UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
Kosmoss: Elektrības ievilkšana jeb Sadales tīkla tehn. noteikumi
Autors: Brīnumzeme ()
Datums: 18/05/2016 14:41

Ir doma pēc gada, diviem būvēties, sāku noskaidrot elektrības pievilkšanas iespējas, saņēmu no ST tāmi uz 25 ampērām - gandrīz 10 K EUR bez PVN!!! Tagad esmu atsēdusies uz mīkstās vietas, vēl aizvien nevaru sagremot.
Sazinājos ar projektētāju, tas prasa 600 eur par projektu, taču man nav tehniski skaidrs: nu būs man projekts gatavs, ko tālāk? Pašai meklēt firmeles, kas lētāk izbūvēs, ievilks?
Un ko daŗīt ar kaimiņiem, kam "tagad nav aktuāli", jo būvēšoties pēc 3 -5 gadiem? Nebūs tā, ka visiem uztaisu "lāča pakalpojumu" ievelku, samaksāju un tad tik visi no manis vilks. Var pret šādu situāciju sevi pasargāt - nedot un viss? No sērijas, kur bijāt, kad lūdzu iesaistīties un dalīt izmaksas starp visiem?
Ir kādi citi risinājumu varianti? Pie nosacījuma, ka vēl piebraucamais ceļš jābūvē, piesaistīt kādas ES naudas caur pašvaldību, kas tamlīdzīgs?
Pieredze ar alternatīvu elektrības pievilkšanu, ne caur ST? Cik var ietaupīt? Jeb procesā summa vēl pat var sadārdzināties?

Re: Kosmoss: Elektrības ievilkšana jeb Sadales tīkla tehn. noteikumi
Autors: PikkO ()
Datums: 18/05/2016 14:51

ir alternatīva ... pirkt apbūves gabalu, nevis burkānu lauku
kur iepriekš biji, kad domāji par zemes gabala iegādi ... kur ir kolhozs tur vienošanās nav iespējama, kādam vienmēr būs viss pie kāja

Re: Kosmoss: Elektrības ievilkšana jeb Sadales tīkla tehn. noteikumi
Autors: Jānis Zomerfelds ()
Datums: 18/05/2016 14:56

Tieši tā arī būs. jūs samaksāsiet par galvenās līnijas ierīkošanu, kas ir ar perspektīvu. Vēlāk visi, kas gribēs, pieslēgsies par velti. Senos laikos bija iespēja, ka transformators ir pircēja rīcībā, bet tur bija jāatbilst šādiem tādiem noteikumiem. Tad gan katrs gribētājs vienojās ar īpašnieku un varēja pieslēgties.
Alternatīvai par šādu naudu var uzstādīt saules baterijas ar akumulatoriem un ģeneratoru, kas darbosies, kad saules nebūs.

Re: Kosmoss: Elektrības ievilkšana jeb Sadales tīkla tehn. noteikumi
Autors: Brīnumzeme ()
Datums: 18/05/2016 15:10

Te galvenā problēma nebūs tā, ka man žēl, ka pēc tam kāds pieslēdzas. Gribētos izprast vai ir kādi konkrēti varianti, kā samazināt ievilkšanas izmaksas? Neņemt no ST - meklēt kādu alternatīvu firmeli? Kādu? Cik parasti šādā situācijā iespējams ietaupīt?

Re: Kosmoss: Elektrības ievilkšana jeb Sadales tīkla tehn. noteikumi
Autors: kkk ()
Datums: 18/05/2016 15:21

Kas būs, kad pieslēgties sagribēs citi kaimiņi, var aptuveni pateikt pēc ST tehniskajiem noteikumiem. Varbūt izbūvēt paredzēts tikai līniju vienam patērētājam. Viss pieslēguma process ir aprakstīts ST lapā, un jā - pasūtītājs arī var "ieteikt" pieslēguma būvnieku konkursam. ST izsludina konkursu un izbūvē uzvarētājs, kurš var būt un var nebūt pasūtītāja ieteiktais.

sadales tīkliem nav nekāda sakara ar pašvaldību un nav dzirdēts, ka elektrības pieslēgumus sponsorētu kādā veidā. Un pareizi vien ir - ja to kaut daļēji apmaksātu ST, tas nozīmē, ka izmaksas tiktu izdalītas uz pārējiem tīkla lietotājiem. Un te jautājums - kāpēc gan citiem būtu jāmaksā par kāda vēlmi būvēties burkānu laukā.

Alternatīvas var būt elektrības pārdevējam, nevis sadales tīkliem.

Re: Kosmoss: Elektrības ievilkšana jeb Sadales tīkla tehn. noteikumi
Datums: 18/05/2016 15:36

man atsūtīja 5000eur rēķinu par 560m kabeļa ierakšanu ar plikām divām pieslēgvietām, nav nekādas saskaņošanas vajadzīgas ar privātajiem utt, principā darbs vienai dienai, pagaidām nedeg, bet nu ja ir te kāds darbonis no attiecīgās nozares kas domā, ka var savu pakalpojumu lētāk piedāvāt, gaidu PM.

Re: Kosmoss: Elektrības ievilkšana jeb Sadales tīkla tehn. noteikumi
Autors: Brīnumzeme ()
Datums: 18/05/2016 16:40

Šādi izskatās manas tāmes pozīcijas, arī man kabelis 580 m tik,ai kopējā tāmes summa pirms kaut kādas 50% noņemšanas 19 215 EUR, galarezultātā 9,7 K
1. 0.4kV kabeļlīnijas izbūve ar caurdures metodi (km) 0.03
2. 0.4kV kabeļlīnijas izbūve (km) 0.58
3. Uzskaites sadalnes izbūve (gab.) 1
4. Kabeļu komutācijas sadalnes izbūve (gab.) 1
5. Projektējamās kabeļtrases atmežošana (km) 0.35

Re: Kosmoss: Elektrības ievilkšana jeb Sadales tīkla tehn. noteikumi
Autors: tas kas uz jumta ()
Datums: 18/05/2016 16:48

Tikko veica darbus man. Ieraka 80m kabeli ar gofru. Kabelis 4x16 alumīnija 95m. Izraka vēl un ielika man ūdens trubu 60 m un vēl citi sīki darbiņi. Visur salika lentes par kabeli un ūdens trubu.Kopā 350 eiro. Palika tikai samaksāt latvenergo par pieslēgumu un skaitītāju.
Rupji sakot rakšana 1,5 - 2 eiro metrā.Kabelis man 0,9 eiro metrā, gofras daļa manas, daļa viņu, bet kopā ap 90 eiro.

Re: Kosmoss: Elektrības ievilkšana jeb Sadales tīkla tehn. noteikumi
Autors: zigmars ()
Datums: 18/05/2016 21:28

Tev vajag tos 25A?

Re: Kosmoss: Elektrības ievilkšana jeb Sadales tīkla tehn. noteikumi
Autors: binary ()
Datums: 19/05/2016 06:20

kkk Wrote:
-------------------------------------------------------
> sadales tīkliem nav nekāda sakara ar
> pašvaldību un nav dzirdēts, ka elektrības
> pieslēgumus sponsorētu kādā veidā. Un pareizi
> vien ir - ja to kaut daļēji apmaksātu ST, tas
> nozīmē, ka izmaksas tiktu izdalītas uz
> pārējiem tīkla lietotājiem. Un te jautājums -
> kāpēc gan citiem būtu jāmaksā par kāda
> vēlmi būvēties burkānu laukā.

Nu ja ST to daļēji (vai kaut pilnībā) apmaksātu, tad pa lielam nebūtu nekā negodīga - vispirms tev pārējie nosponsorē, padarot elektrību pieejamu, pēc tam tu to pašu dari citiem. Pa lielam tieši tas arī notiek *jebkurā* jomā. Un arī ST līniju uzturēšana - nav jau tā, ka tieši TU maksā par to, ka uztur kārtībā līniju, pa kuru elektrība tiek piegādāta tieši TEV.

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        ********   **    **   *******   **     ** 
 **        **     **  ***   **  **     **  **     ** 
 **        **     **  ****  **  **     **  **     ** 
 **        ********   ** ** **   ********  **     ** 
 **        **         **  ****         **  **     ** 
 **        **         **   ***  **     **  **     ** 
 ********  **         **    **   *******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727