UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā1234
Pašreizējā: 4 no 4
Re: Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Autors: Vidzeme ()
Datums: 23/11/2017 10:51

Ar ventilācijas cuku ņēmu tikai dēļ tā,ka tā forma ir taisnstūrveida,sader ar manu jumta konstrukciju un ir stabilāka uz pamata,man ir 160mm čaula. Kā jau minēju,tas ir fufelis,ka tur ir kāda normāla gaisa pieplūde krāsnij. Un to virtuves nosūcēja izplūdi vislabāk pa taisno uz ielu caur sienu. Pats majā gribu atsevišķu ventilācijas sistēmu ar rekuperatoru. Uzskatu,ka skurstenis ir skurstenis,tikai un vienīgi dūmgāzēm un nekam vairāk.

Re: Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Autors: Klauns ()
Datums: 13/07/2020 23:10

Arī skatos uz keramisko... Shiedel variantu neizskatu - nav tādas naudas.
A citādi baigos mīnusus tiem stipri lētākajiem neredzu - ja bloka ģeometrija ir ok, pats bloks nedrūp... gan jau savus - 30-50 gadus nostāvēs bez bēdu. Pie tam, mūsdienu granuli katliem ir augsta energoefektivitāte (lietderības koeficients) līdz ar to zema dūmgāzu temperatūra, līdz ar to baigais karstums viņu visdrīzāk nemocīs. Tās gan mana subjektīvās pārdomas tikai

Bet ne par to - man katlam ir 180mm izeja, bet kāds pieredzējis santehniķis/apkures katlu uzstādītājs teica, ka tie 180mm esot standarts - mierīgi varot likt pārēju uz 160mm un likt dūmvadu ar mazāku diametru kā katla izvads. Man katls uz 14kW, tātad viens no mazākajiem. Ir viedoklis par šo jautājumu?

Re: Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Autors: Hmm ()
Datums: 13/07/2020 23:41

Vilkmi ietekmē arī dūmvada garums. Tomēr, ja vien dūmvads nav 2metrus garš vajadzētu pietikt ar 160mm.

Re: Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Autors: Klauns ()
Datums: 19/07/2020 23:20

Radās vēl viens zelta jautājums! Protams, vajadzētu prasīt profesionāliem skursteņu tirgoņiem, bet par cik tiek pirkts no PROFa ( starp citu viņi arī Shiedel tirgo), tad labāk paprasīt šeit...

Kā zināms, bloku mājas (gāzbetons) liek uz pamatiem ar javas palīdzību, bet liek to visu uz hidroizolācijas. No sērijas - bloki principā netiek salīmēti kopā ar betona pamatiem, bet tikai stāv uz tiem. Ok, māja prom nekur neaizbrauks, ja vien nebūs zemestrīce, bet kā ar kursteni? Kaut kā nedroši liekās uz betonēta pamata uzlikt hidroizolāciju, tad mūrēt garu skursteni uz augšu. Nav tā, ka viņu pēc tam ir diezgan vienkārši nogāst?

Jeb es neesmu pareizi to mūrēšanas fišku sagremojis?

Re: Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Datums: 19/07/2020 23:39

ir varianti attiecībā no tā kāda ir grīda. Ja piemēram grīda uz putuplasta, tad tur nekāda hidroizolācija vairs nav vajadzīga. Ja ir atsevišķs pamats, tad var ielikt to hidroizolāciju, lai gan nekas traks nenotiks arī to nedarot. Apgāzties skurstenis nepagāzisies, jo pēc instrukcijas to tāpat kores daļā starp spārēm sēdina metāla kronšteinos. Attiecīgi viņš nešūposies un pamata pēdai nav nekāda nozīme. Tā ka droši liec uz hidro ja vajag un augšā starps spārēm uzliec tos kronšteinus. Pat ja tu piemūrēsi pa tiešo grīdai tev tāpat viņš smuki šūposies - tāpēc arī ir tie stiprinājumi.

Re: Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Autors: binary ()
Datums: 19/07/2020 23:49

[www.schiedel.com]

Gan kreisajā sānā uzskaitīts "Pamats", tad "Hidroizolācija", tad viss pārējais, gan arī pirmajā solī minēts "Uz pamata uzklāj hidroizolāciju, mūrjavu vai līmi".

Man plānojas kaut kādi 8m D180 (pērn sāku mūrēt, bet nepabeidzu), kopējais svars varētu būt ap 650kg, neskaitot betona nosegplāksni. Laižot cauri jumtam, veidošu "koka rāmi". Teorētiski man vēl vienā vietā vajadzētu piestiprināt pie sienas, praktiski plānoju to darīt divās vietās - tātad jau skurstenis tiks "turēts" trīs punktos. Papildus tam vēl skursteņa pamatā (manā gadījumā FIBO bloki, jo #*@&*^% būvnieki neizlēja no betona) ielīmēju vītņstieņus, uz kuriem uzsēdināju pirmo bloku (man skurstenis visā garumā armēts ar M10 vītņstieņiem).

P.S. Ja domā armēt, tad lētāk ņemt nevis schiedela vītņstieņus, bet nopirkt kaut vai delve2. Vēl vajadzēs "garos" uzgriežņus vītņstieņu savienošanai. Ņem 1m vītņstieņus - es gandrīz paņēmu 2m, bet laicīgi attapos, ka bloku uz tiem vītņstieņiem pēc tam būs grūti uzlikt :)

P.P.S. Man skurstenis ir mājas ārpusē.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 19/07/2020 23:50, labojis binary.

Re: Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 20/07/2020 08:52

Klauns rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Radās vēl viens zelta jautājums! Protams,
> vajadzētu prasīt profesionāliem skursteņu
> tirgoņiem, bet par cik tiek pirkts no PROFa (
> starp citu viņi arī Shiedel tirgo), tad labāk
> paprasīt šeit...
>
> Kā zināms, bloku mājas (gāzbetons) liek uz
> pamatiem ar javas palīdzību, bet liek to visu uz
> hidroizolācijas. No sērijas - bloki principā
> netiek salīmēti kopā ar betona pamatiem, bet tikai
> stāv uz tiem. Ok, māja prom nekur neaizbrauks, ja
> vien nebūs zemestrīce, bet kā ar kursteni? Kaut kā
> nedroši liekās uz betonēta pamata uzlikt
> hidroizolāciju, tad mūrēt garu skursteni uz augšu.
> Nav tā, ka viņu pēc tam ir diezgan vienkārši
> nogāst?
>
> Jeb es neesmu pareizi to mūrēšanas fišku
> sagremojis?

Obligāti hidro. Uz pēdas viņu turēs svars un berze no svara.

Re: Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Autors: Klauns ()
Datums: 22/07/2020 14:02

Paldies! Noderīgi padomi.

Kā reizi šodien uztaisīju kasti uz puķika - sabetonēšu un būs pamatne dūmvadam.
Kā alternatīvu moš vannasistabas hidreni pēc tam uzpļeckāt uz tā betona?

Re: Keramiskais vai metāla siltinātais dūmvads (guļbūve)
Autors: binary ()
Datums: 22/07/2020 15:32

Ja domā darīt līdzīgi kā es darīju (t.i., ar vītņstieņiem sasaistīt dūmvadu ar pamatni), tad varbūt ir vērts uzreiz tos vītņstieņus arī saspraust. Ja ne vītņstieņus, tad vismaz atbilstoša diametra skrūves (vai nofleksētus vītņstieņa fragmentus).



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 22/07/2020 15:32, labojis binary.

Iet uz lapu: Iepriekšējā1234
Pašreizējā: 4 no 4


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********    *******   **     **   ******  
 **     **  **     **  **     **  **     **  **    ** 
 **         **     **         **  **     **  **       
 ********   **     **   *******   **     **  **       
 **     **  **     **         **  **     **  **       
 **     **  **     **  **     **  **     **  **    ** 
  *******   ********    *******    *******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727