UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Siltuma akumulatori
Autors: slēpnis* ()
Datums: 08/11/2014 21:19

Jā, katla uzsildīšanai aiziet ievērojama enerģija. Esmu domājis, ko varētu darīt lietas labā. Pirmais, varētu būt kāda nebūt automātika, kas aizver gaisa vārstu, pēc tam, kad katls izkurējies. Interesanti būtu kāda pieredze no tiem, kam tāda lieta ir. Piemēra, kāda ir katla temperatūra nākamās dienas kurnāšanas sākumā?
Arī par saimniecības ēku taisnība. Vispār tur ir dilemma. No vienas puses katls mājas pagrabā vai kaut kur 1. stāvā iekļaujas siltuma balansā visai mājai. No otras - tas tomēr ir paaugstinātas bīstamības avots. Es esmu nolēmis pārvietot katlu no mājas pagraba uz garāžu/saimniecības māju. Bet, galvenokārt tā iemesla dēļ, ka vajag siltu garāžu. un arī tas, ka pagrabā zemi griesti un vispār maz vietas.
Radikāls risinājums būtu 2 katli. Mazais ar mazu ūdens tilpumu, ātru startu - starpsezonai, kad tikai brīžiem drēgnums piemetas. Lielais - normālai ziemai. Pavisam lielos mīnusos abi divi. Un ideālā gadījumā kurinātājs komplektā pie tiem. :)

Re: Siltuma akumulatori
Autors: Alfadelta ()
Datums: 09/11/2014 03:40

Man patreiz tiek uzstādīta apkures sistēma 140m2 mājai ar akumulātoru, siltajām grīdām, ss un malkas kamīnkrāsni. Notestēšu, iemetīšu atsauksmi... Akumulātors ir domāts lai sajūgtu kopā abas apkures, un izlīdzinātu patēriņu...

Re: Siltuma akumulatori
Autors: bern ()
Datums: 09/11/2014 12:01

No jauna plānojot cietā kurināmā apkures sistēmas izbūvi, es noteikti padomātu kā vienkāršot kurināmā padevi katlam. Lai varētu ar visu brikešu paleti izkraut no mašīnas un ar pacēlāju pievest pie paša katla, lai atliktu tikai kurināt. Lai nebūtu nepieciešamas nekādas izkraušanas, pārkraušanas glabāšanai, nešanas cauri mājai, pa trepēm u.tml. Tikai atplēs iepakojumu un met katlā.

Re: Siltuma akumulatori
Autors: soseds2 ()
Datums: 09/11/2014 12:12

Pareizi! Precīzi!
Tas pats arī ar malkas transportēšanu uz katlutelpu vai katlumāju.

Re: Siltuma akumulatori
Autors: Didims ()
Datums: 09/11/2014 12:35

Tas pats par granulu padevi.
Lai var ņemt lielā big-bag maisā, uzrullēt virs piltuves ar padevi uz katla bunkuru un pārējais darbs tik cik pogu spiest. Cenas ziņā plēves maisos vai big-bagos nebūs atšķirības, bet atkritīs ņemšanās ar maišeļiem un pārbēršanu.

Re: Siltuma akumulatori
Autors: Tomucis ()
Datums: 11/11/2014 21:55

Sveiki.Pagaidām necepu jaunu tēmu,un jauniņais šai forumā,tapēc vēl nezinu,vai jau kas tāds te ir apspriests.

Bet ,pieņemsim, es esmu kapeikupisējs,un manā uzskatijumā tomēr akumulācijas bākas iet baigākā cenā.
Mana vēlme pašam tādu uzmeistarot.Ir vajadzība uz 1m3.Jautājums,kur prātīgāk mūsu pašu platuma grādos lai meklē kādu cisternu( laikam jau būtu kas labs "aļa" Kvasa piekabes,vai kas tamlīdzīgs?

Ir kādi varianti,vai ieteikumi.Labprāt uzklausīšu

Re: Siltuma akumulatori
Datums: 11/11/2014 22:08

SSā lietotie uzpeld pa demokrātisku cenu, jo īpaši pavasarī, kad kāds modernizējas. Kvasa cisternai ir pārāk biezs bleķis man šķiet un tizla forma, turklāt nav liektie gali, kas spiediensistēmā ir nopietna problēma. Vēl lūžņu laukumos ir demokrātiskas cenas. :)
Vajag meklēt ko gatavu labāk, jo otrā galējība ir pašam metināt, bet sfēriskie gali vajadzīgi gan.

Re: Siltuma akumulatori
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 11/11/2014 22:58

Neviens jau nesaka, ka nevar būt bezspiediena akumulācijas tvertne - tad šādu tvertni vari izbetonēt vai uzmūrēt. Kaut arī darbietilpība varētu būt lielāka nekā metināt metāla tvertni. Atklātai tvertnei nav nepieciešama papildus izplešanās tvertne, kas kompensētu ūdens tilpuma izmaiņas, bet vajadzīgs siltummainis, kas spējīgs noņemt ēkai nepieciešamo siltumu un kas ievietots sajā atvērtajā tvertnē.

Re: Siltuma akumulatori
Autors: Tomucis ()
Datums: 12/11/2014 08:10

Nu par tiem sfēriskiem dibeniem itkā saprašana jau bija.Mūrēt gan pārāk liels čakars,un tad tas paliek nekustināms zārks.
Nebiju iedomājies par lietotām tvertnēm.Mana sapratnē jau lietota oriģinālā tvertne nevarētu būt sliktākā stāvoklī,kā metināta cisterna kāda,cerams.Būs jāskatās uz pavasara pusi tiešām.
Paldiesiņš par infu

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  ********  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **        **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **        **     **  **     ** 
 **     **  **     **  ******    **     **  **     ** 
 **     **   **   **   **        **     **   **   **  
 **     **    ** **    **        **     **    ** **   
  *******      ***     ********   *******      ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727