UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 8 no 9
Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: khe ()
Datums: 15/10/2015 08:09

Uzsildot no 30 līdz 80 gr 1m3 ūdens uzņem sevī ap 58kw/h. Tam vēl klāt kurināšanas laika mājas siltumpatēriņš. Vēl ņem vērā, ka ražotāja dotā jauda parasti atbilst ideāliem apstākļiem(supertīram katlam, sausai malkai un nepārtrauktai malkas piemešanai). Ja gribi uzdampēt to 2,65m3 aķi, iedzenot tur 153kw/h, tad piemet pats cik h tas būs ar 32kw katlu...

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 15/10/2015 13:14

Jā, es informāciju varu gūt tikai no raksta avotiem .... būtībā es saprotu, ka gāzģenerācijas katls ir veikls ( neveikls) mēģinājums tuvināties ilgdedzes gāzes vai granulu katla funkcijām - respektīvi atbrīvoties no ūdens vai cita veida akumulatora. Pieņemu, ka šajā gadījumā - katla apkures jaudas momentālo izmaiņu regulēšanai pietiekoši liela loma varētu būt ēkas būvkonstrukciju svaram - masai. Piemēram, ja ir kombinēta grīdas apsilde ar radiātoriem, tad pārsegumam nodrošinot 600...1000kg svaru uz m2 - māla vai smilšu bērums iegūstam vairāku krāšņu ekvivalento massu telpai - lai gan ar zemām izejas temperatūrām 25...17 grādu robežās. Telpu ātro piesildi nodrošinātu radiātori 65 -55 grādu diapazonam. Tad 100m2 telpai - svars 80t pārsegumā veidotos liela siltuminerce, kas spētu aizstāt ūdens akumulācijas tvertnes. Dotajā gadījumā katla jaudai 20kW vai 60 kW lielas nozīmes vispār nebūtu - mainītos tikai tiešai apkurei ( degšanas nepārtrauktībai) nepieciešamās darbastundas.

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Datums: 15/10/2015 13:47

IB - gāzģenerators nav nekādā veidā mēģinājums tuvināties granulu vai gāzes apkures principam. Gāzģenerators ir parasts katls, tikai ar citu, labāku degšanas principu un tur nekā vairāk nav. Ieliki malku un katls ražo savu norādīto jaudu ar siltumu, redukcija nenotiek.
Attiecīgi ēkas siltuminerce nevar aizstāt akumulatoru, siltuminerce tikai padara procesu vēl stabilāku.

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: Viesturs470 ()
Datums: 15/10/2015 15:48

Attiecīgi ēkas siltuminerce nevar aizstāt akumulatoru, siltuminerce tikai padara procesu vēl stabilāku.

Nu te nu Vilnis kaut ko salaida šķērsām !
Stabilitāte vienā pusē (patēriņā, ēkas siltumzudumos) prasa tādu pašu otrā (siltumavotā). Malkas (cietā kurināmā gadījumā) problēma īr ši procesa vadīšanā, ja vari nodrošināt patēriņam atbilstošu kurināšanu (vari atļauties sedēt pie katla un tad nevajag nekādus akumulātorus ne masīvu konstrukciju, ne speciālu akumulātoru veidā ! Cietajam kurināmajam ir gan mainīga degšanas intensitāte un līdz ar to arī siltumatdeve, gan sadegšanas procesa efektivitāte un gan gāzģenerācija, gan akumulācija ir veids kā risina tieši šo problēmu !

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: Jankouzs ()
Datums: 16/01/2016 21:52

Sveiciens visiem jaunajā gadā! Es te par savu apkuri! Tie kas te pa forumu grozās drošvien jau zina manu stāstu par manu māju 130m2 un tās apkurināšanu! Tā nu tuvāk lietai! Esmu nosiltinājis māju ar 150mm putoplastu,nomainījis logus uz trīstiklu pakešniekiem, piepūtis bēniņus ar vati ap 50-80cm biezumā :)
Kurinu ar savu Līvānos ražoto 25kw malkas katlu plus 1000l akukulators! Priekš šīs sezonas biju iepircis malku aptuveni 15m3 ( naudas izteiksmē ap 500eur) ar ko arī man izskatās,kad pietiks!
Tagad domāju par granulu degli!!! Kā tur ir vai būtu ok. ja lieku degli un kurinu ar granulām atstājot arī mucu,lai deglis mauc uz pilnu klapi, uzsilda mucu,tad izslēdzās,kā muca tukša tad atkal mauc to augšā!? Vai tā būtu pareizi darīt? Deglis retāk slēgtos iekšā un ārā un strādātu tak arī labāk,ja uz pilnu jaudu!? Un kā būs ar granulu patēriņu, vai nesadārdzinās man baigi apkures izdevumus? Ja šobrīd ar malku izmaksā 500 eur,tad cik pēc pieredzes varētu iziet granulās,ja malka aiziet teiksim 15m3 uz sezonu!? Un kā būs vasarā ar siltā ūdens uzsildīšanu? Arī uz granulām? Līdz šim vasarā kurināju katlu ar malku siltajam ūdenim ar elektrību nesildu! Padalieties lūdzu varbūt tieši kam ir šī pieredze un kurš šobrīd kurina māju ar granulām,kāds šajā aukstumā granulu patēriņš? Varbūt kāds kurina ar granulu degli izmantojot akumulācijas tvertni!?

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: jaunakais ()
Datums: 17/01/2016 11:49

Manuprāt, granulu katls plus akumulācijas tvertne ir pareizā izvēle, vienīgi granulu deglim jābūt ar automātisko aizkuršanās sistēmu.
1) Granulas kuršanās procesā sadedzina pie augstas T
2) labāk var regulēt siltumu mājā, it īpaši ja ārā kļūst siltāks, (regulē siltumu kā nepieciešams, nevis kā vajag apkures katlam)
Jankouz, kapēc vēlies pāriet uz granulām? Cik atceros, Tev bija diezgan pareizi uztaisīta apkures sistēma. Vai tad šādos salos nepietiek ar 1t aķi nosiltinātai mājai? Cik daudz reizes jāpiemet malka 25kw katlam, ja grib 1t uzsildīt no 20 līdz 85C? Cik ilgi pietiek ar tādu sistēmu?

Ja liktu apkuri tad skatītos kā ir parādīts šajā video

[www.youtube.com]

Tā teikt: Apkures katls ar lielu kurināmā ietilpību, divas ūdens akumulācijas tvertnes katra pa tonnai, ja arā silts uzsilda vienu, ja sals silda abas. Katls kurās uz pilnu jaudu. Vienīgi cik tas izmaksās, beigās sanāks, ka granulu katls būs lētāks!

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: jaunakais ()
Datums: 17/01/2016 12:02

Manuprāt, granulu katls plus akumulācijas tvertne ir pareizā izvēle, vienīgi granulu deglim jābūt ar automātisko aizkuršanās sistēmu.
1) Granulas kuršanās procesā sadedzina pie augstas T
2) labāk var regulēt siltumu mājā, it īpaši ja ārā kļūst siltāks, (regulē siltumu kā nepieciešams, nevis kā vajag apkures katlam)
Jankouz, kapēc vēlies pāriet uz granulām? Cik atceros, Tev bija diezgan pareizi uztaisīta apkures sistēma. Vai tad šādos salos nepietiek ar 1t aķi nosiltinātai mājai? Cik daudz reizes jāpiemet malka 25kw katlam, ja grib 1t uzsildīt no 20 līdz 85C? Cik ilgi pietiek ar tādu sistēmu?

Ja liktu apkuri tad skatītos kā ir parādīts šajā video
[www.youtube.com]
Tā teikt: Apkures katls ar lielu kurināmā ietilpību, divas ūdens akumulācijas tvertnes katra pa tonnai, ja arā silts uzsilda vienu, ja sals silda abas. Katls kurās uz pilnu jaudu. Vienīgi cik tas izmaksās, beigās sanāks, ka granulu katls būs lētāks!

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: jaunakais ()
Datums: 17/01/2016 12:14

Manuprāt, granulu katls plus akumulācijas tvertne ir pareizā izvēle, vienīgi granulu deglim jābūt ar automātisko aizkuršanās sistēmu.
1) Granulas kuršanās procesā sadedzina pie augstas T
2) labāk var regulēt siltumu mājā, it īpaši ja ārā kļūst siltāks, (regulē siltumu kā nepieciešams, nevis kā vajag apkures katlam)
Jankouz, kapēc vēlies pāriet uz granulām? Cik atceros, Tev bija diezgan pareizi uztaisīta apkures sistēma. Vai tad šādos salos nepietiek ar 1t aķi nosiltinātai mājai? Cik daudz reizes jāpiemet malka 25kw katlam, ja grib 1t uzsildīt no 20 līdz 85C? Cik ilgi pietiek ar tādu sistēmu?

Ja liktu apkuri tad skatītos kā ir parādīts šajā video,
youtube meklētājā ieraksta - attack slx miroslav caika
neļauj pa taisno ielikt saiti, izmet kļūdu.
Tā teikt: Apkures katls ar lielu kurināmā ietilpību, divas ūdens akumulācijas tvertnes katra pa tonnai, ja arā silts uzsilda vienu, ja sals silda abas. Katls kurās uz pilnu jaudu. Vienīgi cik tas izmaksās, beigās sanāks, ka granulu katls būs lētāks!

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: Jankouzs ()
Datums: 17/01/2016 17:09

Viss jau ir kārtībā ar manu apkuri, šogad mājai ir labs pārbaudījums ziema ir pietiekami barga un pa naktīm man točna nav jākurina guļu mierīgi un no rīta pamostoties nav ne jausmas vai ārā ir -25C vai -5C, jo mājās ir silts, ja vakarā guļamistabā bij +23 tad lielajos aukstumos norīta kā minimums ap + 21,22C Vienīgais 1 stāvā kur vēl ir pagaidu ārdurvis un piebūvē 2 vecie logi nenomainīti, tur temperatūra nokrīt vairāk, kad lielie mīnusi tur temperatūra no rītiem ap +18! Kāpēc domāju par granulām??? Tāpēc ka malka tāpat jāpērk un jānēsā mājās gandrīz katru dienu, nav man kur vairāk sakrāmēt iekšā mājā! Un tad es domāju,cik izmaksātu ja kurinātu ar granulām? Tomēr nebūtu jākurina katru dienu un nedaudz atvieglotu dzīvi, lai gan kurināt man ļoti patīk! :) Tagad kad bij tie lielie mīnusi -20, -25C es iekurināju no rīta un vakarā,bet kad ap -10, -15C pietiek ar 1 x dienā kurināšanu, kad 0, +5C tad var arī pietikt ar 1x divās dienās kurināt! Bet es parasti kurinu 1x dienā un kad nav bargs sals tad tā kurināšana ir 2 stundas un miers mājās! Kad nav lieli mīnusi tad mucu var uzdzīt pa kādām 2,5stundām, ja lieli mīnusi tad kurinu kādas 4 stundas! Galvenais ko piefiksēju, ka kad sāku kurināt mucā ir nevis kā kādreiz ( kad nebija nosiltināta māja) ap 20C ,bet gan ap 35 līdz 40C! Ā un vēl man jau nav automātikas, kas regulē trīsgaitnieku! Iepriekšējos gadus čakarējos un regulēju viņu,jo āra temperatūrai mainoties vaidzēja mainīt temperatūru,ko padodu uz māju!! Šoziem kad māja nosiltināta,es nevienu reizi nēesmu regulējis trīsgaitnieku, man kā ieregulēts, ka uz māju iet aptuveni 45C tā arī pietiek lielajos aukstumos, plus es vēl saliku termogalvas tās man stāv uz 3 atzīmi,kad nebija lielie mīnusi,tad vairāki radiatori bij uz 2 atzīmi,jo siltums pilnīgi bij pietiekams!

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: pamats topošais ()
Datums: 17/01/2016 19:23

Pirmkārt var padomāt par briketēm. Šogad mēģinu. Paņēmu 2t, ap 2kbm. Pag.gad nosvilināju ap 6kbm skaldītās malkas un tad sāku ar briketēm ņemties. Salīdzinājums - briketes sanāk ap 20% dārgāk (manā gadījumā), bet toties vietas ekonomija ļoti liela! Es domāju 2t briketes manā gadījumā ir kādi 8kbm skaldītas bērza malkas. Ok, to nevar salīdzināt ar automātiku, bet moš ir vērts padomāt. Jo es 1,5t ienesu uzreiz pie katla, bet tos 6kubus staipīju palēnām kurinot...
Granulas un akumulators manuprāt nav loģiski, jo granulas nodrošina regulāru temp, nevajag kā malkas katlam - uzkurināt aķīti un tad "dienu pārtiek" no saražotā siltuma.

Pašreizējā: 8 no 9


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  ********   ********  **      ** 
    **     **     **  **     **  **    **  **  **  ** 
    **     **     **  **     **      **    **  **  ** 
    **     *********  ********      **     **  **  ** 
    **     **     **  **           **      **  **  ** 
    **     **     **  **           **      **  **  ** 
    **     **     **  **           **       ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727