UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 7
Re: Junkers Supraclass S?
Autors: kkk ()
Datums: 09/04/2015 09:25

Nik, vai pamēģināji nosvērt malkas apjomu, ko izdodas sakrāmēt vienā mutē?

Re: Junkers Supraclass S?
Autors: soseds2 ()
Datums: 10/04/2015 00:01

Var jau arī uz Liepāju ! :)
Bet ja nopietni, tad katls, par kuru runājam ir kompaktais (kas aizņem maz vietas) ar augšas ielādi gluži tāpat kā veļasmašīna, ko klienti pārsvarā izvēlas vietas trūkuma dēļ (maza , neliela katlene) vai kādi citi apsvērumi(piem.skursteņa un durvju izvietojums katlutelpā).
Man nepatīk katla nelielā kurtuve, nav ērti kurināt. Bet ja piešaujas un pierod, varbūt nekas. Ja man būtu jāizvēlas katls, piedomātu pie katlutelpas komponentu un skursteņa izvietojuma un ņemtu ar horizontālo ielādi un lielu kurtuvi.

Re: Junkers Supraclass S?
Autors: kaamis ()
Datums: 10/04/2015 08:28

soseds2 varbūt tu kā profesionālis vari vari ieteikt kādas alternatīvas skatīties cenu kategorijā līdz 900eiro? Katlu telpa man paliela 10m2.

Re: Junkers Supraclass S?
Autors: Uldiš ()
Datums: 10/04/2015 08:45

Labrīt!

Vakardienas iespaidā un arī pašam intereses pēc un, lai nebūtu tukša muldēšana, vakar veicu empīrisku eksperimentu:
- iztīrīju katlu (kā parasti, neko vairāk), atslēdzu lielo loku un boileri, lai paliek tikai loks katls-aķis;
- aķa temperatūra sākumā +26 grādi (katlā + 22);
- kurināju tikai ar bērza malku, lai būtu vieglāk aprēķināt;
- pēc iekuršanas katls 60C sasniedza un katls-aķis sūknis ielēdzās pēc 20 minūtēm;
- 60C aķī bija pēc 2 stundām;
- 87C aķī bija pēc aptuveni 5h (varbūt nedaudz atrāk, pašas beigas nenočekoju precīzi laiku) pēc katla pilnīgas izkurēšanās;
- kopā izkurināju ap 25,5kg bērza (tikai) malkas, cirsta pagājušo vasar, žuvusi ārā, ienesta telpā 5 min pirms kurināšanās. Pirmajā kursmā iegāja 14kg; 2.kursmā (papildināšana) - 11.5kg.
Tātad ar aptuveni 25,5 kg bērza malkas 2 kursmās no 26 līdz 87 grādi aķī tika sasniegti nepinu 5 h laikā. Radiatorus un boileri pieslēdzu tikai pēc tam, kad viss bija izkurējies. Korekti ir rēķināt, ka aķī ir 1000 l ūdens (man ir 1200l muca, bet paša kļūdas dēļ izmantojas tikai 1000l).
Kas grib/māk, var sarēķināt efektivitāti un citas lietas, ja ir tāda vēlme - man pašam arī būtu interesanti uzināt, cik lielā mērā prakse sakrīt ar tehniskajos datos norādīto.

Re: Junkers Supraclass S?
Autors: kaamis ()
Datums: 10/04/2015 09:22

Uldiš tev ar to 1t pietiek dienaktij radiātoriem. Es arī kurināšu tikai ar bērza malku kas visticamāk būs žuvusi 1 gadu šķūnī sakrāmēta.
Pēc tevis rakstītā sanāk ka katls ar 1 ielādi kuras apmēram 2~2,5h pareizi sapratu?

Re: Junkers Supraclass S?
Autors: Uldiš ()
Datums: 10/04/2015 09:55

Vispārināti sakot teiktu, ka pietiek, bet ir temperatūras svārstības (no rīta vēsāks), bet tas, kā jau rakstīju, nesiltinātās mājas dēļ (izņemot bēniņus nedaudz - tur, kur varēja vispār kaut cik tikt klāt). Turklāt, kā jau šeit forumā agrāk ir minēts, tad temperatūru un to, cik ilgi velk aķis, nosaka vairāk nevis āra t, bet gan vēja stiprums/virziens - lielākā vējā aķis ir ātrāk tukš. Tā kā Liepāja vēju pilsēta :) (pats arī esmu "oriģināli" liepājnieks), tad būtiski ir nodrošināt mājas blīvumu (necaurpūšanu). Manuprāt, ja būtu aķis un tas nevilktu pat diennakti, tad gan būtu škrobe un lamuvārdi, jo tad kāda jēga no aķa sistēmas, ja tāpat jākurina 2x dienā. Siltākā laikā iztieku arī 1x divās dienās kurinot.
Vakardien pirmo reizi skatījos t un laikus un svēru malku. 1 kursma vilka nedaudz zem 2 h (ap 80-85%izdegusi, kad papildināju), otrā - līdz beigām, kamēr viss izdega (nedaudz sarkanas oglītes katla apakšā).

Re: Junkers Supraclass S?
Datums: 10/04/2015 10:15

Uldiš. Ja ņem vērā tavu teikto - 1000L, 5h, 26 līdz 87, tad parametri ir šādi - katla jauda 16kw un lietderība 78%. Principā tas ir ļoti precīzi, es vēl piemetu 2kw klāt pie paša katla zudumiem.

Bet viena lieta par ko es neesmu pārliecināts ir tevis nosauktie 87grādi akumulatorā. Parasti siltums akumulācijā stratificējas, resp. augšgalā ir karstāks, bet apakšgalā ir nedaudz vēsāks, teiksim par kādiem grādiem 5 līdz pat 15. Tāpēc ir jāpieņem kaut kāds vidējais cipars starp augšu un apakšu.

Jautājums ir par to cik tad īsti tev bija akumulācijā - jāskata augšas temperatūra un akumulācijas apakšas temperatūra. Mazliet jocīga ir piezīme, ka pēc 2 stundām akumulācijā bija 60 grādi. Normāli tas īsti nav iespējams, jo katls ražo kaut ko virs 60 un tas attiecīgi pilda mucas augšu resp. mucas augšā par 1/3 ir temperatūra teiksim 75 un pārējās 2/3 ir tie paši 26. Teorētiski ir iespējams variants, ka ir liela cirkulācija un katla darba temperatūra ir knapi virs 60 vai arī otrs variants, ka atgaitā nav termostata un tā ir tie paši 26 grādi un reļi katls uzsilda visu akumulāciju līdz tiem 60 un tad veic otro ciklu ar pārsildīšanu. Tas nebūtu pareizi protams.

Re: Junkers Supraclass S?
Autors: Uldiš ()
Datums: 10/04/2015 10:31

Gan augšā, gan vidū beigās bija 87C (apakšā nezinu, jo man aķim nav termometrs apakšā pareizā vietā - īpatnība (kļūda), par kuru minēju).
Papildinājums pa posmiem (iepriekš nerakstīju, lai nav pārāk gari):
katlā visu laiku darba T nebija zemāka par 60C - to nodrosina ESBE termovārsts. Pēc kādas stundas katla darba T bija ap 70C, beigās - ap 90 C.
Aķa T (laiks pēc katla iekuršanas):
60C augšā bija pēc 40 min, vidū - pēc nepilnām 2h, apakšā - biki pāri 2 h (nav precīzi laiks pierakstits, jo nenočekoju precīzi, mērīju ar IR termometru...) - sorry, iepriekš pārķēru pierakstus telefonā par tām 2h;
70C augšā bija pēc 2,5h, vidū - 2h 47 min (apakša nav info);
87C beigās bija augšā un vidū (apakša nav info), katla darba t nedaudz pāri 90C.
Sīkāk par apsaisti var pastāstīt soseds2, bet pamatā standarta shēma.

Re: Junkers Supraclass S?
Autors: kaamis ()
Datums: 10/04/2015 10:42

Man māja 40cm kaut kāds smilšbetons/skaidbetons nenosakāms materiāls nekad nekur citur neesmu neko tādu redzējis + no iekšpuses 10cm keramzītbetons tadas sienas biezums 50cm ar normali siltinātu jumtu 25cm vate + jauni PVC logi. Nākotnē paredzēts siltināt ar vismaz 10cm vati. Pēc visa izrietošā ar manu 1,5t vajadzētu pietikt. Māja neatrodas Liepājā, bet netālu no tās :)
Man svarīgs faktors ir lai vakarā var visu sakurināt un +/- tā temperatūra noturas līdz nākošās dienas vakaram kamēr ne1 nav mājās.

Re: Junkers Supraclass S?
Autors: Uldiš ()
Datums: 10/04/2015 10:51

Vilni, nesapratu par katla jaudu 16kw...

Pašreizējā: 3 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********   **    **  **    **        ** 
 **     **  **     **   **  **    **  **         ** 
 **         **     **    ****      ****          ** 
 ********   **     **     **        **           ** 
 **     **  **     **     **        **     **    ** 
 **     **  **     **     **        **     **    ** 
  *******   ********      **        **      ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727