UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Neaizsalstoshie skjidrumi
Autors: Janis777 ()
Datums: 23/10/2005 22:14

Palasiijos te fraazes, tjip "tikai neforshie apkures sisteema pilda uudeni" un sajutos neforshais :)
Taatad ir apkures sisteema ar parastajiem (ne chuguna radiatoriem), siltuma akumulatoriem (2x750L) un suukni, spiediens sisteemaa ap 2atm.
Taatad jautaajumi:
1. Cik un kaadu to neaizsalstosho skjidrumu vajadzees, t.b. vai jamais ir kaa koncentraats, vai jaaielej tie 1500L + sisteemas tilpums?
2. Kaadaa veidaa tas vispaar tiek iepildiits sisteemaa - nolaizjot visu sisteemu un tad no augstakaa punkta lejot iekshaa + beigaas pielaizjot uudeni vai kaa?

Ieprieksh pateicos par nemeerojamo atsauciibu un padomiem ;)

Re: Neaizsalstoshie skjidrumi
Autors: Rx ()
Datums: 26/10/2005 03:30

Skatos ka neviens nav kompetents un neatbild. Tāpēc pirms tālākas diskusijas variantiem, iesaku ielūkoties arī manis komentētos rakstiņos ""[www.omulis.lv]; kā arī citās diskusijās. Tad vēlreiz jautā.........(Ēriks Rx)

Re: Neaizsalstoshie skjidrumi
Autors: elf. ()
Datums: 27/10/2005 23:53

Pielej 1/5 daļu tosola un būs ok.Nevajag nekādus speciālos šidrumus tas sanāks ļoti dārgi.Tirgotāji jau stāstīs visādus brīnumus,netici viņiem :)

Re: Neaizsalstoshie skjidrumi
Autors: Rx ()
Datums: 28/10/2005 03:59

OK būs, tikai iznāk 300 litri tosola! Tosols ir inde. Tātad ja tas nonāks dzeramajā daļā, tad Hana! Lētāk iznāk uzlikt TENu ar attiecīgu automātiku-termo slēdzi(10Ls pluss palaidēja relejs jaudas slēgšanai). Avārijas gadījumā OK. Tiek sistēma uzturēta nesasalstošā stāvoklī. Arī 1500litrus sasaldēt nav joks, jo, ūdens ar sūni visu laiku tiek dzīts pa radiatoriem un straumē ūdens slikti salst. Sūkņa jaudu var uzlikt lielāku, kā vajag apkurei. Pielejot nesasalstošo apkures šķidrumu tikai tik daudz , lai ūdens neveido cieto kristālu, kas salauž caurules un citu iekārtu.(Atcerieties auto mazgāšanas šķidruma uzvedību stiprā salā...sūknis nestrādā, bet sistēma netiek pārsprādzināta).Attiecīgo pielejamo daudzumu var eksperimentāli noteikt dažādu koncentrāciju šķidrumus sasaldējot saldētavā(-18grādi).Bet sūknis gan jāatslēdz, un sistēmas palaišana būs iespējama tikai siltākā laikā...

Re: Neaizsalstoshie skjidrumi
Autors: veezitis ()
Datums: 01/11/2005 22:18

Apkures sistēmas ūdenim tosolu nevajadzētu liet klāt, jo tosols ir veidots uz etilēnglikola bāzes, kas ir agresīvs pret tēraudu. Apkures sistēmas nesalstošie šķidrumi ir veidoti uz propilēnglikola bāzes, tas nav agresīvs. Kautkur internetā lasīju kāda speciālista padomus, un doma bija apmēram tāda- esmu redzējis daudz ar tosolu vai antifrīzu sabeigtus katlus, bet esmu redzējis tikai vienu pārsaldētu un tas bija Grenlandē.Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
btKwn

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727