UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Indukcijas plīts virsmas
Autors: E ()
Datums: 10/05/2014 10:14

Man indukcijas virsma ir uz divām fāzēm un trešā fāze ir cepeškrāsnij. Ļoti ērti - atvelkam vienu pietiekami resnu 3 fāžu vadu un smuki simetriski saslēdzam abas (neatkarīgās) iekārtas.

Es esmu AEG/Electrolux piekritējs, man pārsvarā visa tehnika no šitā koncerna. Daudzu gadu laikā pārbaudīta vērtība, viss ir pārdomāts un izturīgs. Līdz ar to arī turpmāk pieturēšos pie šī paša ražotāja. Par Whirpool nemācēšu neko pateikt.

Par kritērijiem indukcijas izvēlē...
Nu pirmkārt es skatījos uz pašas virsmas izmēru, lai nebūtu tā, ka uz viena riņķa uzliekot lielāku katlu, blakus vairs nevar novietot pannu. Tāpēc es paņēmu tādu apmēram 1.4 reizes platāku nekā viņas nāk standartā. Rezultātā uz virsmas tagad varu brīvi vārīt ievārījumu lielajā katlā un blakus cept kartupeļus uz 30cm pannas.
Otrais bija jauda. Paņēmu tādu kurai visiem 4 riņķiem ir PowerBoost, respektīvi var ieslēgt kaut kādu super jaudīgo 3.7KW režīmu (uz jebkuru no riņķiem). Salīdzinājumam ar parastajām gāzes plītīm maksimālā liesma dod 2.2 - 2.5KW jaudu. Tagad varu mierīgi mest uz pannas sasalušu gaļas gabalu un tas lēnām nesulosies, bet tiks uzreiz apcepts.
Trešais bija vienlaidus virsma t.i. lai nebūtu nekādu izvirzījumu uz āru (pogas utml.). Visu var saslēgt pieskaroties pie virsmas stikla. Rezultātā netīrumi nekur nesakrājas un visu virsmu ērti var noslaucīt.

No papildus fīčām noteikti iesaku, lai būtu taimeris katram riņķim. Tas gan droši vien tagad jau visām ir. Ideāla fīča - uzliec cik ilgi kaut ko vārīt un tas pats pēc noteiktā laika izslēgsies. Ļoti bieži izmantoju.

Par cietības klasēm gan nezinu, bet 5 gadu lietošanas laikā švīkas praktiski nav. Es lietoju kaut kādu virsmu tīrītāju, pēc kura tā virsma izskatās spīdīga, kā ievaskota. Ja pareizā leņķī ieskatās, tad dažas skrambas var ieraudzīt, bet tā normāli ikdienā tas nav pamanāms.

Re: Indukcijas plīts virsmas
Autors: Edijsmaaris ()
Datums: 05/02/2015 10:40

Es pirku zanussi ZEI-6840FBA indukcijas virsmu, dzirdēju labas atsauksmes par to. k\apēc tieši šo? tai ir 4 indukcijas riņķi - 2 lielāki, 2 mazāki, siltuma indikātori, skārienjutīga vadība, automātiskā izslēgšanās un vadības bloķēšanas iespējas.. it kā neko vairāki arī nevajag.. pirku šeit
[www.rdveikals.lv]

Re: Indukcijas plīts virsmas
Autors: pam pa ram ()
Datums: 05/02/2015 11:16

Nolāpītie spameri :) Tik sūdīgi rdveikalam iet, ka jāreklāmējas malu malās?

Re: Indukcijas plīts virsmas
Autors: Solo ()
Datums: 05/02/2015 14:04

Cik tās virsmas izturīgas? ja kāds katls vai kas cits attiecīga smaguma pārcilājot nejauši uzkrīt virsū nav risks ka ieplaisā ta virsma ar visām izrietošajām sekām?

Re: Indukcijas plīts virsmas
Datums: 05/02/2015 14:31

ir katls vairākas reizes tā pasmagāk uzkritis, ka liekās nu viss, bet nekā. btw saplēst var visu.

Re: Indukcijas plīts virsmas
Autors: RaivisNOR ()
Datums: 05/02/2015 16:53

Es palasīju instrukciju par indukcijas plīts virsmām! Mati sacēlās stāvus!

Indukcijas procesā (kamēr gatavojas ēdiens) rodas
elektromagnētiskais starojums, kura ciešā tuvumā
ilgstoši nav ieteicams uzturēties. Tāpat cilvēkiem
ar sirds stimulatoriem un grūtniecēm pirms plīts
lietošanas būtu jākonsultējas ar ārstu.

Pēc šī teksta vairs tādu virsmu nevēlos!
Kā ir ar Jums, zinājāt pirms pirkāt šīs virsmas, tas Jūs neatbiedēja no iegādes???

Re: Indukcijas plīts virsmas
Autors: Andris_ ()
Datums: 05/02/2015 17:34

Tāda tukša muldēšana vien sanāk par un ap, ja nēesi experts tajos elektromagnētiskajos laukos - cik tas ir bīstami utml. Telefons/datori arī rada savu devu starojuma... Ja ir kāds zinošāks - varbūt var pakomentēt kāda atšķirība no indukcijas plīts starojuma salīdzinājumā ar tiem pašiem telefoniem vai mikroviņķu krāsnīm?

Personīgi man tāda laucinieciska domāšana, līdz ar to pieturēšos pie keramiskās plīts gaidāmajā izvēlē un līdzīga apsvēruma dēļ mirkoviļņu krāsns jau labu laiku kā aizraidīta...

Re: Indukcijas plīts virsmas
Autors: ETT ()
Datums: 05/02/2015 20:22

Dzīvot ir kaitīgi, jo dzīve vienmēr beidzas letāli :) Atceros, ka pirmai nokijai, kas ģeldēja GSM tīklā instrukcijā arī bija visi iespējamie brīdinājumi, līdz pat to nelietošanai benzīntankos. Ražotājs tekstuāli no sevis noņem atbildību ar tūkstoškārtīgu rezervi, jo lētāk ir dzejot, nevis veikt pētījumus vai tiesāties...

Re: Indukcijas plīts virsmas
Autors: u ()
Datums: 05/02/2015 20:23

Normāla evolūcija. Dabiskā izlase starp tehniski izglītotajiem un neizglītotajiem...

Re: Indukcijas plīts virsmas
Autors: hm ()
Datums: 05/02/2015 22:18

GSM ir miliwati/wati, a šite pāris kilowati.... Tiesa arī frekvences citas un īsti kabatā vai pie auss indukcijas plīti neviens neliek.... Te var palasīties ko šveicē samērījuši
[www.bag.admin.ch]

skaidrs ir tas, ka nekas nav skaidrs, jo pētījumu par ietekmi uz veselību - nav. Ir tikai lauku mērījumi un kompjūtersimulācijas, kas it kā parāda, ka inducētās strāvas cilvēkā ir plus mīnus normas robežās, ja neesi grūtniece vai 6gadīgs bērns.
Tur arī pašā sākumā ieteikumi par pareizu lietošanu, lai mazāk magnētiskie lauki "klejo riņķī"

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **    **  ********   ********  
    **     **     **  **   **   **     **  **     ** 
    **     **     **  **  **    **     **  **     ** 
    **     **     **  *****     **     **  ********  
    **     **     **  **  **    **     **  **        
    **     **     **  **   **   **     **  **        
    **      *******   **    **  ********   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727