UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 5
Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: martinsj ()
Datums: 28/11/2014 08:52

Man ar ir kamīna čuguna kurtuve , kas apmūrēta ar vecajiem ķieģeļiem vienā kārtā, atstājot tukšu vidu , lūkas un apakšu ,gaisa pieplūdei .

esmu ļoti apmierināts , kurinot ,ķieģeļi uzsilst , un arī kādu laiku pēc kurināšanas ,vēl stāv silti.

skats uz kamīnu ir 100x labāks , kā reģipša konstrukcijai


es droši vien liktu kamīnu bez c/a ,jo tas ir tikai papildus siltuma avots , un kā jau te minēja , ja gāzes apkures katlam būtu uzlikts istabas T devējs , tad arī izmaksas samazinātos ja telpas jau būtu uzsildītas no kamīna

P.S kamīna kurināmais jau ar maksā , un ja vēl jāpērk briketes , tad nezinu vai tas būs lētāk kā gāze

Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: xyz ()
Datums: 28/11/2014 11:49

Gāzes katlam ir devējs uz atpakaļgaitas?
Ja ir tad, kamīnu kurinot t trubās pacelsies un gāzes katls neslēgsies un gaidīs, kad nokrītīs līdz Setpoint - histerēze.

Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: Alfadelta ()
Datums: 28/11/2014 13:06

nokijs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja runājam par šo tēmu, tad te nav tik
> vienkārši. To varu pastāstīt no savas
> tagadējās prakses, jo cīnos ar šo briesmoni
> :D
> Lielākoties, visi kamīni ar centrālapkuri ir
> gana mazjaudīgi. Līdz ar to efekts lielākoties
> ir tieši no metāla uzsilšanas, mazs no ūdens
> uzsilšanas.
> Lai panāktu lielāku efektu, es sadalīju
> sistēmu tā, ka apkures sistēmas siltumnesējs
> nesatiekas ar kamīna sistēmas siltumnesēju. Bet
> siltuma apmaiņa notiek caur siltummaini.
> Automātiski nepieciešams atsevišķs
> izplešanās trauks, cirkulācijas sūknis,
> atgaisošanas bloks, siltummainis, kas ir gana
> dārgs ieguldījums.
> Un arī tad vēl domāju, kā palielināt siltuma
> noņēmēja apjomu, jo savādāk, lai uzsildītu
> sistēmu ir jāizslēdz uz laiku esošā mājas
> apkures kolektoru sūkņu sistēma, manā
> gadījumā SS un siltās grīdas. Bet, kad
> apkures sistēmā ūdens akumulācijas tvertnē
> (200l) uzsilis līdz 50 grādiem, tad slēdzu
> grīdas atpakaļ.
> Katrā gadījumā, ja jātaisa no nulles, tad
> dārgs process :)

Bik nesaprotu, kādēļ Tev tā? Man arī ir līdzīga sistēma: SS +akkutvertne+siltās grīdas+kamīns ar centrālapkuri... Nekas pašam nav jāatslēdz, viss notiek automātiski. Kad kamīna mazais loks ir uzsilis līdz noteiktai t, atveras vārsts un siltums aiziet uz tvertni un grīdām... Tajā pašā laikā SS atslēdzas jo t sistēmā ir t no kamīna. Kamīns beidz kurties, sistēma atdziest, ieslēdzas SS un uztur noteikto t... Vienīgais, kas vēl nav: termostats kamīna istabā ar servogalvu, kas nogriež silto grīdu kāmēr kurās kamīns un atkal uzgriež, kad nepieciešams...

Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: aakk ()
Datums: 28/11/2014 13:58

Nu man ir tikai radiatori un āra temperatūras devējs. uz radiatoriem ir kvalitatīvas termogalvas ar kuru palīdzību katrā telpā diezgan precīzi temperatūra arī turas.
Pieslēgt pie centrālapkures varu vietā, kur pienāk apkures loks uz sadalošo kolektoru, bet vēljoprojām īsti nesaprotu ko tas sarežģī un cik aptuveni maksā. cirkulāciju jau nodrošina gāzes katls. vēl papildus sūknis, vārsti vai kas?
Varbūt tiešām jāpaliek pie parasta kamīna un paštaisītas apdares no ķieģeļiem siltuma akumulācijai, un kamīna kuršanas gadījumā divās lielākajās telpās radiatorus varu aizgriezt ciet...

Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: Māronkulis ()
Datums: 28/11/2014 17:03

Kā c/a apkures kamīni uzvedās bez elektrības cirkulācijas nodrošināšanai? Ir gaisa vārsts līdzīgi kā apkures katliem, kas pieveras, un katls pārdzīvo elektrības trūkumu, ja ir kaut neliela pašcirkulācija mazajā lokā? Vai arī aiziet pa pieskari..?!
Manā skatījumā ir 2 varianti - vai nu pilnīgi neatkarīgs kamīns, bez c/a (iekurina, piesilda papildus 2..3 blakus telpas - bet t būs ievērojami virs automātikā ieregulētās)
vai arī ar c/a + akumulatoru, kur likt/uzkrāt tobrīd nevajadzīgo kamīna siltumu. Reāli jau sanāk tā - vēlamā t ir jau pirms kamīna iekuršanas; iekurot, telpas t celsies no izstarotā siltuma, bet ūdenim atdotais siltums uzkrāsies akumulatorā un tiks izlietots tad, kad kamīns beigs kurties.
Abi gadījumi nodrošinās ietaupīšanu; otrs gadījums varbūt nodrošinās mazāk mainīgu telpu temperatūru, bet ir dārgāks dēļ c/a apsaistes.

Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: Praktiķis ()
Datums: 28/11/2014 18:22

Praktiķis Wrote:
-------------------------------------------------------
> būvinženieris Ivars Brinkmanis Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> Tapēc
> > taisi kamīnkrāsni ar uzsildāmu akumulācijas
> > massu - ķieģeļiem ~2t svarā. Tādu uzsildot
> > apkures periodā ievērojami samazināsi
> izdevumus
> Nākošnedēļ vienā objektā jaukšu nost tādu
> ķieģeļu krāvumu ap kamīnkrāsni.
Tā pagaidām ir vienīgā apkure un ir sajūta,ka kamīns nepavisam nesilda-varbūt,ka kaut kas nav pareizi uzmūrēts-nav gaisa cirkulācijas? Varbūt nesteigties? Tad ,kad māja būs gatava-tā paliks kā papildus apkure un vis būs normāli.

Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: Alfadelta ()
Datums: 29/11/2014 08:01

Māronkulis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kā c/a apkures kamīni uzvedās bez elektrības
> cirkulācijas nodrošināšanai? Ir gaisa vārsts
> līdzīgi kā apkures katliem, kas pieveras, un
> katls pārdzīvo elektrības trūkumu, ja ir kaut
> neliela pašcirkulācija mazajā lokā? Vai arī
> aiziet pa pieskari..?!
> Manā skatījumā ir 2 varianti - vai nu pilnīgi
> neatkarīgs kamīns, bez c/a (iekurina, piesilda
> papildus 2..3 blakus telpas - bet t būs
> ievērojami virs automātikā ieregulētās)
> vai arī ar c/a + akumulatoru, kur likt/uzkrāt
> tobrīd nevajadzīgo kamīna siltumu. Reāli jau
> sanāk tā - vēlamā t ir jau pirms kamīna
> iekuršanas; iekurot, telpas t celsies no
> izstarotā siltuma, bet ūdenim atdotais siltums
> uzkrāsies akumulatorā un tiks izlietots tad, kad
> kamīns beigs kurties.
> Abi gadījumi nodrošinās ietaupīšanu; otrs
> gadījums varbūt nodrošinās mazāk mainīgu
> telpu temperatūru, bet ir dārgāks dēļ c/a
> apsaistes.

Man pret elektrības zudumiem, c/a sūkņi un automātika ir pieslēgti UPS nepārtrauktai barošanai ar mašīnas 55Ah akkumulātoru. Kamīnu bez elekrtības varēšu kurināt aptuveni 50h...

Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: aakk ()
Datums: 09/12/2014 13:09

Nedēļu pētot risinājumus domas dalās uz pusēm - vieni iesaka apdari taisīt no šamota plāksnēm 30mm, citi no šamota ķieģeļiem, kur var izmantot lietotus - sanāk lētāk kā plāksnes un masa lielāka. Tie vispār ir vienāda sastāva materiāli? Vai ķieģeļu sastāvs ir cits? Ķieģeļus jau varētu mūrēt arī liekot uz sāna, tad sanāks 6.5cm biezums.
Ko izvēlēties?

Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: he ()
Datums: 09/12/2014 16:15

Tu jau neraksti, vai beigās kamīnkurtuve būs ar c/a vai bez. No tā, manuprāt, mainās prasības apdarei - pēc iespējas siltumizolējoša, vai tieši otrādi.
Es šķietami līdzīgā situācijā izdarīju izvēli par labu parastajai kamīnkrāsnij - bez c/a. MaxFlam Retro uz 16 kW vai kaut kas tāds bija. Kopējie mājas m2 ir lielāki nekā tev, bet kamīna tiešā tuvumā m2 līdzīgi kā Tev vai nedaudz vairāk - ap 30 m2 viesistaba, pacmit virtuve, un garš koridors uz istabām, kuram siltums arī daļēji tiek, bet mazāk.
Man mērķis bija vairāk epizodiski acij un kā alternatīvs siltuma avots, ja kaut kas nobrūk ar elekrību vai primāro apkuri (zemes SS). Potenciāli arī izcili lielos mīnusos varbūt biežāk pakurināšu, ja SS netiks galā vai liksies par dārgu. Tāpēc izvēlējos vienkāršāku apsaisti (apsaistes nav, ja neskaita dūmvadu) un pilnīgu neatkarību no pamata apkures vismaz pāris telpās.
Ja taisies regulāri kurināt un taupīt panākot komfortu visā mājā, tad laikam mans gadījums nav tas.

Kā apdare man kalpo no uz sāna liktiem karstumizturīgajiem krāsns/dūmvadu (bet ne šamota) ķieģeļiem apmesta "kaste". Vai tik šamots nebij siltumizolējošāks par krāsns ķieģeli? Jau paspēju aizmirst kopš savām izvēles mocībām. Mute izlikta ar tiem pašiem krāsns/dūmvadu graizītiem ķieģeļiem bez apmetuma, lai šmuci vieglāk nokopt. Cik nu es viņu reizes trīs pusgada laikā drēgnākos vakaros esmu iekūris, tad gaiss pa atstātajām sānu augšā/lejā restītēm kuršanās laikā skraida diezgan naski un palēnām uzsilst arī pati ķieģeļu kaste (tuvāk čugunam sānos paliek diezgan karsta pēc kāda klēpja/divu izkurināšanas), kas atdod siltumu telpai arī kādu laiciņu pēc uguns izdzišanas. Uz rīta pusi jau kastes sienas toč ir atdzisušas. Viesistaba, kurā tā uzparikte atrodas, kuršanās laikā uzsila no 20-21 līdz kādiem 24-25 grādiem.... Uz rīta pusi jau +/- nolaižas atpakaļ. Izskats manām acīm ir OK un sūdzību nav.
Es siltās grīdas kamīnu kurinot neregulēju, jo inerce par lielu pāris stundu kamīna kurināšanai. Bet Tavā gadījumā ar radiatoriem, ja kamīns ir bez c/a, tad kurinot kamīnu varētu viesistabā un citur, kur par daudz siltuma, aizgriezt radiatorus. Tiesa visā mājā šādi no kamīna siltumu diez vai panāksi (atkarīgs no plānojuma - cik telpas tālu no tā).

Pāris foto:
[failiem.lv]

Re: kamīns ar c/a vai bez?
Autors: ub ()
Datums: 09/12/2014 21:21

he Wrote:
-------------------------------------------------------
> Mute izlikta ar tiem pašiem
> krāsns/dūmvadu graizītiem ķieģeļiem bez
> apmetuma, lai šmuci vieglāk nokopt.

Kā to saprast, vai ķieģeļi kurtuves iekšpusē? Kāds tur funktieris?

Pašreizējā: 2 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******     *******   ********         **  **     ** 
 **    **   **     **  **     **        **  **     ** 
 **                **  **     **        **  **     ** 
 **   ****   *******   ********         **  ********* 
 **    **          **  **         **    **  **     ** 
 **    **   **     **  **         **    **  **     ** 
  ******     *******   **          ******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727