UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Gāzes apkures sistēma
Autors: zivjugans ()
Datums: 20/12/2017 21:39

Sveiciens foruma iemītniekiem!

Esmu izlasījis forumu krustu šķērsu, bet nevaru atras atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, lai gan redzu, ka atbildes sniedz kompetenti cilvēki! Ceru, ka varēsiet arī man izlīdzēt ar padomu.

Man ir 70 kv.m. dzīvoklis 6 radiatori un 4 kv.m. siltās grīdas, viss vienā lokā. Siltās grīdas regulējas ar multibox regulatoru. 5 radiatori uz viena zara (30m), 1 radiators (10m) un siltās grīdas apm 40 metri plānā caurule, kā jau teicu viss ir uz viena apkures loka. Apkuri nodrošina Junkers ZWB 24-1de kondesācijas katls (salus IT500 automātika). Veicot katla palaišanas mērījumus tika noteikts rasas punkts 54 grādi. gribas izmantot minēto katlu maksimāli efektīgi un tāpēc arī ir daži, šķietami bērnišķīgi, jautājumi, bet neesmu eksperts un kam pajautāt diži nav.

Man ir sekojoši jautājumi:

1. kāda turpgaitas temp. būtu jāiestāda?! esmu iestādījis 54 grādus tā kā tas ir rasas punkts un tad laikam ir maksimāla ekonomija, ja?? dzīvoklis šajā laikā, kad ir ap 0 grādi ir silts.
2. kāda nozīme ir sūkņa ātruma regulējumam? man stāv uz 1, tā kā pie lielāka ātruma nezināmu iemeslu dēļ sāk dziedāt viens radiators. ko dod tas, ja tiek uzlikts lielāks ātrums?! ātrāk sasilst dzīvoklis vai efektīgāk strādā katls?
3. regulāri, kad pagriežu sūkņa ātrumu no 1 uz 3, tad dzirdu, ka sūknis sāk burbuļot- sistēmā ir gaiss, bet radiatoros vai siltajā grīdā to nesanāk dabūt ārā. varbūt varat ieteikt, kā to dabūt laukā? augstākais sistēmas punkts ir pats katls- varbūt arī tas ir iemesls kāpēc nevaru dabūt gaisu ārā no sistēmas?
4. kāda ir nozīme sistēmas spiediena lielumam?? kādu to vajadzētu izvēlēties?? labāk turēt to augstāku vai zemāku?

Re: Gāzes apkures sistēma
Autors: SerViss ()
Datums: 21/12/2017 08:24

Tikai viedoklis.
Kondensācijas katls savu gāzes ekonomiju salīdzinājumā ar parasto atmosfērisko var realizēt tikai pie zemām temperatūrām apkures lokā, kad var darboties otrs siltummainis, kas atgaitu pa tiešo silda ar dūmiem.
Rasas punkts 54 grādi nozīmē to, ka kondensācijas process izbeidzas, ja atgaitas temperatūra pārsniedz šo ciparu. Pateicoties papildus siltummainim dūmu siltums vēl nedaudz tiek atdots atgaitai, bet intensīvākais - kondensācijas, jeb tvaiku agregātstāvokļa maiņas siltums aizlido skurstenī. Parasti ražotājs maziem burtiņiem kautrīgi raksta, ka kondensācijas labais lietderības koeficients sasniedzams tikai turpgaitas/atgaitas temperatūrās 40/30.
Ar radiatoriem mazas cerības uz kondensācijas papildefektu. Lai nenosaltu, vai nu jādubulto radiatoru skaits, vai jāliek siltās grīdas, vai jākurina nekondensācijas režīmā.
Intereses pēc, kāda temperatūra ir atgaitas caurulei, kas atgriežas katlā?

Re: Gāzes apkures sistēma
Autors: zivjugans ()
Datums: 21/12/2017 08:44

Paldies par viedokli.

Es jau ar lēnām sāku domāt, ka, ja būtu palasīji šo forumu pirms gāzes katla iegādes, tad noteikti būtu ņēmis atmosfērisko gāzes katlu :)

par atgaitas temperatūru precīzi nemāku teikt, jo nav tur termometra, bet mērot ieejas un izejas temperatūru uz ventīļiem ar lāzera termometru starpība 2-2,5 grādi.

Re: Gāzes apkures sistēma
Autors: rbm ()
Datums: 21/12/2017 15:49

junkers katliem ir iebūvēts atgaisotājs un elektroniskais sūknis.

Faktiski lai tiktu vaļā no gaisa iebliežam uz max ātrumu un gaidām līdz izburbuļo.
Par ātrumiem - vajag pārslēgt katlu no fiksētā ātruma uz adaptīvo līkni (caur service menu).
Tāpat katlam apkures cilpai nogriezt katla max jaudu uz kādiem 5kW (40%), savukārt temperatūru uz apkures loku max 40grādi.
Lai radiators nesvilpo pameģīni apakšējā pieslēguma ventilī pieregulēt caurplūdi (ar šeškani)

jautājumi - kāda karstā tvertne pieslēgta?
kāpēc neliki junkers regulatoru CW100 vai CT100 ?
Vai salusTI500 ir pa taisno pieslēgts apejot katla vadību?
kurš "meistars" 70m2 dzīvoklim iepārdeva 24kW katlu ? !!!

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Gāzes apkures sistēma
Autors: zivjugans ()
Datums: 22/12/2017 09:59

rbm Wrote:
-------------------------------------------------------

> Par ātrumiem - vajag pārslēgt katlu no
> fiksētā ātruma uz adaptīvo līkni (caur
> service menu).

Sūkņa ātrumu varu regulēt ar roku, tur ir 6 dažādi režīmi. tagad stāv uz I (nemainīgs ātrums), bet saprotu, ka Tu iesaki pārslēgt uz 1-2 (mainīgs ātrums), pareizi?! Service menu atradu, ka var izmainīt sūkņa diapazonu (man pēc noklusējuma, laikam, stāv 2- temperatūras regulators ieslēdz apkures sūkni), varu to iestatīt uz 1- turpgaitas temperatūras regulators ieslēdz/izslēdz apkures sūkni, ja ir siltuma pieprasījums, tad ieslēdzas apkures sūknis un deglis.

Citas sadaļas, kas attiektos uz sūkni es neatrodu instrukcijā

> Tāpat katlam apkures cilpai nogriezt katla max
> jaudu uz kādiem 5kW (40%), savukārt temperatūru
> uz apkures loku max 40grādi.

Šito es pats neriskēšu darīt un kā redzu instrukcijas tabulā, tad man mazākā piedāvātā jauda ir nevis 5 kW, bet gan 6,5kW. Un šķiet, ka pie 40 grādiem apkures lokam, katls vislaik grieīsies, jo nespēs piesildīt istabu līdz 23 grādiem, kā tas man kundzei vajadzīgs :)

> Lai radiators nesvilpo pameģīni apakšējā
> pieslēguma ventilī pieregulēt caurplūdi (ar
> šeškani)

Tas radiators, kurš svilpo ir vienīgais ar apkašējo pieslēgumu, šķiet, ka tur neko nevar paregulēt. Vienīgi tur pieslēdzot radiatoru sistēmai ir sajaukta turpgaita ar atpakaļgaitu, bet santehniķis saka, ka tam nevajadzētu būt svilpošanas iemeslam.
>
> jautājumi - kāda karstā tvertne pieslēgta?

Šis ir kombinētais katls un tvertnes līdz ar to nav. Vajadzētu, pēc Tavām domām?!

> kāpēc neliki junkers regulatoru CW100 vai CT100
> ?

Neliku, jo gribēju attālināti regulēt temperatūru, bet junkers regulators šķita kosmiski dārgs. Salus izmaksāja 130 eiro un man patīk kā tas strādā. Pagaidām!!


> Vai salus IT500 ir pa taisno pieslēgts apejot
> katla vadību?

Pieslēdzu pie plates tur kur bija paredzēta vieta orģinālajam regulatoram. Viss, šķiet, ka strādā normāli. Speciāli nekur iekšā nelīdu.


> kurš "meistars" 70m2 dzīvoklim iepārdeva 24kW
> katlu ? !!!

Paskatījos katlu cenas atšķirības (starp 14 un 24) - 100 eiro. Plus, vēl mazākas jaudas katliem nav kombinētā režīma. Par katlu samaksāju 945 eiro, tā kā nejūtos pārāk piečakarēts.

Bet paliek neatbildēts jautājums:

kādu spiedienu iestādīt apkures sistēmai un kāda ir atšķirība, ja ir lielāks vai mazāks spiediens?!?

Re: Gāzes apkures sistēma
Autors: soseds2 ()
Datums: 22/12/2017 11:11

Apkures sistēmas spiedienam šajā gadījumā jābūt 1.2-1.5 bar.
Jautājums pirkt vai nepirkt kondensācijas katlu... Atmosfēriskos vairs neražo. Kondensācijas katli ir ekonomiskāki nekā atmosfēriskie.

Re: Gāzes apkures sistēma
Autors: JanisJanis ()
Datums: 28/12/2017 14:47

Jo zemāka temperatūra un mazāka plūsma jo ekonomiskāk. Liec uz mazākajiem lielumiem līdz sāc salt. Tad drusku jāpaugstina. Ielūduz paskatīties video. Tam pirms 7 gadiem rakstīti subtitri latviski. Pamata lietas var saprast. [www.youtube.com]

Re: Gāzes apkures sistēma
Autors: JanisJanis ()
Datums: 28/12/2017 14:50

Stop! Pie Junkers ZWB 24-1de varēja pieslēgt Salus? Kā tieši? Pie kurām spailēm?

Re: Gāzes apkures sistēma
Autors: DzinPo ()
Datums: 28/12/2017 20:12

rbm Wrote:
-------------------------------------------------------
> junkers katliem ir iebūvēts atgaisotājs un
> elektroniskais sūknis.
>
> Faktiski lai tiktu vaļā no gaisa iebliežam uz
> max ātrumu un gaidām līdz izburbuļo.
> Par ātrumiem - vajag pārslēgt katlu no
> fiksētā ātruma uz adaptīvo līkni (caur
> service menu).
> Tāpat katlam apkures cilpai nogriezt katla max
> jaudu uz kādiem 5kW (40%), savukārt temperatūru
> uz apkures loku max 40grādi.
> Lai radiators nesvilpo pameģīni apakšējā
> pieslēguma ventilī pieregulēt caurplūdi (ar
> šeškani)
>
> jautājumi - kāda karstā tvertne pieslēgta?
> kāpēc neliki junkers regulatoru CW100 vai CT100
> ?
> Vai salusTI500 ir pa taisno pieslēgts apejot
> katla vadību?
> kurš "meistars" 70m2 dzīvoklim iepārdeva 24kW
> katlu ?

Tas katls ir domāts arī karstajam ūdenim, ko silda caurplūdē. Nemaz jau tik liela jauda nav.

Re: Gāzes apkures sistēma
Autors: rs ()
Datums: 28/12/2017 20:17

Cerapur Compact var pieslēgt ieslēgšanas/izslēgšanas tipa regulatoru(jeb, kā jūs sākāt-On/Off). Vismaz instrukcijā tā rakstīts :)

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********         **  **     **  **    **  ******** 
 **     **        **  **     **  **   **   **       
 **     **        **  **     **  **  **    **       
 ********         **  *********  *****     ******   
 **         **    **  **     **  **  **    **       
 **         **    **  **     **  **   **   **       
 **          ******   **     **  **    **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727