UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Apaug tērauda katls
Autors: DzinPo ()
Datums: 28/03/2018 15:30

Sveiki! Kā Jums ir ar uzdegumu uz siltummaiņa/katla sienām granulu katliem?
Manējais polis strādā labi, bet pēc pirmās sezonas skatos, ka tomēr ir apaudzis ar kautko līdzīgu metināšanas šlakai. Nost to dabūt prakstiski neiespējami - t.i. tikai ar kautkādu kaltu. Darvu kā tādu neredz..
Vai tas ir normāli vai ne? Par temperatūru atpakaļgaitā, uzskatu, ka pie tāda režīma, kad katls strādā bez bufertvertnes un ieslēdzas pēc pieprasījuma, piemēram reizi stundā, divās, tad jebkurā gadījumā atpakaļgaitā sākumā periodiski nāk zema temperatūra, un veidojas kondensāts..tomēr, man skaitās 48*C uzstādīts (kautk arī dīleris teica, ka vairāk par 42 grādi nevajagot). Lai nebūtu kondensāts, tad katlam būtu jādarbojas nepārtrauktā režīmā..

Re: Apaug tērauda katls
Autors: ETT ()
Datums: 28/03/2018 17:00

Es te nesen pētīju veselu strēķi ar granulu kamīnkatlu aprakstiem un instrukcijām, dīleru info. Lielākai daļai rakstīts apmēram tā - Iekārta apgādāta ar sūkni, izplešanās trauku un tāpēc to var pa taisno slēgt radiatoriem. Tikai vienam ražotājam (uz sitienu nepateikšu) uzstādīšanas aprakstā bija pieminēts, pat uzsvērts, ka nepieciešams jaucējvārsts uz 55 grādiem ar balansējošo krānu - tā teikt, saprātīgs mazais loks...

Re: Apaug tērauda katls
Autors: Vidzeme ()
Datums: 28/03/2018 19:01

man viens santehniķis izteica,ka viens cilvēks kas kurinot ar granulnieku bez akumulatora tas patērējot vairāk granulu nekā tas kas kurina ar pieslēgtu akumulatoru.
Ja kā pieminēja diskusijas autors,tad katlā ir 48grādi. Tas nav daudz par maz? tur noteikti jau tas uzdegums katlā rodas... nesvīst katls vai skurstenis?
Pats patreiz kurinu ar briketēm un akumulatoru,visu laiku man ir ne mazāk kā 65grādi,turās ap 70 visu laiku,sadeg labi,katls ir tīrs,skurstenis arī nesvīst. Akumulators tā ir laba lieta.

Re: Apaug tērauda katls
Autors: DzinPo ()
Datums: 28/03/2018 21:53

Nu man atpakaļgaita tipa aizsargāta caur četrzaru vaŗstu, kas aizveras, ja nav nepieciešamā temperatūra atpakaļgaitā..48 grādi, attiecīgi turpgaita ir apmēram 58-65. Kad tas viss iesilst tad jau ir OK. Deglis pārsvarā, kad slēdzas, tad kurina ar pilnu jaudu. Vienkārši vairāk nav jēgas kurināt, māja sasilst samērā ātri, nostrādā istabas termostats un katls izslēdzas..Un tā cikliski..

Re: Apaug tērauda katls
Autors: soseds2 ()
Datums: 28/03/2018 22:39

42-48 grādi katla atgaitā ir par maz. Jābūt min.55-60.

Re: Apaug tērauda katls
Autors: Vidzeme ()
Datums: 28/03/2018 22:47

DzinPo Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nu man atpakaļgaita tipa aizsargāta caur
> četrzaru vaŗstu, kas aizveras, ja nav
> nepieciešamā temperatūra atpakaļgaitā..48
> grādi, attiecīgi turpgaita ir apmēram 58-65.
> Kad tas viss iesilst tad jau ir OK. Deglis
> pārsvarā, kad slēdzas, tad kurina ar pilnu
> jaudu. Vienkārši vairāk nav jēgas kurināt,
> māja sasilst samērā ātri, nostrādā istabas
> termostats un katls izslēdzas..Un tā cikliski..

Un kā ar granulu patēriņu? man gan patiktos,ja tas katls strādātu ar 70grādiem un dzītu visu laiku akumulatora,tad liela pauze. Nezinu kā būtu ar granulu patēriņu,bet katlam un skurstenim tas būtu tikai labāk...

Re: Apaug tērauda katls
Autors: pip ()
Datums: 28/03/2018 23:59

iesaku opop.lv

Re: Apaug tērauda katls
Datums: 29/03/2018 12:02

Sokol granulu katls.
Iekšējais apaugums ir līdzīgs kā autoram. Īpaši nestresoju. Patēriņā būtiskas izmaiņas nejūtu.
Atpakaļgaitas temp īpaši neanalizēju, bet tā turās ap 40-50 grādiem.
katls strādā līdz 67 grādi. istabas termostats katlu ieslēdz, kad vajag siltumu.
cirkulācijas sūnis slēdzās pie 59 grādiem. mazo/lielo loku savieno trīsgaitas vārsts, kurš ieregulēts manuāli.

tīru katlu 1x mēnesī no pelniem un sodrējiem. 1x pēcsezonā izjaucu šneku un iztīru padeves trubas galu no apdeguma.

es katlā kondensātu pamanu tikai tad, ja tas ir atdzisis līdz istabas temp, bet īpaši arī neesmu pētījis.
skursteni pēc pirmās sezonas apskatījos un nemaz netīrīju, jo bija tīrs.

par akumulatoru esmu domājis, bet es uzskatu, ka tas neatmaksāsies pārskatāmā periodā, vai arī nekad.

Re: Apaug tērauda katls
Autors: DzinPo ()
Datums: 29/03/2018 12:34

Granulu patēriņš šajā sezonā ~1.5tonnas. Pagaidām neapdzīvota ~140m2; māja, temperatūra 19-20*C. Ja grib, lai temperatūra visu laiku katlā ir augsta, tad jāpārslēdz režīms uz tādu, kad tiek uzturēta temperatūra katlā visu laiku. Piem., 70 grādi. Bet es domāju, ka tad zūd jēga visai automātikai, un degvielas ekonomija..Pamēģināšu ar kautkādu paštaisītu kaltu patīrīt..
Aizmirsu piebilst, ka iespējams, tas uzdegums ir nevis no granulām, bet no malkas, jo pirmo mēnesi kurināju ar visādiem celtniecības priedes/egles dēļiem..Tad pamanīju, ka ir darva nedaudz..Kad to darvu pārkarsē, tad rodas tā šlaka..bet varbūt maldos..

Re: Apaug tērauda katls
Autors: specs ()
Datums: 29/03/2018 12:50

Matemātika te ir pavisam vienkārša. Katls un skurstenis svīst, kad tam ir jāuzsilst no temperatūras, kas zemāka par ~50 grādiem. Respektīvi, ja katlā neuztur temperatūru ap ~55 grādiem, tad katru reizi, kad tas ieslēdzas, svīst gan skurstenis, gan pats katls. Man pašam ir vecā tipa katls, kurš darbojas gruzdēšanas režīmā. Dēļ patstāvīga t režīma 5 gadu laikā nekad nav bijis jātīra uzdegums, dēļ vertikāliem siltummaiņiem, katlu tīru reizi gadā - maijā, vajadzība pēc skursteņa tīrīšanas nav bijusi visus piecus gadus.
Izskatās, ja grib ekonomēt, tad tam ir savi blakus efekti, vai arī jāatrod režīms, kad katls pats sevi uztur vajadzīgā t, līdz ar to ieslēdzas biežāk. Akumulatora esamība šeit nekādu lomu nespēlēs.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  **         ******     ******   
 **        **    **  **        **    **   **    **  
 **            **    **        **         **        
 ******       **     **        **   ****  **   **** 
 **          **      **        **    **   **    **  
 **          **      **        **    **   **    **  
 **          **      ********   ******     ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727