UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Reno ()
Datums: 17/01/2019 10:18

Manā saprašanā galvenā sāls ir akumulācijas tvertne. Ja tā ir, tad varot likt arī ar lielāku jaundu. Ja nav, tad precīzi jāsarēķina, lai ir kur to saražoto siltumu likt.
Man ir 176m2 un 10kW sūknis ar 200L akumulatoru. 20 min strādā, uztopī mucu un tad kādu stundu vai vairāk pauze. Ja jāsilda ūdens, tad ieslēdzas biežāk.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: dzīvs ()
Datums: 17/01/2019 10:18

Par āra kontūru man liekas standards ir 40mm truba, neesmu dzirdējis, ka citādas tiktu apspriestas. Smalkāk nemācēšu pateikt.
Par to vai viens vai divus kontūrus taisīt uz 500m - ir kādi pamatojumi, kurš variants ir labāks?

Runājot par kompresoru, viņa darba mūžs esot 50 000stundas. Tad jau tomēr - jo retāk ieslēdzas, jo ilgāk dzīvos. Ja SS mūžs paredzēts līdz 25 gadiem, tad nonstopā strādājot viņš neizvilks pat 6 gadus.

Tad jau sanāk, ka jaudīgāks modelis retāk slēgsies iekšā un kalpošanas laiks būs krietni ilgāks? Ja var salīdzināt autiņus ar 1,2l dzinēju un 2,5l dzinēju - lielāks teorētiski kalpos ilgāk, jo netiks bliezts pa maksimumu visu laiku... Nezinu, mana loģika iet pareizā virzienā? :)

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Reno ()
Datums: 17/01/2019 10:25

Dzīvais - SS jauda tavā gadījumā nav tā lielākā problēma. Tava problēma ir, ka pats minēji - sausa smilts.

Man arī ir sausa grunts. Ļoti. Gruntūdeņu nav vispār līdz 4m dziļumam. Kad apstaigāju SS kantorus, visi rēķināja kolektora garumus katrs pa savam. Rezultāti bija sākot ar 800m beidzot ar 1400m. Biju, gan pie Nībes, gan Helioterma, gan vēl dažiem. Neviens nevarēja precīzi pateikt cik ir jāliek sausā gruntī. Te arī problēma, ka tavi 500m var izrādīties stipri par īsu un pēc tam nebūs kur ņemt to siltumu, ja nav gruntsūdeņi, kas apskalo kolektora trubu. Un kurināsi ar teņiem. Un maksāsi lielus šekeļus.

Savā gadījumā nenoriskēju un uztaisīju vertikālās zondes 4x50m. Viss bumbās. No zemes nāk ārā konstants siltums. Es priecīgs.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Huubis ()
Datums: 17/01/2019 10:36

Reno Wrote:
-------------------------------------------------------
> Savā gadījumā nenoriskēju un uztaisīju
> vertikālās zondes 4x50m. Viss bumbās. No zemes
> nāk ārā konstants siltums. Es priecīgs.

Reno, kāda tev siltumnesēja atgaitas temperatūra no tām vertikālajām zondēm?

Par sauso grunti piekrītu, tur nelīdzes nekādas jaudas SS, lai efektīvi sildītu māju.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Huubis ()
Datums: 17/01/2019 10:44

dzīvs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Par āra kontūru man liekas standards ir 40mm
> truba, neesmu dzirdējis, ka citādas tiktu
> apspriestas. Smalkāk nemācēšu pateikt.
> Par to vai viens vai divus kontūrus taisīt uz
> 500m - ir kādi pamatojumi, kurš variants ir
> labāks?

Atšķirība uz 500m vienam vai diviem kontūriem būs hidrauliskajā pretestībā,
ja 500m sadali divos kontūros pa 250m, tad hidrauliska pretestība būs mazāka, līdz ar to arī cirkulācijas sūknim japatērē mazāk enerģija,
kā arī NIBE SS aprakstā nekur neredzēju variantu ar vienu 500m garu kontūru (bij ar diviem kontūriem uz tādu garumu).

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Reno ()
Datums: 17/01/2019 10:45

Pēc stundas iepauzēšanas, pirms kompresēšanas trubā šķidrums ir uzsilis un no zemes nāk arā aptuveni 13 grādi. Kompresēšanas beigās pēc 20 minūtēm ir kādi 4-5 grādi.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: dzīvs ()
Datums: 17/01/2019 11:56

Ok, par kontūra garumu tad tomēr vajadzētu uz diviem laikam sliekties.

Par smilti - tāds vēl ir viedoklis, ka SS kontūrs ņem siltumu no saules sasildītas zemes, nevis no gruntsūdeņiem. Tad attiecīgi man pat piedāvāja rakt kontūru ap 0,9m, nu max 1,2m dziļumā, - 20cm no sasalšanas robežas. Kaut gan dīvaini skan, ja jau var zeme sasalt līdz kaut vai 0.7m un atdot saules siltumu? Cik tur tie grādi tad būs?

Vēl patiesībā jautājums, runāju ar meistariem - likt 16mm trubiņas grīdā vai 20mm? It kā 16mm ir ērtāk locīt un mazāk vajag. Vai tas ietekmēr arī siltuma atdevi? Vai arī to piekoriģē ar cirkulācijas temperatūru?

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Reno ()
Datums: 17/01/2019 12:17

Kurš kantoris šādu superhipotēzi ir izvirzījis par to saules siltumu ziemas laikā, kad zeme ir sasalusi?

Man ir 16mm trubas. viss strādā. Solis 15 cm, pie lielajām pagalma durvīm 7cm.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Tinis ()
Datums: 17/01/2019 12:30

Vasarā zemē akumulētais saules siltums, nevis ziemas. Palasat tepat v_t rakstīto par zemes temperatūrām dažādos mēnešos.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: ETT ()
Datums: 17/01/2019 12:36

dzīvs,
iesaku pirms daudzo jautājumu uzdošanas vispirms izlasīt arī šamējās 96 lapas :)
[www.building.lv]
Tas tāpēc, ka daudzreiz uz saviem jautājumiem vari nedabūt prātīgu atbildi tikai tādēl, ka tie malti te gadiem. Cilvjiem nodiluši pirksti :)



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  ********  ********   *******   **    ** 
       **  **        **    **  **     **  ***   ** 
       **  **            **           **  ****  ** 
       **  ******       **      *******   ** ** ** 
 **    **  **          **             **  **  **** 
 **    **  **          **      **     **  **   *** 
  ******   ********    **       *******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727