UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: kontaktligzdu pievienošana
Autors: Didzisp ()
Datums: 31/07/2015 16:07

Dzindzis, ja nu pēkšņi Eiropas projekts un mājai pienākoso trubu nomaina pret plastmasnieci. Kur tad to zemi ņemt? Skaidrs,ak pareizi ir majāizveidor atkārtotā zemējuma kontūru, to,galvenajā sadalē, savienot ar nullesvadu un tālāk jau mājā vilkt trešo zaļdzelteno zemējuma vadu. Krievulaiku daudzdzīvokļu mājās tas ir gandrīz nereāli izdarāms, jo pilns ar pensionāriem, kuriem modernie zemējumi vajadzīgi kā zaķim stopsignāls. Rx pareizi saka, bet vienalga pareizāk zemēt uz kāpņutelpas skapja korpusa nevis rozetē likt peremičku. Kāpņutelpā parasti pienāk trīs fāzes un ja slodze dzīvokļos līdzīga, ta, arī bez nulvada, uz skapja korpusa nekad nebūs dzīvībai bīīstams spriegums.

Re: kontaktligzdu pievienošana
Autors: Dzindzis ()
Datums: 31/07/2015 16:15

Tur kur eiropas projekti un renovācija figurē tur arī normālu zemējumu parasti uztaisa. Vecajos serijveida dzīvokļos trubas parasti ir vienīgais drošais risinājums

Re: kontaktligzdu pievienošana
Datums: 31/07/2015 16:40

Nu es negribētu dzīvot mājā, kur kāds caurulēm kādu vadu pievienojis. Radam daudzdzīvokļu mājā bija sajūta ka ap izlietni kaut kas ņirb un ieteicu pamērīt uz ūdensvadu un tur rāda pilnus 230V!

Re: kontaktligzdu pievienošana
Autors: bobo ()
Datums: 31/07/2015 21:25

Man ar dzīvoklī kādreiz vannā knibināja pušumu vietas. Pamēriju starp nulles vadu un ūdens trubu
rādija 68 V .Aizvilku vadu no skapja līdz ūdens trubai , pazuda :)

Re: kontaktligzdu pievienošana
Autors: moldriks ()
Datums: 05/08/2015 00:13

Cik Nekrietnais sacilpojis mākslas darbus? Nav ienācis prātā, ka ražotnēs nav ko darīt un viņi speciāli taisa PE spaili, lai Tu tur cilpu uzliktu? Puse LV ir bez normāla zemējuma un daudzi arī jaunos projektos taisa figļi migļi. Nav normāli paniski baidīties, bet jāievēro piesardzība. Viena rozete, kura nav traucējusi nevienam 30 gadus nav tā vērta, lai pārtaisītu visu dzīvokli. Tik pat labi var lietot sadzīves tehniku ar dubulto izolāciju, plastmasas korpusiem uc. Drošvien daudzi arī plastmasas lampas zemē. Atliek novēlet veiksmi naudas izniekošanā :). Tik pat labi var sabojāt vada izolāciju un no fāzes vada caur sevi uz zemi izbaudīt rezistora lomu. Šajā gadījumā pat zemējums nepalīdzēs. Posta autors drošvien jau dzen iesmus zemē vai ir "profesionāli" noorganizējis sanullēšanu.

Re: kontaktligzdu pievienošana
Autors: Didzisp ()
Datums: 05/08/2015 08:24

Ja tā rozete nostāvējusi trsdesmit gadus, tad tāda lai arī paliek. Uzreiz visiem skaidrs, ka tai caurumi pārāk tievi lai jevropas standarta štepseli iebāztu, vairāk par 6A nepaņempsi un zemējuma točna nav. Vārdu sakot, naktslampiņa deg un labi. Sikti ir, kad veco kontaktu nomaina uz modernu ar zemējumu un uzliek peremčku tajā starp nulli un zemi. Ja mainīt, tad uz kontaktu bez zemējuma. Ka nav ta nav.

Re: kontaktligzdu pievienošana
Autors: khe ()
Datums: 05/08/2015 10:04

Didzisp nav ko piebilst. Ja velk pa jaunam un nav kur sazemēt, tad pagaidām nevieno klāt zemējuma vadu.

Re: kontaktligzdu pievienošana
Autors: Rakaris ()
Datums: 05/08/2015 10:49

Par zemējumu runājot: ja līdz skapim pienāk PE vadi, kas pievienoti zemējuma spailei, kas, savukārt, pieslēgta zemējuma kontūram. Jautājums: vai sadales skapī būtu jāsavieno Nulles spaile ar PE spaili?

Man viens elektriķis reiz teica, ka jāsavieno, lai nerastos potenciālu starpība starp N un PE. Cits atkal saka, ka zūdot jēga zemējumam... Jūsu domas?

Re: kontaktligzdu pievienošana
Autors: moldriks ()
Datums: 05/08/2015 23:55

Jāsavieno ir pirmajā kastē, visās, kuras barojas no šīs vairāk nav jāsavieno 0 ar PE. Ja pazudīs 0, tad PE apēdīs visus mēslus. Zemējumam nekad nezūd jēga.

Re: kontaktligzdu pievienošana
Autors: Didzisp ()
Datums: 06/08/2015 08:54

Nu to pridurku elektriķu laikam pilna pasaule. Sen jau esmu teicis, ka lielākajai daļai nav sajēgas par zemējumu, ka ti k lampiņa deg. Moldriks pareizi saka, zemējuma kontūru ar nullesvadu savieno mājas galvenjā sadalē un tlāk mājā peremičku starp nulli un zemi nekur neliek. Rakars, dumš Tev tas elektriķis ir bijis, bet tādu ir daudz.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
eLWYw

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727