UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 4
Re: Spiediens apkures sistēmā
Autors: soseds2 ()
Datums: 11/02/2014 23:02

Atgriezīšos pie jautājuma:RX, vai es varu sarkano 80L izplešanās trauku, kas man stāv uz apkures nonemt un izmantot kā spiedkatlu ūdenim?

Re: Spiediens apkures sistēmā
Autors: Rx ()
Datums: 11/02/2014 23:03

Varu arī citu citātu: Основным элементом закрытого расширительного бака является мембрана. Мембрана может быть диафрагменного и баллонного типа. Диафрагменные мембраны являются незаменяемыми и, как правило, используются в расширительных баках малого объема. Мембрана баллонного типа может быть заменена в случае выхода ее из строя. Так же преимуществом расширительного бака с мембраной баллонного типа является то, что вода не соприкасается с корпусом бака, а находится внутри мембраны, что увеличивает срок службы бака.
Un no Jūsu citāta:"..Поэтому нельзя применять расширительные баки для отопления в системах водоснабжения, так как вода в системе водоснабжения будет соприкасаться со стенками стального бака" Viss pareizi, jo mēs taču nerunājam par apkures izplešanās trauka likšanu dzeramajam ūdenim, vai ne? Bet otrādi: Karstā ūdens hidrofora likšanu apkures sistēmā! Protams, jālasa visi parametri, kas doti attiecīgajam izplešanās traukam- hidroforam, jo tiem atšķirās ne tikai tilpums, bet novietošana, temperatūru diapazons, gumijas sastāvs, maksimālais spiediens, krāsa..Uzskatāmi dazādi tipi, krāsas, parametri , gumijas ir šādā piemērā: [xn--j1aiaabr.xn--p1ai]

Re: Spiediens apkures sistēmā
Autors: Rx ()
Datums: 11/02/2014 23:07

..lasiet visus uzrakstus uz Jūsu balona, jo dzeramajam ūdenim jābūt taču nekaitīgam.....bez smakām un garšas. Ja atradīsiet tipu, meklējiet internetā, kas tas tāds.........

Re: Spiediens apkures sistēmā
Autors: soseds2 ()
Datums: 12/02/2014 18:45

Rx Wrote:
-------------------------------------------------------
> Labojums varētu būt pareizs, bet atšķirību
> starp šiem "bunduļiem" pēc uzbūves nav.
> Principi vieni un tie paši. Vienīgi hidroforam
> akcentē ūdens uzglabāšanos, spiediena
> uzkrāšanu, bet ja to lieto apkurē, tad akcentē
> izplešanās kompensēšanu, spiediena
> saglabāšanu. Angliski kopējais viņiem ir
> "EXPANSION VESSELS".

Tad atšķirība starp šiem bunduļiem nav visi pilda vienu funkciju izplešanos, tikai atšķiras gumija(pārtikas un tehniskā). Ja katram konkrētam ražotājam ir savi modeļi ar saviem konkrētiem tehniskiem parametriem (gumija, izpl.trauka veids, metāls un tā pārklājums uc.) un arī katram savs pielietojums, tātad viņi tomēr atšķiras.

Re: Spiediens apkures sistēmā
Autors: robchiks12345 ()
Datums: 12/02/2014 18:50

Man jautājums, vai prezervatīvus taisa no pārtikas vai tehniskās gumijas?

Re: Spiediens apkures sistēmā
Autors: Rx ()
Datums: 12/02/2014 19:03

Katram izplešanās traukam, lai kā to nosauktu, ir sava tehniskā pase kura parāda, kam tas domāts. Tam ir jātic. Jo kuŗš tad grib, lai tas uzsprāgst vai ūdens ir ar kautkādu piemaisījumu. Tāpēc ir augšējā spiediena robežas no 3bar līdz 16bar!!! ( tabula piemēram te: [xn--j1aiaabr.xn--p1ai] )

Re: Spiediens apkures sistēmā
Autors: Ievasss ()
Datums: 13/11/2019 16:06

Labdien,vasarā papildināju spiedienu izplešanās traukā 1,5 bar.Tagad kurinot redzu, ka temperatūra katlā strauji ceļas - pie 60 grādiem katlā, spiediens jau 2 bar apkures sistēmā . Sākot kurināšanu katlā spiediens ir 1.0 vai nedaudz vairāk ( kā teikts katla instrukcijā).Pirms spiediena pacelšanas bundulī, nekad šāda spiediena paaugstināšanās nebija.Vai bundulis sabojāts?Varbūt spedienam sistēmā pirms kurināšanas jābūt mazākam?Ja ceļas spiediens, vai drīkstu to samazināt, nolaižot  tvaiku caur drošības ventili?Kādi ir jūsu ieteikumi?

Re: Spiediens apkures sistēmā
Datums: 13/11/2019 16:32

Cik liela ir pati sistēma? Katls, radiatori, akumulācija?
Ja ļoti maza sistēma - katls un pāris radiatori, tad ja ir mazs izplešanās trauks, tad tāda spiediena maiņa ir iespējama. No aukstas līdz pilnībā uzsilušai sistēmai 1 bar gājiens ir normāli.
Var protams pārbaudīt vai pēc spiediena iepūšanas izplešanās traukā nav aizmirsts arī atvērt vaļā to krānu, kurš atslēdz izplešanās trauku.
Bet vispār ja katls ir tikai sasniedzis 60 grādus un ir 1 bar starpība, tad tas tā kā būtu par daudz.

Re: Spiediens apkures sistēmā
Datums: 13/11/2019 16:34

Spiedienu ar drošības ventili tvaika veidā nav prātīgi laist, ir taču kaut kur uzpildes krāns, caur kuru var mazliet notecināt siltumnesēju ja reiz ir tāda vēlme. Piemēram aukstai sistēma vienstāva gadījumā varētu apakšējo slieksni uzlikt piemēram 0.6 bar.

Re: Spiediens apkures sistēmā
Autors: ETT ()
Datums: 13/11/2019 18:59

Pirmkārt, gaisa spiedienam izplešanās traukā jābūt nedaudz mazākam, nekā aukstā sistēmā. Otrkārt, gaisa spiedienu mēra un maina tikai, kad siltumnesējs no izplešanās trauka ir izlaists.

Pašreizējā: 3 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
uYV7H

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727