UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 1234567Nākošā
Pašreizējā: 1 no 7
Radiatoru automaztizācija
Autors: zx ()
Datums: 13/11/2012 13:19

Kā parastajiem mūsdienu radiatoriem var automatizēt regulēšanos?
Teiksim, man pa brīvdienām nevajag max siltumu, tātad, lai istaba silst kādi grādi 16, ne vairāk. Darba dienās pa darba dienas vidu tas pats. Būtu labi šādi noautomatizēt 3 gab. dažāda lieluma radiatorus.

Par termostatiskām galvām man itkā skaidrs, ka tur piemeklē īsto vidējo vēlamo un atcerās savā galvā, ka pie 21 grāda man viņš jāuzliek uz 1,5mm pāri atzīmei 3. Un 2mm pāri jau būs 23 grādi. Vobšem tīrākie papagaiļi.
Maksāju par patērēto siltumu, tāpēc tāda interese. Domāju, ka ļoti daudziem patreiz tas varētu interesēt.

Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: zx ()
Datums: 13/11/2012 13:39

Vispār pats uzgāju risinājumu. Vienīgi jautajums, vai ir kas lētaks?
[www.youtube.com]

Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: alrumee ()
Datums: 13/11/2012 13:58


Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: DsKs ()
Datums: 13/11/2012 14:21

kaut kads 30nieks ta galva maksa ... letak ka BMS noteikti bus , katram radiatoram galva ar pievadu + modulis + softs ... plus bus noteikti attalinata vadiba,bet vai tik sarezgiti nepieciesams ... 3 galvas tad bus noteikti letak

Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: zx ()
Datums: 13/11/2012 15:17

Jā Danfoss variants ir krietni dārgāks par Alteco. Un Alteco bezvadu risinājums strādā pēc tam arī ar daudz citu ražotāju bezvadniekiem. Es gan nesapratu, kāpēc Danfoss pārdevējs gribēja iestāstīt, ka termogalvas vienas neejot, laikam, bez attālinātā vadības paneļa, bet video labi redzams, ka viss ir programmējams uz paša termostata un attālinātais panelis ir tikai devaiss ērtībai.
Jebkurā gadijumā man dzīvoklim nav krutie risinājumi nepieciešami - ir tikai 3 radiatori un viena siltā grīda. Bet bezvadu risinājums, laikam, ir jau uz līdz 80 radiatoru apkalpi.
Un pat lētākam Alteco ir programmējama fleška ar iestatījumiem, ja nu slinkums katru atsevišķi. Atliek uz PC caur programmu salikt iestatījumus un tad tikai pārnēsā pa radiatoriem.

Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: gints_ ()
Datums: 13/11/2012 16:10

Es ar jau kādu laiku pasīvi interesējos par šādiem risinajumiem (programmējama termostata galva), bet līdz šim reāliem risinājumiem virsū uzskrējis nebiju - tas Spartic Comet maksa pietiekami maz (lai neteiktu, ka aizdomīgi maz) lai nopirktu un pamēģinātu...

Vai šeit ir kāds kurš kaut ko līdzīgu lieto ikdienā? Gribētos dziordēt atsauksmes par konkrētiem produktiem kas strādā, un kurus labāk neizvēleties.

Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: DsKs ()
Datums: 13/11/2012 16:31

zx,esat runajusi par divam dazadam lietam ... Tu par elektroniskajam galvam,par kuram linku iemeti ... Danfoss pardevejs par termoaktuatoriem ( galva ar piedzinu ( vads ) ... 24 vai 230 V vai 0-10V ) ... pirmajam nebus attalinata vadiba,otras savukart ir no 'silto gridu' komplekta , bet var sajugt ar moduli un vadit attalinati ...

Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: DsKs ()
Datums: 13/11/2012 16:32


Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: zx ()
Datums: 13/11/2012 16:51

DsKs
Viss pareizi, es viņam to video aizsviedu, a arī preces kodu, bet iekš LV nav brīnums, ka pārdevējs kādreiz arī var nezināt, ko pats pārdod. ;)
Par piedziņas mehhānismiem runa varētu būt tikai pirms remonta, kas, iespējams būtu arī lētāks risinājums, bet nu es domāju, ka 15ls nav tik daudz, lai katram radiatoram pa galvai iepirktu.

Re: Radiatoru automaztizācija
Autors: DsKs ()
Datums: 14/11/2012 09:37

no mesa ari kaut kas - [www.mesa.lv]

Iet uz lapu: 1234567Nākošā
Pašreizējā: 1 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **         **    **  **      **  **      ** 
 ***   ***  **    **   ***   **  **  **  **  **  **  ** 
 **** ****  **    **   ****  **  **  **  **  **  **  ** 
 ** *** **  **    **   ** ** **  **  **  **  **  **  ** 
 **     **  *********  **  ****  **  **  **  **  **  ** 
 **     **        **   **   ***  **  **  **  **  **  ** 
 **     **        **   **    **   ***  ***    ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727