UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Cik temp ūdenim līdz kontūram jums ir?
Autors: jamajamajaaama ()
Datums: 29/11/2014 23:40

Sveiki, tauta!
Sakiet, kad laukā lielie mīnusi, cik jūs silto grīdu kolektorā laižat grādus iekšā, lai telpā būtu 22 grādi?
Man ir ESBE 372 termovārsts ,kurš ārā max laiž 43 grādus. No ESBEs līdz kolektoram ir kādi 6m, ūdens vēl zaudē savu siltumumu plūstot līdz kolektoram un man ir aizdomas, ka to ESBE vajadzētu tādu, kas dod 60 grādus ārā. Es zinu kā tāds ir.

Re: Cik temp ūdenim līdz kontūram jums ir?
Autors: rbm ()
Datums: 30/11/2014 00:17

Pareizi arī ir ka ierobežotājs uz 43grādiem. Siltajās grīdās vispār virsmas temperatūrai jābūt ne lielākai par 30 grādiem.
Siltā grīda dod 11W/m2 betona virsmas - mīnuso 1-2W ja grīdas segums nav flīze. Sanāk ka kautkur 10W/m2 var izspiest. Grīdā pēc sanitārām normām nevar būt karstākas par 27grādiem (tas pats attiecas uz laminātiem). Tāta lai telpā būtu 22 grādi, maksimuums apkurei ir 50w/m2
Parēķini vai tev gadījumā telpai nav siltuma zudumi lielāki par tiem 50W/m2, jo tad nespīd panākt telpā 22 grādus bez papildapkures.

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Cik temp ūdenim līdz kontūram jums ir?
Autors: uldis_s ()
Datums: 30/11/2014 00:58

Tagad, kad ārā -7, pacēlu kontūra temp uz 37. Grīdas virsma 25.5 grādi. Iepriekšējos gados pie lielajiem saliem kontūru ir nācies sildīt līdz pat tiem 43grādiem.

Re: Cik temp ūdenim līdz kontūram jums ir?
Autors: uldis_s ()
Datums: 30/11/2014 01:02

Rbm- vari norādīt, kur var palasīties par tiem 10W/kvm? Vai tur nevajadzētu būt arī temperatūras koeficientam?

Re: Cik temp ūdenim līdz kontūram jums ir?
Datums: 30/11/2014 13:27

Jā, protams, ka telpas siltums šajā konkrētajā gadījumā primāri ir atkarīgs no siltumzudumiem mājā. Ja tie ir pārāk lieli, tad grīdā ir jālaiž ļoti liela temperatūra. Manuprāt, otrais svarīgākais faktors būtu arī tas cik bieži ir saliktas caurules tajās grīdās, jo ja tās ir par retu liktas, tad sanāk paliela starpība starp ielaisto temperatūru un temperatūru uz virsmas.
Manā gadījumā ir tā, ka caurmērā ir tieši tie 22 grādi visās telpās un pie tāda uzstādījuma kad ārā ir -10-15 grādi, man turpgaita kolektorā ir kaut kur 30 grādi un atpakaļgaitu rāda tikpat. :) Protams tas nozīmē, ka tie termometri nav diez ko precīzi, bet skaidrs arī tas, ka temperatūras starpība nav pārlieku liela. Rezultātā uz grīdas virsmas ir temperatūras no 24-26 grādi. Māja nav diez ko labi siltināta.

Re: Cik temp ūdenim līdz kontūram jums ir?
Datums: 30/11/2014 13:30

Tātad ja tā skatās, tad man šķiet, ka grīdā attālumi starp caurulēm ir par lieliem bijuši, t.i. 37 turpgaita dod ~25. Nu vēl protams arī plūsmas var ietekmēt. Jāskata arī atpakaļgaitas temperatūra no kolektora.

Re: Cik temp ūdenim līdz kontūram jums ir?
Datums: 30/11/2014 13:37

Vēl varu analīzei piemest, ka pēc maniem aprēķiniem šādos (-10-15 grādi) apstākļos siltumna patēriņš ēkai ir kaut kur ap 26-30 W/m2 h.

Re: Cik temp ūdenim līdz kontūram jums ir?
Autors: jamajamajaaama ()
Datums: 30/11/2014 16:19

Kurā vietā jus mērāt turpgaitas un atpakaļgaitas temperatūru? Pie ieejas un izejas kolektorā?

Re: Cik temp ūdenim līdz kontūram jums ir?
Autors: rbm ()
Datums: 30/11/2014 18:35

kautkur lasīju vainu Uponor vai Rehau katalogos, uz sitiena neatradīšu, uz sitiena pirmais ko google atrada ir šis Danfoss - [heating.danfoss.com]

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Cik temp ūdenim līdz kontūram jums ir?
Datums: 01/12/2014 10:08

Man pie kolektora ir 3 termometri un viena termogalva ar +- skalu, bet lietas būtības nemaina - jā, viena temperatūra ir tā, kura ieiet iekšā grīdu caurulēs un otra, kura iznāk ārā.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **  ********         **   ******  
 **     **   **  **   **     **        **  **    ** 
 **     **    ****    **     **        **  **       
 **     **     **     **     **        **  **       
 **     **     **     **     **  **    **  **       
 **     **     **     **     **  **    **  **    ** 
 ********      **     ********    ******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727