UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 5 no 14
Re: Saules kolektori
Autors: JanisJanis ()
Datums: 10/04/2014 23:14

Pagājušajā vasarā gāzes katls bija izslēgts 8 nedēļas pēc kārtas, šobrīd aprīlī ja ir saule uzsilst ūdens līdz 40-50 'C. Atmaksāšanās laiks tiešām ilgs, bet laba investīcija nākotnē, jo iekārta vienkārša un tajā nav kam bojāties. Es liku par KPFI 50% atbalstu. Man divas plāksnes (ar gāzi pildītas) un 300 l boileris. Bet variet beigt skaitīt to atmaksāšnaās laiku jo enerģijas cenas tā lēkā, ka neko varis nevar aprēķināt.

Re: Saules kolektori
Autors: DR.KravchuK ()
Datums: 20/03/2015 20:27

Pats savam mājam meklēju variantus. Visu laiku skātors forumus, domaju jāpadalas ar savu pieredzi .varbūt kādam noder.
majai 100 kvm

pagaidam ir kaminukurtuve HAAS & SOHN Vesuvio 15 kw ar centralapkuri

interesejos par saules kolektoriem pie viena pazistama, kurš ar to tieši nodarbojas

man teica kā sistēma izmaksas 11000 iero:

Tas ir saules kolektors kas paredzets 10 kw enerģijas ražošanai.

ar to pietiks "apkurināt" elektroiericēs.

Jā vēlas sildīt udenī- tad vajag vēl vienu tādu iekartu

Protams sistēma atmaksasies , bet cik ilgi.

Vispar planoju uzstadīt

gaisa/gaisa siltumsukni -lai aizbraucot uz dienu vai divas māja nesasalst un vasara ir kondicionēris
+ elektriskie radiatori katra istabā
++ ar laiku ar granulu kurināmo krasni

Re: Saules kolektori
Autors: Eziss ()
Datums: 20/03/2015 23:48

DR.KravchuK - Ko jūs ar tik mazām jaudām darīsiet? 10kw + 10kw, tur jau nekā nav. Jāsāk ar 50kw kā minimums, 1000000€ - lētāk nav vērts. Atmaksāsies gandrīz momentāli, lai tik čaļi stutē augšā. Elektro ierīces ne tikai "apkurināsies', bet paspēs pat ''nokurināties''. Procesā varēs arī nedaudz tos visus labumus pavārīt, elektroenerģijas pietiks un gala rezultāts pienāks ātrāk.

Re: Saules kolektori
Autors: binary ()
Datums: 23/03/2015 08:54

Njā, man pie mana šā brīža elektrības patēriņa ~€60/mēn tāda sistēma par 11 kiloeiro atmaksātos labi ja 15 gadu laikā. Ja vēl parasto elektrisko boileri nomainītu uz ko jēdžigāku, tad varbūt 25-30 gadu laikā atmaksātos. Tas, protams, pieņemot, ka tā sistēma ietver sevī aķus un vispār tik ilgi izvilks bez kap.rem. (tai skaitā aķu nomaiņas).



Labots 2 reizes. Pēdējo reizi labots 23/03/2015 08:54, labojis binary.

Re: Saules kolektori
Autors: Niks ()
Datums: 23/03/2015 19:48

Man siltā ūdens sistēma ir sagatavota Saules sildītājam - čuskas boilerī ir, trubas gals ar jau bēniņos.

Jānovaktē kāds saulaināks piedāvājums un varētu ķert ciet.
Neesiet manijuši ?

Re: Saules kolektori
Datums: 23/03/2015 20:11

Pagaidām lētāko variantu ko esmu redzējis ir 2m2 poļu Galmets pa 285eur, bet tā cena jau pusgadu tur tāda. Ja nekā labāka nebūs, tad laikam pie tā būs jāpaliek. Bet pagaidām mulsina visa apsaistes cena, kur katrs loriņš ar prefiksu solar maksā ellīgi daudz, kaut gan pagaidām neredzu ar ko tie atšķirtos no parastajiem apsaistes mezgliem, izņemot elektronisko vadības bloku.

Re: Saules kolektori
Datums: 24/03/2015 00:45

Tā kā lieta interesē man sezonai, tad varu padalīties ar iespaidiem.
Sistēma sastāv no pāris lieliem kumosiem:
kolektori, sūkņa grupa, vadība un tad visi sīkumi (šļaukas, pievienojumi, stiprinājumi jumtam un izplešanās trauks).
Pie mums ir uzcenojumi diezgan pieklājīgi, bet pašu kolektoru nesaredzu, ka varētu nopirkt ārzemēs, toties var tīri labi sakombinēt sūkņu staciju un vadības bloku. Sūkņu stacijām kā parasti ir lielākā atšķirība ir sūknī. Šeit pie labākās cenas ir komplekts ar rijīgāku sūkni un tur līdzīgā cenā un vēl dažiem uzlabojumiem ir jaunākais elektroniskais sūknis. Tas manuprāt jau ir pietiekoši liels arguments, lai to komplektu pirktu ārzemēs. Vadības blokiem ir nianses un arī cenu diapazons brangs. Tur būtu jāiedziļinās un jāvadās pēc tā kāds sūknis būs un cik čūskas mucā un vai displejs ir vienkārši nolasāms. Nu un kā ekstru var gribēt pieslēdzamu pie kompja, lai tur glīti visus tos energografikus redzētu. Arī tiem šeit ir pamatīgs uzcenojums.

Re: Saules kolektori
Autors: Jānis Zomerfelds ()
Datums: 26/03/2015 12:58

DR.KravchuK
Nezinu pie kā esat konsultējies, bet par 11000EUR var būt liela sistēma, kas vasarā ražos šādu daudzumu siltumenerģijas, bet ziemā nekas tur liels nebūs. Reāli kolektori strādā regulāri no aprīļa līdz oktobrim. Saulainās dienas vēlā rudens un ziemas laikā ir maz un neviens sevi cienošs saules kolektoru piegādātājs un uzstādītājs tik lielu sistēmu neieteiks, ja nav zināms, kur to enerģiju liks vasarā.
Vilnis_Radio
Sistēma tiešām sastāv no kolektoriem un stiprinājumiem, savienojošās caurules, sūkņu grupas, drošības grupas un izplešanās trauka, vadība (kontrolieris) un ūdens boileris. Cenu diapazons ir liels tāpēc, ka arī piegādātāji ir dažādi. Esmu šajā biznesā no 2009.gada un esmu ar rokām aptaustījis 4 vācu ražotāju produktus, 1 poļu un ķīniešu no lētā, līdz dārgajam galam. Cenas pie godīgiem piegādātājiem arī atbilst reālajai iekārtas efektivitātei. Lētais gals ražo mazāk un retāk, bet dārgais gals ražo vairāk un biežāk. Tas tāpēc, ka lētajā ir viss tas, kas nepieciešam, lai tā sistēma vispār pēc kaut kā izskatītos, bet dārgajam galam ir vis tas ar uzlabotu efektivitāti.
Niks
Saulainos piedāvājumus bija jāmeklē ziemā, tagad sezona ir sākusies (vispār nemaz nebija pārtraukuma šoziem) un cenas diez vai līdz rudenim kritīsies. Neaizmirsti, ka arī elektrības cena pakāpās un attiecīgi piegādātāji cenas lejā nelaiž, jo iegūtais efekts ir lielāks.

Re: Saules kolektori
Autors: Alfadelta ()
Datums: 11/04/2015 00:30

Nezinu, bet es sarunāju uzlikt 5m2 kolektorus pa 1500Eiro ar visu visu... Akumulators ar čūsku jau ir pašam

Re: Saules kolektori
Datums: 11/04/2015 19:35

Alfadelta - vari ieteikt?

Pašreizējā: 5 no 14


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **      **  ********   *******  
 **     **  ***   ***  **  **  **  **        **     ** 
 **     **  **** ****  **  **  **  **        **        
 **     **  ** *** **  **  **  **  ******    ********  
 **     **  **     **  **  **  **  **        **     ** 
 **     **  **     **  **  **  **  **        **     ** 
  *******   **     **   ***  ***   ********   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727