UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 14
Re: Saules kolektori
Autors: Ceplis ()
Datums: 04/08/2012 11:58

Posted by: Daniliano

Tas jau izklausās intresantāk. Man ir gāzes apkure un man arī intresē saules kolektori kā atbalsts apkurei. Jo 2/3 mājas apsildās ar siltajām grīdām, tāpēc manā gadījumā der zemās temperatūras.
Daniliano, pastāsti par izmaksām vairāk.

Re: Saules kolektori
Autors: Daniliano ()
Datums: 04/08/2012 14:09

Ceplis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Posted by: Daniliano
>
> Tas jau izklausās intresantāk. Man ir gāzes
> apkure un man arī intresē saules kolektori kā
> atbalsts apkurei. Jo 2/3 mājas apsildās ar
> siltajām grīdām, tāpēc manā gadījumā der
> zemās temperatūras.
> Daniliano, pastāsti par izmaksām vairāk.

Nu ir tā: manā gadījumā hidroakumulators ir bez maz vai programmas nagla-bez tā es nevarētu pilvērtīgi izmantot iegūto saules enerģiju(pa tiešo laist to "sauli"grīdas iespējams nekas nesanāktu) gan arī kamīnu būtu jākurina nepārtraukti. Savukārt gāzes gadījumā akumulutarom lielu jēgu neredzu. Tipiskajos ziemas mēnešos uz baigo saules atbalstu neceru-aķīti lādēšu no kamīna, un ja kāds saules steriņš parādīsies būs kāda grāda piešprice ūdens masai akumulātorā(ņemot vērā ka kurināt kamīnu sanāk vairāk dienas otrā pusē, bet saule spīd biežāk tomēr pa dienas vidu).
Tagad cipari-četri vakumcauruļu bloki(diemžēl kopā tie dod tikai ~5kw, vairāk kā par atbalstu to tiešām nenosauksi),akumulutaros(800l), kamīnkrāsns(21kw),automātika,sūkņi,uzstādīšna, pieslēgšna-kopā Ls6000, bet pa cik pa KPFI projekts tad 50% atpakļ. Nu tā apmēram

Re: Saules kolektori
Autors: PikkO ()
Datums: 04/08/2012 17:41

vēl painteresējies cik lielas būs apkopes izmaksas ... un tad parēķini cik izmaksās m3 ūdens ;) ..
nu nav nekas uz šīs pasaules pa brīvu :) ... izņemot sieru peļu slazdā un tikai otrajai pelei ...

Re: Saules kolektori
Autors: Hmm ()
Datums: 04/08/2012 18:57

PikkO, pastāsti pamatoti, kur un kāpēc ir sagaidāmas dārgas apkopes, nevis iepurkšķini kaut ko pamatojot to ar vecu aforismu.

Re: Saules kolektori
Autors: Ronalds_ ()
Datums: 04/08/2012 19:51

Pa 6k ls var oj cik daudz ūdens pat ar elektrību uzsildīt - es takš devu linku ar detalizētu aprēķinu....
Un ja vēl nauda paņemta kredītā, par procentu maksājumu vien sanāks diezgan iespaidīgu ūdens daudzumu ar elektrību uzsildīt.....

Ja pusi sedza eiropa, tad ir mazāk nezidevīgi protams ka, bet vairāk eiropas pabalsts nav pieejams cik zinu.

Kāpēc eiropā liek saules kolektorus - tāpēc ka tas ir bizness - te ir iespēja dažiem uzvārīties, bet gala lietotājam mūsu platuma grādos saules kolektori ir absolūti neizdevīgs pasākums!

Ja gribās spēlēties ar "zaļo" enerģiju LV apstākļos izdevīgāks ir vēja ģenerators.

Re: Saules kolektori
Autors: PikkO ()
Datums: 04/08/2012 20:40

to Hmm
painteresējies pie tiem kas tirgo to pasākumu .... kas un kaa ...
:D

Re: Saules kolektori
Autors: Hmm ()
Datums: 04/08/2012 22:48

PikkO, uzraksti vēl kādas desmit tikpat tukšas un nederīgas atbildes, varbūt apmierināsi savu pašapziņu.
Ja tev ir pieredze un zini ko runā, tad runā, nevis tukši kul saulmus un ņirdz ūsās.
Es nevaru iedomāties kas šādai sistēmai ir TĀDS, kam būtu nepieciešamas milzu apkopes, bet ja tu zini, tad lūdzu padalies, lai cilvēki zin un neiekrīt.

Ronald, atbrauc uz laukiem, te ar saules enerģiju "spēlejas" katrā dārzā un vasaras mājā, bet tev jau nav laika, tev jārēķina izdevīgums. Lai ķertu vēju vajag relatīvi sarežģītus mehanismus, kurus vajag veikt apkopes un apkalpot, vajag akumulatorus, pārveidotājus utt. un LV iekšzemē nav pastāvīga vēja... bet tev esot izdevīgāk... prātiņ nāc mājas!!! Bet pārliecināšanas spēju jums netrūkst arī teorētiskā bāze ir, jums jāiet uz kādu uzņēmu tirgot nekam nederīgas lietas, tas jums lieliksi izdotos.

Re: Saules kolektori
Autors: aaaa ()
Datums: 04/08/2012 23:44

Ja ar sauli grib apsildīt kādu pagrabtelpu vasarā, tad der tie saules kolektori, citādi...Interesanti, kas ir izdevīgāk apkurei - 2m2 istabas logs, kam pa dienu atvilkts aizkars saulainā ziemas dienā, vai 2m2 saules kolektors? Domāju, ka pirmais, jo neba nu tas kolektors to siltumu ražo - tik uztver saules, turklāt cik viņš uz m2 pie mums uzkrīt, tik arī ir, tikai atšķirība tāda, ka pa logu iespīdošai saulei nevajag cirkulācijas sūkni, kas tērē elektrību. Apkures sezonā tās saules Latvijā ir tik nenormāli maz, ka jēga no tā nebūs liela. Jūlijā uz m2 horizontālas virsmas nokrīt apmēram 6kWh enerģijas diennaktī:
[www.likumi.lv]
Datu par ziemu nav, bet normāli Novembrī, Decembrī saule izlien kopā labi ja pāris dienas, turklāt Janvāris, Februāris, Marts, parasti ir sniegs - kāpsi tu viņu regulāri uz juma tīrīt? Sākumā varbūt, bet vēlāk - šaubos. Man kaimiņam ir vakuumcauruļu kolektori uz jumta - ziemā tie stāv zem lielām kupenām. Turklāt ziemā saules leņķis ir tik ļoti zems, ka tad vajag saulei sekojošu motorizētu kolektoru, kāds šaubos, ka Tev ir. Uz horizontālas virsmas kritums būs niecīgs. Ziemā vajadzētu kolektoru vērst pret Dienvidiem. Vasarā, savukārt, uz Dienvidiem orientēta virsma uztver apmēram 2x mazāk saules kā horizontāla virsma, jo netiek uztverta ne spēcīgā rīta, ne vakara saule.

Re: Saules kolektori
Autors: Ronalds_ ()
Datums: 05/08/2012 09:22

Nevajag te salīdzināt te lauku variantu - melnu mucu kas saulainās vasaras dienās piesilda ūdeni improvizētai āra dušai (un arī tad ne vienmēr) un kurai izmaksas ir pāris ls ar daudzus tūkstošus ls vērtu sistēmu!
Vismaz man nav lieku tūkstošu un pirms tādu naudu tērēt es uzskatu ka rūpīgi jāizrēķina cik šis pasākums ir izdevīgs! Un mūsu platumu grādos pat elementārs, vienkāršots aprēķins rāda ka nav izdevīgs!

Re: Saules kolektori
Autors: PikkO ()
Datums: 05/08/2012 18:01

tirgotāju tāmē cik atminos par ikgadējo apkopi bija kādas 200 naudiņas ... ieskaitot transportu, darbu, izejmateriālus ...
pa 200 es braucu uz VAS Latvijas meži savākt kritušos kokus un malkas boilerī karsēju ūdeni ... finansiāli būs izdevīgāk un aktīva darbošānās arī vesalībai nāks pa labu ....
:D

Pašreizējā: 2 no 14


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******         **  **    **  **    **  **       
 **     **        **  **   **   **   **   **       
        **        **  **  **    **  **    **       
  *******         **  *****     *****     **       
        **  **    **  **  **    **  **    **       
 **     **  **    **  **   **   **   **   **       
  *******    ******   **    **  **    **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727