UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Gāzes ievikšanas izmaksas
Autors: Guntarīgais ()
Datums: 20/10/2016 11:24

Sveiki!

Gribēju padalīties ar info un pajautāt padomu tiem kuri reāli ir saskārušies ar gāzes ievilkšanu, palūgšu demogogus un tie kuri nezina neizteikt viedokli, lai šeit panesās kvalitatīva tēma, ne varbūtības:)

Ir tā, ka esmu saskāries ar to, ka vēlos ievilkt gāzi privātmājā, no pieslēguma vietas līdz mājai ir aptuveni 160 metri, par šo gabalu man kādas trīs firmas iedeva cenu ap 10-12tūkstoši eiro :)
Kad prasu cik izmaksā metrs daži saka, ka to nav iespējams aprēķināt, cits iedeva ap 60-70eiro par metru.
Esmu pats būvnieks, ir savs sia, kurš nodarbojās ar fasādes siltināšanu un jumta darbiem, ir būvkomersants.
Man rēķinot šo visu nesanāk nu nekādi 10-12tūkstoši:)
Traktors nomā no Rammirenta trijām dienām maksimums atrakt un aizrakt tranšeju gāzes vadam ap 300eiro, truba dn 60mm ap 6eiro metrā=960eiro, metinātājs ar metināšanas sertifikātu par darba dienu sarunāts ap 60 eiro dienā (trīs dienas), projekts 600eiro.
Kopā ap 2040eiro.
Gribēju pajautāt kas ar saskaņošanu?Tas kko maksā?
Esmu saskaņojis rakšanas iepriekš pirms ēkas pamatu siltināšanas ar Latelecom, Latvenergo, Ūdeni par ko neko nemaksāju, dabūju parakstus un sākām strādāt.
Vienīgi šeit es noalgošu būvdarbu vadītāju savam Sia, kuram ir sertifikāti gāzes izbūves nozarē un reģistrēšu to būvkomersantā, kas maksās vēl man ap 250 eiro mēnesī, kuru pēc tam nodarbināšu citiem objektiem.
Vai kādam ir bijusi pieredze šitajā visā?
Labprāt uzklausītu :)

Re: Gāzes ievikšanas izmaksas
Autors: soseds2 ()
Datums: 22/10/2016 01:19

Tikko ķekavā klients vēlējās pievilkt gāzi privātmājai 150 m. Gāznieki teica, ka metrā 35-70. tas bez projekta. Teica ka saskaņošana varētu ievilkties uz gadu, jo jārok iela. Klients izšķīrās par labu siltumsūknim.

Re: Gāzes ievikšanas izmaksas
Autors: DsKs ()
Datums: 22/10/2016 09:22

Sosed,gāzenieki paši tikai atgriež ventili un neko vairāk. Ok,noslauc vēl pliku pieslēguma maksu par to,ka vēlies būt viņu klients. Darbus šodien veic licencēts uzņēmums un no tiem būs atkarīgas izmaksas + skaņošanas ( laiks ).Tas,ka gāzenieki teica ir tikai tāds apmēram/varbūt,jo arī man viņi sastāstīja pekstiņus attiecībā uz jaudām,utt.

Es varu mēģināt noskaidrot, bet Guntarīgā gadījumā varētu būt klupšanas akmens uz ierakstu LG papīros - Ja nepieciešams būvēt vienīgi pievadus, klients izvēlas licencētu būvniecības uzņēmumu (sarakstu ar uzņēmumiem var saņemt AS “Latvijas Gāze”) un notiek pieslēguma izbūve. Nu neticu,ka uzbliež siju,paņem gāzes serķiku ( tad pie reizes uz projektēšanu arī ) un nu tiks mauks ārējos gāzes tīklus.

Un kā nav iespējams aprēķināt precīzas izmaksas,ja lokālā tāmē atspoguļo ( un tas ir jādara ) visas izmaksas pēc projekta specifikācijas.Sākot no rakšanas un līdz pat izpilddokumentācijas izstrādei. Es saprotu,ka būvniekam tas ir kā ar nazi pa pautiem pateikt,ka šo pozīciju es varu lētak izpildīt vai nopirkt,bet ir arī visam kaut kādi griesti uz uzcenojumu.

Re: Gāzes ievikšanas izmaksas
Autors: pip ()
Datums: 22/10/2016 09:53

Cik man objekti bijusi uz gaiss/udens vnm blakus gaze iet..Letak ir no kaimina trubu atvilkt un maksat shim

Re: Gāzes ievikšanas izmaksas
Autors: Vadiems ()
Datums: 22/10/2016 17:13

Nu nezinu...

Diezgan loģiski, ja sia ir jau strādājis, vai tikai dibinās, un pieņem darbā būvdarbu vadītāju ar visiem sertifikātiem, dabon būvkomersantu un strādā, tā pat vajadzīgs metinātājs ar sertifikātu, reāli viss ir legāli un pareizi, jautājums cik ilgi notiek saskaņošans....
Neredzu problēmu lai šis neizdotos...
Lai veicās!

Re: Gāzes ievikšanas izmaksas
Autors: soseds2 ()
Datums: 23/10/2016 20:09

Gāznieki es domāju firma. Latvijas gāze paši neko nerok un nevelk.

Re: Gāzes ievikšanas izmaksas
Autors: Skubs ()
Datums: 23/10/2016 21:34

60-70 €/m ir vidēja cena, ir bijis arī 100-200€/m viss atkarīgs no objekta atrašanas vietas, projekta, topogrāfijas, apakšzemes komunikācijām.
Ar sertificēta būvdarbu vadītāja piesaistīšanu SIA par 250€ var būt problēmas, jo labu par šādu summu noteikti neatradīsiet un ko iesāksiet pēc sava projekta? Mainīsiet darba profilu? Pa ziemu gāzes vadus nerok!
Vēl neizmirstiet par obligāto apdrošināšanu būvdarbu vadītājam.
Ja arī viss izdosies pēc Jūsu plāna, tad varbūt neliels ietaupījums sanāks, bet laika ziņa Jūs noteikti būsiet zaudētājs.
Cilvēkam, kurš ar to nav saskaries, nebūs pietiekamu zināšanu lai objektu uzsāktu no 0 un nodot ekspluatācijā!

Re: Gāzes ievikšanas izmaksas
Autors: rbm ()
Datums: 23/10/2016 21:44

Ja jau ir savs sia, tad vienmēr iespējams vienoties par kantori par kādu pozīciju izcelšanu ārā un darboties oficiāli kā apakšuzņēmējam.
Bet skaidrs ir viens, neviens savu peļņas kumosu īpaši tik ierobežotā un praktiski monopolizētā tirgū kā gāzes pieslēgšana labprātīgi neatteiks.

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Gāzes ievikšanas izmaksas
Autors: Skubs ()
Datums: 23/10/2016 21:52

Ko reāli SIA, kura darbojas fasāžu/jumtu jomā var veikt gāzesvada izbūvē? KO?

Re: Gāzes ievikšanas izmaksas
Autors: Arvidass ()
Datums: 24/10/2016 23:52

Skubs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ko reāli SIA, kura darbojas fasāžu/jumtu jomā
> var veikt gāzesvada izbūvē? KO?


Kur probleema, ja ir iespeeja visu sakaartot, dabuut buuvdarba speciaalistu ar sertifikaatu?
Vieniigaa probleema ziemaa...

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **         **        **     **  **     ** 
  **  **   **    **   **        **     **  **     ** 
   ****    **    **   **        **     **  **     ** 
    **     **    **   **        **     **  **     ** 
    **     *********  **         **   **   **     ** 
    **           **   **          ** **    **     ** 
    **           **   ********     ***      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727