UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 5
Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: DsKs ()
Datums: 06/02/2013 10:26

alrumee,beidz raut skersam forumam tematam ... cilveks jauta radiatoru jaudas,vinam tas tiek pasniegtas,tiek piedavats aprekina softs,kura mainit temperaturas no nulles lidz velamai un vinam pilniba iespejams neinterse kondensacijas katls ar padeves temperaturu 40 gradi plus divreiz lielaki radiatori uz 75m2, kuri viennozimigi tuvakajos 10 gados neatmaksasies :)

Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: JanisAn ()
Datums: 06/02/2013 10:27

Man būs cietā kurināmā katls kurināms ar malku un briketēm. Par radiatoriem skaidrs: tātad jāliek labāk ar nelielu rezervi, lai var piegriezt, ja uzlikšu mazāku, tad var būt situācija, kad būs par aukstu istabā.
Kā ir ar katla jaudas izvēli? Kā to aprēķinat Cik jaudīgs katls man ir nepieciešams? Es domāju itkā sākumā likt vienkārši tikai katlu, vairāk neko.. iespējams laika gaitā pieslēgt kombinēto boileri un varbūt akumulācijas tvertni, bet nu to nav iespējams tuvākā nākotnē, jo ir ierobežots finansējums. Cik noprotu, tad katla jauda jau ar no tā ir atkarīga, vai tiks slēgts klāts kombinētais boileris un vai akumulācijas tverte. bet vai šos abus elementus pievienošu kaut kad vēlāk (pēc vairākiem gadiem iespējams) vai neradīsies siutācija, ka katls būs par jaudīgu, jo nav šo divu elementu. un tad var sākties kondensāta rašanās, dūmošana un visas ar to izrietošās problēmas.
Paldies jau iepriekš.

Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: khe ()
Datums: 06/02/2013 11:22


Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: alrumee ()
Datums: 06/02/2013 11:36

DsKs Wrote:
-------------------------------------------------------
> alrumee,beidz raut skersam forumam tematam ...
> cilveks jauta radiatoru jaudas,vinam tas tiek
> pasniegtas,tiek piedavats aprekina softs,kura
> mainit temperaturas no nulles lidz velamai un
> vinam pilniba iespejams neinterse kondensacijas
> katls ar padeves temperaturu 40 gradi plus divreiz
> lielaki radiatori uz 75m2, kuri viennozimigi
> tuvakajos 10 gados neatmaksasies :)

Jā man arī ļoti nepatīk ka novirzās no tēmas, bet katrs jau velk uz savu pusi balstoties uz savu pieredzi, tāpat arī es :) Tā ka tiks likts malkas katls tad jau ar augstām t viss ok.

Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: Gints__ ()
Datums: 06/02/2013 20:45

> Gintam ... kada jega likt 1kw uz 10m2 ja
> prognozetie siltumazudumi bus piemeram tikai 350
> lidz 400w uz 10 kvadratiem ... parmaksat par
> radiatoriem divreiz vairak ?

1) tāpēc es rakstīju pie vidēja siltinājuma. No oriģinālā apraksta man neradās iespaids, ka šeit būtu stingri virs vidējā
2) divreiz lielāka jauda radiatoriem nenozīmē 2reiz lielāku cenu, piem [www.sanel.lv]
Purmo 11 500*600 Ls 22,10 jauda 521 W
Purmo 11 500*1200 Ls 33,30 jauda 1042 W
Tātad cenas pieaugums 1,5 reizes un burtiski piem šitai gdījumā 10 Ls, kas eventuāli ir sīkums
3) šitā jauda ir pie padeves temperatūras 75 grādi. Man ir malkas apkure, ok man ir aķis, bet es nekad tādu karstumu uz radiatoriem nedodu, _nekad_, man nav vēlmes lai sīkie apsvilinās, vai uz radiatoriem noliktās tupeles un cimdi sačokurojās.

Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: JanisAn ()
Datums: 06/02/2013 23:22

Kā tad paliek ar katla izvēli? :) Cik kW jaudīgs katls manā gadījumā ir nepieciešams, un kā to aprēķina, ņemot vērā kādus parametrus?
Tikko pamanīju, ka esmu piemirsis pievienot vēl vienu 13m2 apkurināmu telpu. Tagad kopējā telpas kurās būs radiatori ir:
1.telpa 16.m2
2.telpa 15m2
3. telpa 3m2
4. telpa 11m2
5 telpa 5.6m2
6 telpa 13m2

Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: Gints__ ()
Datums: 06/02/2013 23:39


Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: uldis22 ()
Datums: 07/02/2013 00:26

Radiatoru un katla jauda ir atkarīga no ārējām norobežojošām konstrukcijām. Stūra dzīvoklim tā būs pat 2x lielāka. Tā ka neesi neko pateicis pa savu mitekli, tad visi ieteikumi ir tikai minējumi, var jau būt ka no 15 ieteikumiem viens būs diezgan tuvu, bet tā būs cūcene.

Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: JanisAn ()
Datums: 07/02/2013 16:49

Atvainojos. Dzīvoklis ir 2 stāvu mājā. Māja ir ķieģelu ārējās sienas ap pusmetru biezas. Māja no ārpuses nav siltināta. Dzīvoklis ir pa vidu starp pārējiem dzīvokļiem. bet nu pārējiem dzīvokļiem arī krāsns apkure. Dzīvoklis ir līdz pusei nosiltināts: 3 telpās no 6 izšūtas ar reģipsi, aiz reģipša 5 vate. uz grīdas lamināts. Viss.

Re: Radiatoru izvēle atbilstoši platībai un apkures katla jaudas izvēle
Autors: uldis22 ()
Datums: 07/02/2013 18:18

Siltums zūd pa ārējām sienām, grīdu ja tas ir 1. stāvs, griestiem ja tas ir 2. stāvs, ventilāciju pat ļoti daudz, logiem, u.t.t.
Izejot no šiem lielumiem un siltumvadītspējas koeficentiem var aprēķināt kādas jaudas rediatorus katrā telpā vajag. Saskaiti radiatoru jaudu + boilera jauda un zināsi katla jaudu. Protams neaizmirsti ka ir katlam lietderības koeficents.

Pašreizējā: 2 no 5


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **  ********         **  **    ** 
  **  **    **   **   **     **        **   **  **  
   ****      ** **    **     **        **    ****   
    **        ***     ********         **     **    
    **       ** **    **         **    **     **    
    **      **   **   **         **    **     **    
    **     **     **  **          ******      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727