UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Apkures sistēma
Autors: veits ()
Datums: 28/09/2012 22:32

Man ir 75m2 dzīvoklis, kuram ir malkas un elektriskā apkure. Dzīvošu šajā dzīvoklī pirmo ziemu, māja ir mūra un pamazām sāku just ka paliek auksts. Malkas apkure neapmierina jo dzīvoju 5 stāvā (lifta nav). Par elektriskajiem radiatoriem baidos, ka rēķins varētu sanākt pārāk liels. Viena alternatīva ir gāzes katls, varbūt ir vel kāda cita alternatīva ko kāds varētu ieteikt? Siltās grīdas, siltumsūknis, jonu katls? Ir kādas autsauksmes vai ieteikumi?

Re: Apkures sistēma
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 29/09/2012 18:03

Nu pilsētā, ja malka neapmierina... kaut arī 5 (beidzamā) stāvā noteikti var izbūvēt pat jaunu dūmeni alternatīva ir bāzēta vai nu uz gāzi vai elektrību. Man aizdomas, ka gāze tomēr būtu lētāka apkures sistēma nekā elektrība un ja ēkai gāze ir pievilkta, tad kur problēma?
Elektrība vecās ēkās drīzāk var izrādīties lielāka problēma, jo vai mājas drošinātājiem pietiks jaudas, neba tu vienīgais sāksi sildīties ar elektrosildītājiem?
Jā gaisa-gaisa siltumsūknis, kuru darbina elektrība , derīga līdz -5 ... tālāk to efektivitāte staruji krītas.
Netieša palīdzība varētu būt bēniņa pārseguma papildus nosiltināšana virs tava dzīvokļa...

Re: Apkures sistēma
Autors: Hmm ()
Datums: 29/09/2012 18:13

Par -5 gan nav ko daudz uztraukties, jo, piemēram, Rīgā, pat aukstajā 2010./11.gada ziemā vidēja temperatūra apkures sezonā bija -0.4.

Re: Apkures sistēma
Autors: trx ()
Datums: 29/09/2012 21:18

-5 nav problēma? man paziņa lieto apm. 50m2 divistabu dzīvoklim slavenos mitsubishi siltumsūkņus(divi gab) gaiss-gaiss, kuriem esot pēc ražotāja COP 5,5. tad nu saimnieks saka ka aukstākajos mēnešos sanāk maksāt latvenergo ap 100ls mēnesī. protams ka parējos mazāk...bet! uz 50m2??????? vai nav apsurds? es pats apkurinu ar granulām ap 140m2 un tērēju max. 300-400ls gadā uz visu apkures sezonu, tad kur ir kada ekonomija? šajā diskusijā par konkrēto dzīvokli uzskatu ka cilvēkam ir tikai viens, bet super optimāls variants- gāze. ja ir iespējams izveidot no esošā pieslēguma apkuri, neko labāku nav iespējams izdarīt.

Re: Apkures sistēma
Autors: Hmm ()
Datums: 29/09/2012 21:52

Man ar malku 200Ls uz 200m2, tā kā sēdi būdā ar savām granulām.
Labāk būtu uzrakstījis kāds ir elektrības patēriņš bez siltumsukņiem. Tad varētu objektīvāk izrēķināt ieguvumu, bet citādi tāda emocionāla bļaustīšanās vien sanākusi.

Re: Apkures sistēma
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 29/09/2012 22:01

Bijušajā Padomju laika literatūrā es esmu atradis tādus apkures variantus, ka pie krāsns apkures pārtaisot krāsns durtiņas tajās tiek ielaist gāzes deglis, kas pieslēgts gāzes vadam. Deglim degot, tas uzsilda krāsni un tādejādi tiek sildītas telpas.
Tātad, ja dzīvoklī jau ir eksistējoša ar malku kurināma krāsns sistēma, tad atliek tikai pievadīt gāzes cauruli un iestrādāt degļus... pieņemu , ka būtu vajadzīga arī kaut kāda automātika, kas krāsns virsmai sasniedzot 80 vai 90 grādu temperatūru degļus atslēgtu un pieslēgtu tad, kad dzīvoklī temperatūra nokrīt zem 15..12 grādiem.

Re: Apkures sistēma
Autors: J ()
Datums: 29/09/2012 22:29

trx Wrote:
-------------------------------------------------------
> -5 nav problēma? man paziņa lieto apm. 50m2
> divistabu dzīvoklim slavenos mitsubishi
> siltumsūkņus(divi gab) gaiss-gaiss, kuriem esot
> pēc ražotāja COP 5,5. tad nu saimnieks saka ka
> aukstākajos mēnešos sanāk maksāt latvenergo
> ap 100ls mēnesī. protams ka parējos
> mazāk...bet! uz 50m2??????? vai nav apsurds? es
> pats apkurinu ar granulām ap 140m2 un tērēju
> max. 300-400ls gadā uz visu apkures sezonu, tad
> kur ir kada ekonomija? šajā diskusijā par
> konkrēto dzīvokli uzskatu ka cilvēkam ir tikai
> viens, bet super optimāls variants- gāze. ja ir
> iespējams izveidot no esošā pieslēguma apkuri,
> neko labāku nav iespējams izdarīt.


Kāds vēl 5.5 COP gaisa siltumsūknim???? ....Ja nu vienīgi pie +10 ārā un pie +15 iekšā :D

Re: Apkures sistēma
Autors: trx ()
Datums: 29/09/2012 22:59

:D īpaši attapīgajiem un analfabētiem, kuri pat tik daudz, kā lasīt neprot- dzīvoklim piektajā stāvā saimnieks nav ar mieru nest malku. tātad ir vispareizāk kā Ivara kungs raksta-esošai krāsnij iebāž šļūtenes galu un caur to laižot gāzi dedzina. kas vainas? COP termini un granulas lai tiek pārgudrajiem. nu tadiem kā es, ko lai dara...ā, vēl var paprasīt forumā kā lai pievieno tai šļūtenei otru šļauku, kurā vakaros varētu pats iebezdēt, tādējādi samazinot tēriņus.

Re: Apkures sistēma
Autors: uldisj ()
Datums: 01/10/2012 10:05

Sveiki! Vispirma jātiek skaidrībā ar siltumfizikas jautājumiem un tad jārunā par patēriņiem, apkure ekspluatācijā šajā gadījumā var būt sākot no Ls 5 mēnesī un beidzot ar 100, tā gan vēl nav gala robeža. Viss pakārtots tam, kādus ieguldījumus esat gatavi veikt saprāta robežās atbilstoši atpirkšanās grafikiem. Normāli apsekojot objektu var izvērtēt visu, kas vajadzīgs. Kāds to nevar vai nemāk izdarīt, tās jau ir viņu problēmas. Labākais komandas sasniegums, ko esam sadarījuši ir 450 kv.m un pagājušā gada salīdzinoši skarbajā februārī apkures izmaksas kopā ar karsto ūdeni bija Ls 80. Viela pārdomām, visu var aprēķināt un šī zinātne ir gana precīza. Liepājā pēc kapitāli novadītas 5 stāvu mājas rekonstrukcijas tīrās apkures izmaksas ir Ls 0,09/kv.m Kopā ar līzinga maksājumu summa sastāda Ls 1.00, pirms tam bija no Ls 1.80 un uz augšu. LAbu piemēru ir pieteikami daudz, grib ko normāli darīt, tad visu var izdarīt. Lai Jums jauka diena.

Re: Apkures sistēma
Autors: Antra_V ()
Datums: 28/10/2020 13:11

Vai kāds var padalīties ar meistaru kontaktiem, kas var sakārtot veco centrāles apkures sistēmu viadrus katls kurināms ar cieto kurināmo, problēmas, ar ūdeni metāla trubās, un sistēma, lai darbotos un sildītu normāli.



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **  **    **  ********   ******   
 **     **   **  **   **   **   **        **    **  
 **     **    ****    **  **    **        **        
 **     **     **     *****     ******    **   **** 
 **     **     **     **  **    **        **    **  
 **     **     **     **   **   **        **    **  
 ********      **     **    **  **         ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727