UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Dziļurbums ūdensvadam
Autors: aha ()
Datums: 13/01/2016 10:46

Rudenī firma man uztaisīja dziļurbumu udensvadam, bet nu udens visu laiku joprojām nāk duļķains. Teica ka, pēc laika viss duļķes izskalosies, bet nekā.

Tas urbums tāds dīvains, metala truba ir jūtami mazāka diametra, neka pats urbums, ir spraugas un pilnīgi skaidrs ka pa tām spraugām dziļurbumā tek ieksā visi virszemes ūdeņi. Cik painteresējos, tad parasti tadi urbumi tiek iecementēti, lai nekas garām neietu, bet šita firma man apgalvo ka jācemente esot tikai, ja liek plastmasas trubas, bet dzelzs trubām to nevajag.

Kā tad ir pēc pareizas tehnoloģijas? Kādā veidā man tagad vispareizāk būtu norobežot, lai dziļurbumā netiek virszemes udeņi?

Re: Dziļurbums ūdensvadam
Autors: piča ()
Datums: 13/01/2016 15:30

zemākā cena naļikā bez licences?

ja godīgi, tad ko nozīmē dziļurbums? kurā vietā, kādā dziļumā, kādā horizontā ierīkots urbums?
ja tev ir kautkas, ko urbēji sauca par dziļurbumu, bet fiziski ierīkota ir resna spice ar sieta filtru, tad nekas labs tur nav un nebūs.
Pēc tehnoloģijas jebkuram caurumam būtu jābūt kaut kāda veida galvas aizbērumam, vai cementācijai.

--------------------------------
paķimerējos ap savu vasarnīcu.
[vasarnica.blogspot.com]
tagad snaikstos ap nākamo objektu:
[mezamaja.wordpress.com]

Re: Dziļurbums ūdensvadam
Autors: aha ()
Datums: 14/01/2016 19:37

Nu tad kas un ka būtu pareizāk darāms, lai dziļurbumā netiktu virsējo slāņu ūdeņi? No augša jau kaut ko uzbert (iestampāt) varu (ko tieši?), bet tas norobežos labi ja pirmo metru. Kā norobežot lai 3,4,5.. metru dziļumā esošie virsējo slāņu ūdeņi nedraņķētu to, kas ir dziļumā?

Re: Dziļurbums ūdensvadam
Autors: specs ()
Datums: 14/01/2016 21:28

Cik dziļš tas urbums? Cik gara caurule ielaista? Cik augsts ir ūdens līmenis? Ko par duļķi saka urbēji?

Re: Dziļurbums ūdensvadam
Autors: aha ()
Datums: 14/01/2016 22:18

specs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Cik dziļš tas urbums? Cik gara caurule ielaista?

ap 45 metri

> Cik augsts ir ūdens līmenis?

9 metri

Ko par duļķi saka
> urbēji?

neko, pēc principa ne mana cūka ne mana druva. Bet ja es zinatu kā tam pēc standarta (kāda?) būtu jabut, tad varbūt vēl varētu piespiest viņus kustēties.

Re: Dziļurbums ūdensvadam
Autors: specs ()
Datums: 15/01/2016 09:05

Ja jau 45m, tad no augšas tur nekas nesatek. Domāju, ka ir vai nu nobīde cauruļu savienojumā pašā urbumā, vai visticamākais ieurbts neīstajā vietā. Parasti jau urbj līdz ir labs ūdens, nevis konkrētus metrus. Kāpēc tieši 45m? Firmai jānodrošina kā gala rezultāts adekvāts ūdens, nevis tikai caurums zemē. Bombardē šos, lai skalo vai dara jebko, jo gala rezultāts nav sasniegts!

Re: Dziļurbums ūdensvadam
Autors: E ()
Datums: 15/01/2016 10:07

Kā tu lieto ūdeni? Vai visu laiku šobrīd tev sūknis strādā un skalo urbumu?

Principā tev vajadzētu kādas 2 diennaktis sūkni darbināt bez apstājas un tad ļaut pāris dienas urbumam pastāvēt salīdzinoši mierīgi (ūdeni ņemt tikai nedaudz ikdienas patēriņam). Pa šo laiku duļķainumam vajadzētu pazust t.i. nosēsties lejā. Ja tev ir normāls dziļurbuma sūknis, kas netaisa lielas vibrācijas, tad ikdienā tev tās duļķes no 45 metriem nemaz nepacelsies.
Protams, ja palaidīsi dārza laistīšanu uz 4-5h, tad varētu atkal pacelt un sakustināt ūdeni apakšējos slāņos. Bet tas ir pārejoši.

Re: Dziļurbums ūdensvadam
Autors: Viktors65 ()
Datums: 01/02/2016 10:48

kas ta par firmu, kādi ir tel kontakti.??
Cilvekiem jāzina savi varoņi lai citi neiegrābtos!

Re: Dziļurbums ūdensvadam
Autors: andreits ()
Datums: 23/05/2016 10:42

Man urbums ir 100 m, lietots tiek tikai vasarā un arī tad reti, tāpēc nebrīnos, ka tek rūsas krāsā. Bet parādījusies cita problēma - ne velna tur vairs netek, knapi knapi sūknis kaut ko tur spēj salasīt. Ko būtu labāk darīt? Pacelt viņu augstāk, cerībā, ka tur būs vairāk ūdens? Varbūt sūknis jāpatīra? Negribas gan celt tos 100 m ārā...

Re: Dziļurbums ūdensvadam
Autors: kkk ()
Datums: 23/05/2016 11:46

Urbums ir jāizskalo ar kompresoru, visticamāk perforētais gals aizaudzis.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  **         **     **  **    ** 
 **     **   **   **   **    **   **     **  **   **  
 **     **    ** **    **    **   **     **  **  **   
 ********      ***     **    **   *********  *****    
 **           ** **    *********  **     **  **  **   
 **          **   **         **   **     **  **   **  
 **         **     **        **   **     **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727