UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Kabelis no ST kastes līdz mājai
Autors: piča ()
Datums: 09/02/2016 18:25

Laba diena.
ST man izbūvējuši jaunu pieslēgumu (3f 25A). Tagad jāierok kabelis no kastes (pie žoga) līdz mājai. Nu tur 15-20 metri max + kādi 5-6 pa gofru sienā lai dabūtu līdz iekšējai sadalei.
Jautājumi sekojoši:
kādu kabeli izvēlēties - 5x6mm2 šķērsgriezums ir pietiekams, vai vajadzīgs lielāks?!
Kur Rīgā labākā cena šadiem kabeļiem?
Gofra vajadzīga vai tai tikai morāla nozīme?
Cik dziļi ir normāls rakums>?
Kāda ērtākā tehnoloģija, kā dabūt to cieto kabeli gofrā? Ma gofra pelēkā laikam 30 mm pa sienu ar to kapara smalko drātīti - nav ticības, ka nepārplēsīšu velkot iekšā cieto kabeli. Ir kautkādi saprātīgi palīglīdzekļi zināmi, vai tautas metodes?

--------------------------------
ķimerējos ap savu vasarnīcu.
[vasarnica.blogspot.com]

Re: Kabelis no ST kastes līdz mājai
Autors: nokijs ()
Datums: 09/02/2016 19:42

Kabeļu šķērsgriezuma jaudas vari skatīt: [www.volt.lv];
Ja par gofru, tad labāk ielikt, ja nu tālā nākotnē jāmaina kabelis. Un nevis pelēko, bet sarkano ar diametru 50 mm. Vismaz zem zemes jau nu noteikti. Kabeli var caurstumpt brīvi, bez īpašām problēmām.

Re: Kabelis no ST kastes līdz mājai
Autors: mok ()
Datums: 09/02/2016 20:06

Man arī 3x25A un ap 25 m kopgarums līdz kastei.
Pirms 3 gadi izvēlējos 5x6mm2 NYY-J. Toreiz biju izdomājis, ka mm2 pietiek, un pagaidām 2. gadu dzīvojot nav pamata domāt savādāk.
Pirku elektrika.lv . Kaut kas tur bija, ka gribēju tieši NYY-J, standarta bodēs parasti citus burtus mēģināja piedāvāt kā zemē rokamo.
Zem zemes gofrā. Kā dabuja iekšā nezinu - pats nedarīju. Dziļumu ar baigi precīzi nezinu, kādi 80cm - metrs laikam. Ja savā pagalmā, tad jau zini kur viņš +/- ir un ka nevajag tur baigi rakāties.

Re: Kabelis no ST kastes līdz mājai
Autors: Rx ()
Datums: 09/02/2016 21:00

Ja gofrā ir ievelkamā stieple tad velk pakāpeniski, jo gofra mazliet staipās. Līdzīgi kā gumiju apakšbiksēs padomju laikā.... Un ja neizdodās, sastiķē, stiķes vietu ar sudraba liplenti sasaista. Dziļums ap 0,7-0,8m. Kad daļa aizbērta, ap 40cm no virsmas, virs kabeļa ierok brīdinājuma lenti, kas vēlāk palīdz atrast kabeli un nezinātāju brīdina jau laicīgi. Gofra palīdz kabelim pastaipīties iekšējo deformāciju dēļ,aizsargā no asumiem, arī no grauzējiem. ir jau runāts par šo tēmu te: [www.building.lv]-

Re: Kabelis no ST kastes līdz mājai
Autors: PikkO ()
Datums: 10/02/2016 08:31

ievelkamo drātiņu aizstāj ar trosīti ... kapeikas maksā ...

Re: Kabelis no ST kastes līdz mājai
Autors: Dzindzis ()
Datums: 10/02/2016 09:04

Jēga pirkt 5x6mm2? Tā pat mājās atkārtotais zemējums būs jātaisa. 4x6mm2 būs lētāks!

Re: Kabelis no ST kastes līdz mājai
Autors: Rx ()
Datums: 10/02/2016 10:05

Piecu dzīslu kabelim ir arī priekšrocības: Ja sadales skapis stāv pie žoga, tad nav slikti, ja šī vieta tiek arī apgaismota, kā piemēram, ieejas vārti, vārtiņi, sēta. Šo vienu dzīslu var izmantot vārtu automātikas barošanai, kaut vai nākotnē. Var "slēgto" rozeti uzlikt, dažādiem āra darbiem. Un izrokot tranšeju, var padomāt par videokameras uzlikšanu.....Nav slikti, ja vari no jebkuras pasaules malas paskatīt savu īpašumu.....Prieks nav nemaz tik dārgs...ap, zem 150Euro, ja ir internets.

Re: Kabelis no ST kastes līdz mājai
Autors: moldriks ()
Datums: 10/02/2016 11:53

Manuprāt arī nav tolkas tam piektajam vadam. 4x6 būs atlikulikām labs. Lai barotu papildus elementus tāpat nepietiks ar vienu papildus dzīslu. Brīva paliks visticamāk dzeltenā dzīsla, komutēšanai tāpat LE kastē neko nevar bāzt.

Re: Kabelis no ST kastes līdz mājai
Autors: Mx ()
Datums: 10/02/2016 12:57

Dzindzis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Jēga pirkt 5x6mm2? Tā pat mājās atkārtotais
> zemējums būs jātaisa. 4x6mm2 būs lētāks!


Pastāsti sīkāk, kapēc atkārtots zemējums jātaisa? Vispār man šitā lieta nav skaidra, el. kastē tapat N un zemējums saiet kopā, kāpēc tad vajag divus atsevišķus vadus (ir gan shēmas redzētas, kur iztiek ar vienu N vadu)?

Re: Kabelis no ST kastes līdz mājai
Autors: Rx ()
Datums: 10/02/2016 14:50

Jebkura sadales tīkla kaste tiek atkārtoti zemēta. Protams tas bieži notiek tikai tā: ņem stieni, iedzen blakus, pievieno kasti un ok. Neko nemēra. Gatavs. Protams nulvads klāt pie metāla daļām, un arī tas , protams tadā veidā tiek iezemēts. Kāda šī zeme? Nu tāda....kā ir, tā ir. Ja grib likt majās diferenciālos relejus ( differenciālā aizsardzība), zemēt iekārtas, veļasmašīnu, elektroplīti... tad jātaisa sava "zeme". Ar parliecību, ka tā ir laba! Lai kas notiktu Sadales tīkla nulvadā...mājās nulvads būs labi iezemēts. Iekārtas arī. Drošs paliek drošs.
Par 5 vadu, kā rezerves sprieguma vadu: ja nevar, tad izvada ārpusē un var. Pieslēguma kabelis aiz skaitītāja ir lietotāja pilnā kontrolē un atbildībā, un tapēc jau skaitītājus liek uz zemju robežām. piekļūsanas vietas aizplombē. Bet var arī citādi, ja tomēr domā par nākotni: Izrakts ir, kāpēc vienu 3dzīslu kabeli blakus neierakt? 10 Euro ierakt zemē ir par daudz?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
UhDTm

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727