UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Kad var šaut ciet krāsns šīberi?
Autors: Skurstenis ()
Datums: 20/10/2005 18:09

Patiesībā tas ir dzīvībai svarīgs jautājums.
Es tagad taisu ciet tad, kad viss jau ir izdedzis, pāri palikuši tikai pelni, nav vairs nekādu sarkanu oglīšu. Droši, bet zaudēju daudz siltuma.
Vai nevar agrāk? Kad?

Re: Kad var šaut ciet krāsns šīberi?
Autors: draugs ()
Datums: 20/10/2005 19:29

zini tavs jautājmums ir tāds, ka gribētos Tev novēlēt to aizšaut ciet tad, kad tur iekšā vēl viss liesmās un pienacis laix iet gulēt....

Re: Kad var šaut ciet krāsns šīberi?
Autors: Rx ()
Datums: 21/10/2005 05:31

Vispār labs jautājums, kaut liekas ka viss skaidrs. Izteikšu savas domas. Ja kurināts tiek ar malku, tad degot malka sakarst, izdalās degošās gāzes, tai skaitā tvana gāze.
Kad gāzes izdalījušās-sadegušas, atdevušas siltumu, paliek ogleklis, kurš pieplūstot skābeklim, sadeg. Šajā oglē arī ir liels siltuma daudzums. Ja pilnīgi aizvērs gaisa piekļuvi, degšana būs apstādināta, neefektīga un siltuma no oglēm būs maz. Ja atstās šķirbiņu, process notiksies, degšana būs lēna, ilga un varbūt arī ilgāk būs pats sildīšanās process, bet varbūt arī nē, jo tikai labi pieplūstot skābeklim, degšana ir pilnīga. Galvenais šo siltumu uzkrāt! Ja kurina ar oglēm, tad tām vajag vēl vairāk skābekļa degšanai un krāsns aizvēršana pirms pilnīgas sadegšanas ir nepareiza- gāzes daudz izdalīsies, nesadegs, nāks ārā pa šķirbām....Bet lai neelpotu tvana gāzi- vienmēr mazu šķirbiņu uz skursteni krāsnīm vajag atstāt, ja tas ir iespējams konstruktīvi. Ja gaisa nebūs nemaz- tas ir, gāzes nemaz neies uz skursteni, tad tās pa šķirbām nonāks telpā!
Ja būs palikusi tikai kvēlojoša ogle, bez liesmām- nav vairs gāzes kas izdalās, pilnīgi aizverot gaisa piekļuvi, ogles apdzisīs.Un tvana gāzes nebūs. Šo mirkli noteikt pagrūti, jo ne visas gāzes kas izdalās ir deggāzes! Ir krāsnis, kurām šībera vispār nav! Bet durtiņās ir speciāla atvere mazās gaisa piekļuves regulēšanai, bet pašas durvis labi noblīvētas. Visas gāzes, ja arī tās radīsies, aizies skurstenī un var gulēt mierīgi.

Re: Kad var šaut ciet krāsns šīberi?
Autors: Labvēlis ()
Datums: 01/11/2005 03:15

Ja atvetot durtiņas virs oglēm var redzēt sīkas zilas liesmiņas tad tā ir tvana gāze kas tur deg .Kad oglītes vair tikai gailē , tad jau var sākt domāt par aizšausanu . No Vecāsmātes gudrībām ...

Re: Kad var šaut ciet krāsns šīberi?
Autors: Rx ()
Datums: 01/11/2005 22:46

Piebilde: Ja vilkme ir maza tad tāda gudrība neder: Pieplūstot gaisam mazā plūsmā, tādas liesmiņas var arī nebūt, bet gāzes tāpat izdalīsies.

Re: Kad var šaut ciet krāsns šīberi?
Autors: maaris ()
Datums: 11/11/2005 22:40

draugs: Tu jau nu gan būtu labāk savu sarkasmu vienatnē pie spoguļa izrunājis !!

Kā jau daudzi piebilda - šībera aizvēršanas brīdis nav viegli nosakāms.

Pirmkārt, jāskatās kāds tad ir šīberis, ir tādi kam tikai 2 pozīcijas - vaļā vai ciet. Nu tādam nevar pieregulēt ar šīberi vilkmi.

Es parasti dara tā krāsnij:
1) kurina pilnas krāsnis, nekāda tur pa pāris pagalītēm kā pavardā :)
2) kad izdegušas pagales un liesma gandrīz vairs nav virs oglēm, tad krāsns durvis ciet, lai ogles lēni atdod siltumu. Ar šādu piegājienu paliek nedaudz līdz pelniem neizdegušas ogles. Nu un te, ja ir iespēja, šīberi var pievērt un atstāt kādu 1/3 (ja fiziski iespējams). Protams, atkarīgs no vilkmes.
3) kad vairs nav NEVIENA ogle, tikai tad pilnībā aizver šīberi.

Lai nu ko, bet labāk aizvērt pilnībā mazliet vēlāk nekā ielaist tvanu mājā, tad dabūs ekonomiju vēdināt laukā :)

PS - nez kādēļ vispār ieviesti tādi tikai 2 pozīciju aizvari ?! Galvenokārt tie novērojami vecākās krāsnīs, pirms padomju laika mūrētās


Re: Kad var šaut ciet krāsns šīberi?
Autors: JanisJanis ()
Datums: 22/01/2016 19:21

Slikts joks, slikts. 2005. gada diskusija :) Ja nav skaidrs kas ar šiberinotieks jānopērk tvana gāzes detektors jeb CO detektors. [www.medusaka.lv]Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
mNppK

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727