās vēl 0,25cm; 1,25m dziļumā būs truba pie bunduļa. Gan jau ievads bundulī ir kādi ~30cm no augšas. Sanāk vajag gredzenu ~1m augstumā. Nav tik traki manuprāt.

Būvēju māju:
[ekomaja.wordpress.com]

Pašreizējā: 2 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 *******  **  **  ******  **   **  ******* 
 **   ** **  **  **  ** **   ** **   ** 
    ** ** **  **    **   **     ** 
 *******  *****   **    **   **  ******* 
    ** ** **  **     **  **     ** 
 **   ** **  **  **  **  ** **  **   ** 
 *******  **  **  ******   ***   ******* 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727