UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12345
Pašreizējā: 5 no 5
Re: Apkures katla apsaiste
Autors: Rx ()
Datums: 07/11/2012 10:50

Kāpēc man liekas ka kaut kas nav pareizi no citas domas puses: Ja autumatiskais termovārsts ir rūpnīcas iestatījumā 60 grādi, tad jau mazliet parī sai temperatūrai mazakā lokā, tas verās vaļā, atļaujot mazā loka sūknim sūkt no akumulatora aukstā gala tik daudz, lai temperatūra atkal būtu ap 60 grādiem. Realitatē izeja no termovārsta ir lielāka, jo 60 grādi ir tikai vēršanās sākums. Tāpēc sanāk, ka Jūsu gadījuma ir tā, ka krāsns apakšā ir ap 70 grādiem, augšā 96!!!!! Kā tas var notikt? Tikai tad, ja krāsns jauda ir ļoti, ļoti liela, un mazā loka sūknis nespēj padot plūsmu tādu, lai saražoto jaudu noņemtu, un padotu uz māju un akumulatoru. Pamēriet temperatūru krāsns apakšā. Cik tā ir liela, pie "neuzpildīta " akumulatora. Akumulatoram "pildoties" temperatūra krāsns ieejā pieaugs un tam tā arī jābūt.

Re: Apkures katla apsaiste
Autors: Rikardo333 ()
Datums: 07/11/2012 13:13

Rx apskaties privāto ziņojumu.

Re: Apkures katla apsaiste
Autors: Rx ()
Datums: 07/11/2012 14:42

Rikardo: Atbilde dota.

Re: Apkures katla apsaiste
Autors: Rikardo333 ()
Datums: 07/11/2012 18:15

Rx Wrote:
-------------------------------------------------------
> Rikardo: Atbilde dota.

Apskaties vēlreiz.

Re: Apkures katla apsaiste
Autors: slēpnis ()
Datums: 11/11/2012 22:21

Vēl var būt variants, ka ja abi gan lielā loka, gan boilera sūkņi ieslēgti, tad to ražība var būt tik liela, ka cirkulācija daļēji var sākties arī caur siltuma akumulatoru pretējā virzienā un attiecīgi vēsais no akumulatora piejaucas karstajam no katla akumulatora augšējā pieslēguma punktā. To es arī sev īslaicīgi esmu novērojis un tas ir šīs shēmas vienīgais(pa manam) mīnuss. Man tas gadās ļoti īslaicīgi, jo tikko kā radiatoru atpakaļgaitā sāk kāpt temperatūra un trīsceļu vārsts sāk mazāk piejaukt karsto no katla un lielā cilpa strādā vairāk "uz sevi" tā viss nostājas savā vietā.

Re: Apkures katla apsaiste
Autors: Rx ()
Datums: 12/11/2012 10:07

Slepnim: Tas jau tika smalki aprakstīts, ka tā notiek. Citi iesaka likt klapīti akumulatora aukstajā galā, lai izslēgtu šādu plūsmas virzienu. Bet mani šis efekts nesatrauc. Enerģija vienalga uzkrājās akumulatorā....

Re: Apkures katla apsaiste
Autors: Rikardo333 ()
Datums: 13/11/2012 18:50

slēpnis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Vēl var būt variants, ka ja abi gan lielā loka,
> gan boilera sūkņi ieslēgti, tad to ražība var
> būt tik liela, ka cirkulācija daļēji var
> sākties arī caur siltuma akumulatoru pretējā
> virzienā un attiecīgi vēsais no akumulatora
> piejaucas karstajam no katla akumulatora
> augšējā pieslēguma punktā. To es arī sev
> īslaicīgi esmu novērojis un tas ir šīs
> shēmas vienīgais(pa manam) mīnuss. Man tas
> gadās ļoti īslaicīgi, jo tikko kā radiatoru
> atpakaļgaitā sāk kāpt temperatūra un
> trīsceļu vārsts sāk mazāk piejaukt karsto no
> katla un lielā cilpa strādā vairāk "uz sevi"
> tā viss nostājas savā vietā.

Man arī ir šis pats joks,bet tiklīdz atpakaļgaitas temp uzkāpj tad viss paliek normāli.Tikai joprojām saglabājas šo 15 grādu atšķirība starp katla izeju un termometru aiz lielā loka sūkņa.Trīsceļnieku izjaucu-tur viss kārtībā.Atliek vienīgi mazā loka atzars...

Re: Apkures katla apsaiste
Autors: slepnis nelog ()
Datums: 13/11/2012 23:59

Varbūt banāns ir tikai banāns. Bojāts termometrs?

Vēl es kārtīgi izpētīto to termovārsta mezglu. Pamēri ar uzliekamo termometru, vai infrasarkano, kurā vietā tas aukstais piejaucas.

Re: Apkures katla apsaiste
Autors: trx ()
Datums: 14/11/2012 00:19

ļoti bieži šajos apkures problēmu jautājumos ir vaina šķidrumā, kas cirkulē sistēmā. bet par to reti kas iedomājas. visi šie devēji, vārsti un pat lodveida ventiļi ar laiku noķīlējas, ja sistēmā ir parasts krāna ūdens ar saviem kaļķiem, dzelžiem un pārējo. un vairāk problēmas pastiprina, ja šo ūdeni ik pa laikam( kaut reizi gadā) maina uz svaigu, tas tikai vairo problēmas ar apkaļķošanos un citu apaugumu. pareizi jau saka- varbūt banans ir tikai banāns?

Iet uz lapu: Iepriekšējā12345
Pašreizējā: 5 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **    **  **    **  ******** 
 **     **  **         **  **   **   **   **       
 **     **  **          ****    **  **    **       
 **     **  ******       **     *****     ******   
  **   **   **           **     **  **    **       
   ** **    **           **     **   **   **       
    ***     ********     **     **    **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727