UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: TRK ()
Datums: 14/08/2018 08:22

Sveicināti!

Ir 5 grodu (4 zem zemes) grodu aka ūdenim, no kuriem šai sausā laikā ir pilni 1,5-1,7.

Ir vēlme uzstādīt sūkni, no kuriem skatos uz Grundfos SBA ar pludiņu un sūci no caurules (kas turās augšpusē uz pludiņa).

Lieta tāda, ka viņi ir padārgi 400-500 euro).

Saprotams, kvalitāte ir laba, un firma zīmīga, bet vai patiešām nav alternatīvu mūsdienu pasaulē?

1. Varat ieteikt alternatīvas vai atsauksmes par šo sūkni? (mājai)

2. Varbūt likt parasto ar spiediena tvertni?

3. Grundfos SBA - bez spiediena tvertnes nebūs ilgi jāgaida līdz ūdens nonākšanai mājā? Es saprotu, ka tur ir pretvārsts? (atvainojos, neesmu eksperts).

Ar cieņu,

Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: Tinis ()
Datums: 14/08/2018 17:36

Kāpēc neder parastais ar spiedkatlu? Man ir tāds. 6 grodi zem zemes.

Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 14/08/2018 17:51

Man ir faktiski tāda pat situācija, 4 grodi zem zemes, ūdens aptuveni 1-2 grodi. Pirmajā sezonā ieliku akā parasto sūkni ar hidroforu. Eksperiments beidzās ar to, ka ziemā pie lielajiem mīnusiem sasala un pārplīsa. Ņemot vērā arī to, ka ar sūkni kaut kas nelāgs var notikt, tam pa reizei ir jāuzpilda spiediens, kas ziemas salā nudien nav patīkami, nolēmu sūkni likt mājas saimniecības telpā (no akas līdz mājai ~20m), ja gadījumā kas tad ērti var tikt tam klāt un novērst problēmu. Parastais hidrofora sūknis ir skaļš, tāpēc meklēju alternatīvu un iegādājos Grundfos Scala 2. Sūknis ir klusāks par parasto sūkni ar hidroforu, diezgan labi uztur konstantu spiedienu. Kā mīnusus varu minēt divus - dārgs, stand-by režīmā patērē ~16W elektrības.

Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: Tinis ()
Datums: 14/08/2018 17:55

Man sūknis stāv pagrabā. Tur vienmēr ir plus grādi. Līdz akai 5m.

Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: protuprotu ()
Datums: 14/08/2018 20:01

Man parastais ar hidroforu stāv bedrē blakus akai. Bedre labi nopakota, lai ziemā neaizsalst. Akā likt nebūtu labi, jo dažreiz vajag veikt arī apkopes, uzpumpēt spiedienu utt.

Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: TRK ()
Datums: 14/08/2018 21:48

Paldies!

Prasītos kādas atsauksmes par šo Grundfos SBA, ja nu kādam ir. :)

Otra lieta - cik saprotu, sūknis ir spēcīgs pats par sevi. Tāpēc, var iztikt bez hidrofora? Nebūs jāgaida ļoti ilgi, lai ūdens ietu no krāna?

Tam sūknim ir pretvārsts? Ja nav, tad ir jāliek? :)

Būtu ļoti pateicīgs par palīdzību!

Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: Tinis ()
Datums: 14/08/2018 21:57

Hidroforu (spiedkatlu) lieto ūdenstorņa vietā.Lai sūknis visu laiku neslēgtos kā krānu atgriež.Hidrofors sūkņa jaudu nepalielina. Pretvārstu liek sūcējtrubas apakšā (gals, kas ir akā), lai ūdens tajā visu laiku būtu iekšā un netecētu atpakaļ akā.

Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: Tinis ()
Datums: 14/08/2018 22:07

Grundfos SBA izskatās pēc iegremdējamā sūkņa. Ja liek spiedkatlu, tad pretvārsts vajadzīgs, lai no spiedkatla nespiestu ūdeni atpakaļ uz sūkni, kad tas nestrādā. Palasi instrukciju vai sūknī ir iebūvēts pretvārsts. Ja nav, tad jāliek caurulē.

Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: TRK ()
Datums: 15/08/2018 06:33

Jā, ir pretvārsts iebūvēts, un arī kontroles mehānisms spiediena regulēšanai (lai arī kā izpaužas).

Ar cieņu,

Re: Sūkņa izvēle grodu akai
Autors: Griins ()
Datums: 15/08/2018 09:31

Ir man jau gadu Grundfos, akā iegremdēts sūknis. Burtus, ciparus neatceros. Varu sameklēt kasti ar uzrakstiem. Bez spiedkatla. Aka no mājas atrodas 100 m attālumā. Ja otrajā stāvā atveru dušu, tad ūdens ar lielu spiedienu nāk pēc 2-3 sekundēm. Pirms tam bija virs ūdens akā iekarināts Grundfos sūknis ar spiedkatlu pagrabā. Jaunais variants man patīk daudz labāk un ir ērtāks. Bija pieejami 2 sūkņa varianti, ar lielāku un mazāku spiedienu. Ņēmu niknāko, jo māja no akas, kā jau minēju ir 100 metri un augstuma atšķirība no ūdens līmeņa akā līdz 2 stāva dušai vismaz 10 metri. Vai kādi padsmit.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **      **  ********   ******  
 ***   ***  **     **  **  **  **     **     **    ** 
 **** ****  **     **  **  **  **     **     **       
 ** *** **  **     **  **  **  **     **     **       
 **     **   **   **   **  **  **     **     **       
 **     **    ** **    **  **  **     **     **    ** 
 **     **     ***      ***  ***      **      ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727