UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
kanalizācijas cauruļu pievienošana akai.
Autors: Krišjānis ()
Datums: 12/02/2016 20:29

Jautājums par kanalizācijas cauruļu pievienošana akai.

Plānoju pārtaisīt kanalizācijas sistēmu, lai pieslēgtos centralizētajai kanalizācijai. Pasākumu nedaudz sarežģī tas, ka pagalmā ir divas ēkas un vēsturiski ir būvēts, piebūvēts, sabūvēts tā, ka kopā ir 6 kanalizācijas izvadi uz trīs dažādām bedrēm. Pēc manas saprašanas to visu vajadzētu savākt uz vienu aku un tad pa taisno ārā uz ielu. Esmu atradis optimālu vietu akai, uz kuru varētu virzīt visus izvadus bez asiem līkumiem . Aku varētu likti, piemēram , Pipelife Polar BSB 160/400 , varbūt ir kāds labāks variants šādam gadījumam?

Tad nu mans galvenais jautājums ir, kā vislabāk risināt cauruļu pievienošanu akai. Visdrīzāk, katra caurule pienāks savā augstumā. Iespējams kādas caurules varētu pa ceļam līdz akai savienot ar 45 grādu trejgabalu. Vai tāds savienojums bez revīzijas aciņas ir pieļaujams?

Cik skatījos var dabūt iefrēzējamos gumijas pievienojumus, tik kroņurbis uz tādu diametru kaut kur jāizrauj. Otrs variants ir pievienoties akas pamatnei, kur ir 3 pievienojumi, bet nez vai varēšu visas caurules uz vienu augstumu dabūt . Un tad droši vien arī līkumi būtu jāliek pie akas, lai dabūtu vajadzīgos virzienus. Bet labāk jau pievienoties pa taisno, lai vieglāk tīrīt ja nu kas.

Vienu vārdu sakot, kādas domas, ieteikumi, pieredze par šo tēmu.

Re: kanalizācijas cauruļu pievienošana akai.
Autors: parks2007 ()
Datums: 14/02/2016 08:33

Man pilsētas kanalizācijai pieslēgums izbūvēts, izmantojot divus 70 cm diametrā grodus(kopējais akas dziļums apm.2m) akas dibens betonēts(labaķ nopirkt uzreiz ar slēgto dibenu),caurule no mājas akā ievadīta 70 cm virs dibena,bet uz pilsētu promejošā apm.7 cm virs akas dibena.Viss strādā,ir doma nākotnē uzbūvēt prtiņu un tad no pirts pievadīt kanalizācijas cauruli tajā pašā 70cm augstumā,bet izkaļot jaunu caurumu.
Vienīgā problēma šādam pieslēgumam ir tas,ka vakarā ,kad klusums,var dzirdēt ,kā ūdens ar ūdenskrituma cienīgu troksni gāžas iekšā akā no caurules,pemēram,nolaižot podam ūdeni...

Re: kanalizācijas cauruļu pievienošana akai.
Autors: soseds2 ()
Datums: 15/02/2016 13:13

Akas izvēle pareizā. Pievienojumus dažādos augstumos var veikt ar iegriešanos akas pagarinājuma gofrā. Iegriežas ar bimetāla frēzi attiecīgā diametra (depo). Ideāli ir ja visi pievienojumi vienā līmenī, tad nekrājas biezumi. Jāredz pēc vietas, tad var ieteikt, kā ar mazākiem līdzekļiem var savest visu kārtībā.

Re: kanalizācijas cauruļu pievienošana akai.
Autors: Krišjānis ()
Datums: 28/02/2016 18:53

Vēl joprojām štukoju šo projektu.
Radās vēl tāds koncepcijonāls jautājums, kurš variants labāks?
1) 17m posmu 160mm cauruli likt ar kritumu 3,6cm uz metru, jo reljefs iet strauji uz leju. Lēzenāk nevar, lai caurule neiznāk no zemes otrā galā.
2) Vai taisīt aku ar pārkritumu dziļāk, un tad varētu kritumu taisīt, piemēram, 1cm/m.

Viedokļi par maksimālo pieļaujamo kanalizācijas kritumu, kaut vai tepat blakus tēmās, ir tik pretēji, ka var pilnīgi samulst kuram taisnība :)

Re: kanalizācijas cauruļu pievienošana akai.
Autors: Rx ()
Datums: 28/02/2016 19:16

Ir uzskatāma bilde:
160mm caurulei minimālais kritums ir 8mm, normālais ir 10mm. Lielāks kritums veicinās caurules aizdambējumu! Ūdens aizskrien pa priekšu, biezumi paliek un uzslāņojās, aizdambē cauruli. Ja tek tikai ūdens, tad jā, var likt arī straujāku noteci. Tātad jāliek pārkrituma aka. Saruna par šo tēmu te: [www.building.lv]

Re: kanalizācijas cauruļu pievienošana akai.
Autors: Rx ()
Datums: 28/02/2016 19:29

Palasīt var te: [septikland.ru]
Un: Liekas ka labāk likt 110mm. Pēc caurplūdes ūdens daudzuma pilnīgi pietiek privātmājai. Un , jo mazāka diametra caurule, jo lielāks lenķis.

Re: kanalizācijas cauruļu pievienošana akai.
Autors: Jampadracis ()
Datums: 28/02/2016 21:07

No savas puses varu ieteikt:
1) Papēti pvc cauruļu katalogos pie kādas caurplūdes, kādi slīpumi nepieciešami.
2) Padomju laika literatūrā ieteicamie minimālie slīpumi doti lielākoties čuguna caurulēm.

Redz, caurules dieametrs un slīpums ir rēķināms no 2 galveniem faktoriem - nepieciešamā caurplūdes kapacitāte un caurules iekšējās virsmas berze....

Priekš sevis ņēmu grāmatu un rēķināju. Sanāca tā, ka 100 diametra caurules kapacitāte krietni pārsniedza nepieciešamo (privātmāja 4-5 cilvēki)... sev ieliku 100mm cauruli ar kritumu 6mm uz metru. 2gadus caurule par sevi nav likusi manīt :)

Re: kanalizācijas cauruļu pievienošana akai.
Autors: khe ()
Datums: 28/02/2016 21:25

Jampadracim piekrītu - privātmājai 110mm(ja nelaiž pufaikas klozetā:)) un kritums 1-2cm uz metru. Tikai grunts zem caurulēm nedrīkst sēsties, it īpaši ja tās ir sasalšanas dziļumā.

Re: kanalizācijas cauruļu pievienošana akai.
Autors: vw ()
Datums: 10/06/2019 00:27

Kas notiksies, ja grunts nosēdīsies?Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
DbYc9

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727