UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Gāzes katls caurplūdes režīmā nespēj sagatavot silto ūdeni vienmērīgā temperatūrā
Autors: Didzis D. ()
Datums: 29/08/2011 07:09

Labdien,

Tātad man ir Junkers ZW14-2DHKE gāzes katls nu jau kādus divus gadus un nu jau vairāk kā gadu katlam ir problēma ar siltā ūdens sagatavošanu - siltā ūdens temperatūra visu laiku svārstās no pilnīgi auksta līdz karstam un nav iespējams iegūt temperatūru, kas uzstādīta katlā.

Esmu vairākas reizes saucis meistarus uz garantijas remontu un šie man ir nomainījuši jau 4 mātes plates, kuras visas pēc Junkers Latvija pārbaudēm ir izrādījušās pilnīgā kārtībā, ja nu vienīgi pēdējā ne, jo to meistars aplēja ar ūdeni. Ir nomainīts arī temperatūras sensors un siltummainis. Nekas nav līdzējis. Garantijas servisa meistari ar kasa pauri un mēģina apelēt pie ūdens spiediena un 1fāzes elektrības (Rīgas centrs), bet pēc pārbaudēm arī šīs teorijas atkrita...principā, ja ūdens spiediens būtu nepietiekams, tad katls nemaz nesāktu sildīt ūdeni...un par elektrību man ar liekas fufelis, jo tad jau man sen būtu cita elektrotehnika izgājusi no ierindas...neticu, ka katlam tā plate ir sevišķi jūtīgāka par, piem., TV mātes plati vai leduskapja shēmām.

Varbūt kādam ir kāda ideja, ko vēl varētu pārbaudīt, kur vēl varētu meklēt vainu?

Paldies.

Re: Gāzes katls caurplūdes režīmā nespēj sagatavot silto ūdeni vienmērīgā temperatūrā
Autors: JanisJanis ()
Datums: 29/08/2011 07:29

Pēc katla uzstādi kādu mazu tvertnīti, var arī mazu boileri. Jāskatās tik kādas tam boilerim curules. Galvenais lai nav ļoti mazas tā ka spiediens nokrītās. Tajā tvertnītē arī ūdens samaisīsiesun uz krānu aizies jau sajaucies. Tā ir ar tiem caurteces sildītājiem. Pieņemu ka Tev līnija no katla līdz dušai ir diezgan gara. Vai ne?

Re: Gāzes katls caurplūdes režīmā nespēj sagatavot silto ūdeni vienmērīgā temperatūrā
Autors: Didzis D. ()
Datums: 29/08/2011 07:35

Tas nav risinājums, jo katls ūdeni silda ar pārtraukumiem, t.i, aizdegas ik pa brīdim. Un līdz dušai ir kādi 5m-6m, kas manuprāt nav pārāk tālu.

Re: Gāzes katls caurplūdes režīmā nespēj sagatavot silto ūdeni vienmērīgā temperatūrā
Autors: janisjanis ()
Datums: 29/08/2011 10:45

Kāda ir siltā ūdens uzstādītā temperatūra? Uz max?

Re: Gāzes katls caurplūdes režīmā nespēj sagatavot silto ūdeni vienmērīgā temperatūrā
Autors: slēpnis nelog ()
Datums: 29/08/2011 11:20

Neesmu diez kāds spečoks gāzes katlos, vienīgi man līdzīgs, tiesa gan ar karstā ūdens sagatavošanu boilerī. Tapēc bišķi papētīju shēmas un principu. Tavā gadījumā varētu būt problēma pašā gāzes tā saucamajā modulatorā. Tajā verķī, kurš tieši regulē gāzes plūsmu uz degli. Acīmredzot tas nevar regulēt kaut kādu vidus stāvokli, vai nu vaļā vai ciet. Nezinu, kāda tiem modulatoriem uzbūve, bet parasti tādās automātikas lietās stāv potenciometrs atgriezeniskajai saitei. Lai smadzenes zinātu, cik tālu ir atgriezts vai aizgriezts kaut kāds vārsts. Nu lūk, ja tas pocis ir nosprādzis, tad parasti ir tā, ka regulējas vai nu ciet, vai uz maksimumu. Tikai mans tāds virspusējs minējums, bet vismaz lieta, ko pārbaudīt.

Re: Gāzes katls caurplūdes režīmā nespēj sagatavot silto ūdeni vienmērīgā temperatūrā
Autors: Didzis D. ()
Datums: 29/08/2011 11:36

Temperatūra krānā svārstās neatkarīgi no katlā uzstādītās temperatūras vienīgais aukstais neaiziet līdz galīgi aukstam, jo siltummainis nepaspēj atdzist līdz katls atkal aizdegas un sāk sildīt, līdz ar to ūdens vēl, cirkulējot caur to, uzsilst.

"slēpnis nelog" paldies par vēl vienu virzienu, jo tās detaļas, kas varētu būt beigtas (katla nemaz tik daudz nav) iet uz beigām un man jau sāk zust cerības iegūt normālu ūdens padevi. Jāsameklē katla shēmas un jātrod tas verķis.


Re: Gāzes katls caurplūdes režīmā nespēj sagatavot silto ūdeni vienmērīgā temperatūrā
Autors: JanisJnais ()
Datums: 29/08/2011 13:10

Vai Tev kādreiz tā sistēma ir normāli darbojusies?

Re: Gāzes katls caurplūdes režīmā nespēj sagatavot silto ūdeni vienmērīgā temperatūrā
Autors: khe ()
Datums: 29/08/2011 22:07

Termostats dušai nevarētu būt pie vainas?

Re: Gāzes katls caurplūdes režīmā nespēj sagatavot silto ūdeni vienmērīgā temperatūrā
Autors: Didzis D. ()
Datums: 30/08/2011 00:38

Kādu pusgadu katls darbojās normāli, pēc tam sākās problēmas.

Problēma nav tikai ar dušu bet ar karsto ūdeni kopumā - visos karstā ūdens krānos.

Re: Gāzes katls caurplūdes režīmā nespēj sagatavot silto ūdeni vienmērīgā temperatūrā
Autors: gg ()
Datums: 30/08/2011 15:23

Viena no problēmām varētu būt elektrība.Ciks es zinu tad pilsētas centrā ir fāzes , kuras mainās.Apkures katlam obligāti ir jābut pievadīta fāze, tur kur tā vajadzīga pieslēgt, bet ne uz citiem kontaktiem. Visai citai elektronikai tas neiespaido. Otrs , var būt, trīs vārstu krāns vai pārslēgs ir bojāts. Trešai : kāda ir ūdens plūsma caur siltummaini un uz krānu. Ja uzliek lielus krānus ar lielu caurplūdi, tad var katls nespēt uzsildīt. Iespējas krānus netaisīt max līdz galam. Faktiski šiem katliem paredzēts normāls režīms kad darbojas viens krāns.Caurplūdes katlam pieslēgt kādu tvertni ir pilnīgi muļķīgi.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   ******         **  **    **   ******  
 ***   **  **    **        **   **  **   **    ** 
 ****  **  **              **    ****    **       
 ** ** **  **              **     **     **       
 **  ****  **        **    **     **     **       
 **   ***  **    **  **    **     **     **    ** 
 **    **   ******    ******      **      ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727