UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 4
Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri (guļbūve)
Datums: 06/11/2017 16:25

Kubatūra tev neko nedod, lai varētu izšķirties par apkuri.
Tev ir jāizvēlas jautājums par komfortu - ja gribi nemainīgu, tad:
1) granulu katls/kamīns,
2) malkas apkure + akumulators,
3) gāze.
Ja māja ir puslīdz labi siltināta, tad ziemu varēsi pārlaist arī ar kamīnkrāsniņu, bez akumulācijas, bet būs tā pavēsāk otrajā stāvā un mazliet mazāk pavēsāk un brīžiem karstāk pirmajā stāvā.
Kubatūrā vari ierēķināt arī sienas, mēbeles un citus priekšmetus. :)

Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri (guļbūve)
Datums: 06/11/2017 16:28

Ja tu laidīsi 70 grādu ūdeni betonā, tad atsevišķās vietās tu kājas applaucēsi pirms tev viss betons būs pacēlies par 5 grādiem.
Tādām temperatūrām ir domātas mūrētās krāsnis nevis grīdas.

Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri (guļbūve)
Autors: martell ()
Datums: 06/11/2017 16:30

Pievienojos AK123.
Man ir 18kW Atmos uz 140m2. Akumulatora nav. Siltā grīda ir pusei no pirmā stāva, pārējais uz radiatoriem. Uz siltās grīdas cilpas stāv želejas galva, atsevišķs sūknis un atpakaļgaitas savienojums (tipa jaucējs). Un viss darbojas labi. Ja būvētu vēlreiz, tad neapšaubāmi ieprojektētu vietu akumulatoram. Un neniekotos ar radiatoriem.

Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri (guļbūve)
Datums: 06/11/2017 16:32

hmm martell. Man ir 300m2 un atmos 18kw un acu 1500L un nav radiatori. Jautājums pārdomām par to kas ir labi un kas ir ļoti labi.

Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri (guļbūve)
Autors: martell ()
Datums: 06/11/2017 16:42

Labi, labi - Tev garāks :) .
Es neteicu, ka man viss ir pareizi, bet oponēju tam, ka bez accu nevar. Var. Un nav tā, ka visu laiku jākurina. Tagad vienreiz dienā, kad ir -10, tad 2x dienā. Tiesa gan man nav nekādas sajēgas vai man tie 18kW ir pietiekami, jeb ar rezervi. Tai laikā, kad meklēju katlu, tad sanāca nopirkt no rokas 2x lētāk kā veikalā. Ņēmu vadoties pēc cenas, ne pēc tā cik ta lielu jaudu man vajadzēs.

Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri (guļbūve)
Autors: Rbm-mob ()
Datums: 06/11/2017 18:03

Martell, tev radiatori kalpo kā akumulacijas tvertne - kopā ap 200l, ko var kurinat bez problemam lidz 80gradi un paraleli maisit uz gridam 40gradus.
Te temas autors grib tikai siltas grīdas. Tatad kopumā kādi 50-80l udens sistēma, kas atri uzsils. Un ko tālāk? Smacet katlu lai pa loki cirkule 50gradi un veidojas darva?

Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri (guļbūve)
Autors: ME ()
Datums: 07/11/2017 00:16

Godātie kolēģi, paldies par šīm atbildēm! Tas patiešām palīdz! Ceru, ka visi uzrakstītie viedokļi nāca par labu ne tikai man, bet arī citiem!

Vienīgi jautājums palika tāds:
1) cik kw krāsniņu (kamīna kurtuvi) iegādāties, lai uzkurinātu aptuveni 45 m2 silto grīdu abās istabās pirmajā stāvā? (pīrāgs - betons 2 kārtās, 1.kārta aptuveni 4-6 cm, otrā kārta virspusē aptuveni 4 cm)? 10 kw?
2) pievienojot akumulācijas tvertni un (vai) apmūrējot kamīnkrāsni, visticamāk, ka vajadzēs aptuveni 15 kw?
3) varbūt pirmajā gadījumā kādus 8kw un otrajā 10kw?

Protams, ka viss ir salīdzinoši.

Ar cieņu.

Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri (guļbūve)
Autors: kkk ()
Datums: 07/11/2017 11:25

Tā aptuveni tiek pieņemts, ka normālus ekspluatācijas apstākļus (tātad virsmas temperatūra nav par lielu ne cilvēkam ne grīdas segumam) nodrošina siltā grīda, kur m2 dod līdz 70w siltuma. Nu tad rēķini - 45*70=3.15kw ir maksimālā jauda, kas var būt nepieciešama tavai grīdai. Ja siltuma avots nav spējīgs normāli modulēt jaudu un dot ārā 3.15kw (vai mazāk, siltākā laikā), tad tev ir vai nu kautkur jāgrūž pārpalikums (akumulatorā), vai arī jāsmacē siltuma avots. Bez akumulatora tev tur viss būs slikti.

1t ūdens uzsildīšanai par 1 grādu vajag 1.16kwh siltuma. Pie izmantojamā temperatūras diapazona akumulatorā - 25-75 grādi, tu vari tur uzkrāt 58kwh siltuma, kas atbilst 58/3.15=18 stundu max patēriņam, vai ilgāk, ja patēriņš mazāks. Savukārt, siltuma avota jaudu vari izvēlēties pēc tā, cik ilgi gribi kurināt - paņemsi 20kw katlu, uzsildīsi akumulatoru 3 stundās un pārējā laikā miers. Paņemsi 10kw, jau kurināsi (tātad piemetīsi malku, utt) 6 stundas. Klasiski akumulatora tilpumam jābūt aptuveni 50l uz vienu katla kw. Attiecīgi - pie 20kw katla - 1t.

Protams, cits jautājums ir vai jauda 70w uz m2 kompensēs tavu telpu siltumzudumus.

Grīdas pīrāgs ar 2 betona kārtām ir kautkāds jocīgs - tā apakšējā kārta nav vajadzīga.

Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri (guļbūve)
Autors: MEE ()
Datums: 08/11/2017 01:29

liels paldies par šo izvērsto atbildi!

Precizēšu - vai šādā gadījumā nepiemirsās tas, ka siltumu radīs ne tikai grīda, bet arī pati iekārta (dislejs, korpuss). Proti, vai iekārtu patiesībā nevajag vēl mazāk jaudīgu?

Lai nav tā, ka ir par daudz, ja reiz nepieciešamo siltumu var dot tikai grīda.

Būšu pateicīgs par precizējumu!

Re: Kamīnkrāsns ar centrālapkuri (guļbūve)
Autors: arre ()
Datums: 08/11/2017 10:02

Kamīna displejs:) You made my day! :)

Pašreizējā: 3 no 4


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **     **  **    **  ********  **    ** 
 **     **  **     **   **  **   **    **   **  **  
 **         **     **    ****        **      ****   
 ********   **     **     **        **        **    
 **     **  **     **     **       **         **    
 **     **  **     **     **       **         **    
  *******    *******      **       **         **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727