UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Kā sprāgsts apkures katli?
Autors: JanisJanis ()
Datums: 20/01/2012 01:27


Re: Kā sprāgsts apkures katli?
Autors: qwe ()
Datums: 20/01/2012 10:39

Par ko es arī runāju - cilvēkiem taču apkures sistēmas ir pareizas un atbilstošas LV santehniķu kvalifikācijai. ;)

Re: Kā sprāgsts apkures katli?
Autors: Dzindzis ()
Datums: 20/01/2012 13:19

Tvaikam ir milzīgs spēks, tā ir ja pārspiediena vārstus neliek jeb arī nepareizi uzliek. Nepieliets ūdens tas viss ir muļķības.

Re: Kā sprāgsts apkures katli?
Autors: slēpnis nelog ()
Datums: 20/01/2012 17:17

Pareizs pārspiediena vārsts neglābs, ja karstam izvārītam sausam katlam sūknis pēkšņi padod ūdeni, kad atjaunojas elektrība.

Re: Kā sprāgsts apkures katli?
Autors: qwe ()
Datums: 20/01/2012 22:15

slēpnis nelog
Nerunā muļķības. Kā katls var izvārīt saus? Tad kādam spiedienam ir jābūt sistēmā, lai uzvārot neatvērtos vārsts? Un cik nepareizi izbūvētai sistēmai jābūt, lai arī, pieliekot pēkšņi lielāku spiedienu, katls nojauktu pusi mājas?
...
Pareizi izbūvēta sistēma ar pareizi uzkonstruētu katlu, ar labu vilkmi, ar pareizi izvēlētu jaudu katls nesprāgs. Pilnīgi iespējams, ka viņiem tur ir bijusi pašplūsmas sistēma, kuru vēlāk pārtaisījuši uz spiediena un varbūt pat ar parāk jaudīgu sūkni un ļoti pat liela iespēja pēc saimnieka paskata, ka katls arī ir bijis kaut kāds paštaisīts mēsls, bez gaisa padeves vārsta. Var teikt sistēma bez jebkādas drošības. Spriest jau var daudz, bet viens ir skaidrs. Sistēma nav bijusi droša. Slava santehniķim, kurš teica, ka "prot".

Re: Kā sprāgsts apkures katli?
Autors: slēpnis ()
Datums: 21/01/2012 00:57

Nav nemaz muļķības. Tu neesi izpratis, ko es iepriekš rakstīju. Tur jau tā lieta, ka katlu uzvārot, tas caur drošības vārstu izspiež ne tikai tvaiku, bet arī ūdeni. Tas arī atkarīgs no katla konstrukcijas, bet tvaika burbuļi no apkašas kaut kādā zināma laika posmā var no katla izdzīt ūdeni, un tad jau nekas katlam netraucē uzkarst krietni virs 100. Un ja tad sakarsušos bleķos iegāž svaiga ūdens porciju, tvaiks rodas tik strauji un tik lielos apjomos, ka caur drošības vārstu tāds daudzums nespēj noplūst.

Re: Kā sprāgsts apkures katli?
Autors: qwe ()
Datums: 21/01/2012 03:29

Es tevi sapratu ļoti pat labi, bet vai tu mani saprati?
Kur tavas versijas katlam ir gaisa ieplūdes vārsts? Norāvi nost? Vai arī viņs tev ir paredzēts smukumam, nevis, lai regulētu ūdens temperatūru katlā?

Re: Kā sprāgsts apkures katli?
Autors: E ()
Datums: 21/01/2012 14:33

Īstenībā tie drošības vārsti arī var nenostrādāt. Es šovasar speciāli izveicu eksperimentu vai mans 2.5 bar drošības vārsts nostrādās. Ielaidu 3.5 bar, bet šis klusē. Izjaucu ārā un izrādījās, ka tajā vietā, kur ūdenim būtu jāspiež uz atsperi ir izveidojies tāds kā katlakmens slānis - tik ciets kā akmens. Iztīrīju un tagad strādā, bet nu visādam gadījumam tagad man sistēmā dažādās vietās ir divi drošības vārsti (2.5 bar un 3 bar). Protams arī UPS sūknim.

Re: Kā sprāgsts apkures katli?
Autors: soseds2 ()
Datums: 21/01/2012 22:05

Ja drosibas varstus var dublet. Drosibas varsti aizaug. Vispar jau apkures sistemai vismaz reizi gada javeic apkalposana un drosibas parbaudes.

Re: Kā sprāgsts apkures katli?
Autors: khe ()
Datums: 21/01/2012 22:39

Šad, tad jāpagroza vārsts, lai pārliecinātos, ka nav aizkaļķojies...

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   ******   **     **  **     **  **    ** 
 **     **  **    **  **     **  **     **  **   **  
 **     **  **        **     **  **     **  **  **   
 **     **  **        *********  **     **  *****    
  **   **   **        **     **  **     **  **  **   
   ** **    **    **  **     **  **     **  **   **  
    ***      ******   **     **   *******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727