UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Jumtiņš skurstenim
Autors: MārisB1 ()
Datums: 13/06/2011 10:39

Sveicināti!

Kāds būtu pareizs risinājums skursteņa jumtiņa ierīkošanai?
Taisos skursteņa augšējai malai uzlikt skārda maliņu, lai netiktu bojāti
augšējie ķieģeļi un domāju arī par jumtiņa uzlikšanu. Esmu saņēmis info
no viena speciālista, ka LV pārsvarā saliktie jumtiņi, kuri ir ar kājiņām
un gana "horizontāli" ir nepareizs risinājums, jo aizkavē dūmgāzu izkļūšanu.
No cita celtnieka esmu dzirdējis tieši tādu pašu viedokli un info, ka jumtiņam ir jābūt "arkveida", kas liedz, vējiem pūšot, veidoties dūmu virpulim un vilkmi neiespaido. Cik sapratu, tad zviedrijā visām mājām tiek likti tikai arkveida
jumtiņi. Arkveida jumtiņam vienai malai ir enģes, savukārt pretējai aizslēgs, lai
pie skursteņa tīrīšanas jumtiņu varētu atvērt.
Vai varu lūgt arī Jūsu viedokli šajā jautājumā!?

Iepriekš pateicos, Māris

Re: Jumtiņš skurstenim
Autors: Dzindzis ()
Datums: 13/06/2011 11:45

Taisi kadu taisidams ka tik lielaks par sursteni. Man ziema sniegs kust no jumtina viss tek pa skursteni. Attiecigi skurstenis pamatigi slaps.

Re: Jumtiņš skurstenim
Autors: aaaa ()
Datums: 13/06/2011 12:10

Man savulaik Skurstenis.lv veči teica - ja sev - neliec 100%, ja pārdošanai - smukumam var uzlikt. Un par to es viņiem esmu ļoti pateicīgs. Vispār kaut kādi ugunsdrošības noteikumi nemaz jumtiņu neatļaujot, nezinu gan, vai tādi tiešām vēl ir spēkā. Otrkārt - jebkurš šķērslis dūmam ceļā samazina vilkmi. Sākumā es vēroju no lietus ūdeni skursteņa apakšā - bet pat pēc stipra lietus nekad apakšā nekas skurstenim nav bijis. Varbūt tāpēc, ka nav šīberis un visu laiku pa skursteni ir kaut kāda gaisa plūsma un viss, kas salīst, ātri izžūst, nezinu. Turklāt, cik tad pa to 16cm diametra caurumu tiešā veidā ielīst iekšā - krūzīte gadā? Labi ja. Nu nevajag traucēt skursteņa darbību ar bezjēdzīgiem veidojumiem.

Re: Jumtiņš skurstenim
Autors: Dzindzis ()
Datums: 13/06/2011 12:21

Pilnigas mulkibas jumtins kiegelu skursteniem obligati ir jaliek bet ir jauztaisa pareizi. Neko vins nepasliktina. Lidz kaklam esmu atskatijies jaunbuves kur skursteniem kiegelus vienu pec otra var nemt ar rokam nost java visa ir valaa - pastum un viss skurstens smuki noripo pa jumtu.

Re: Jumtiņš skurstenim
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 13/06/2011 14:46

Salīst gan tur iekšā. Man ilgi bija vispār skurstenim vāks virsū, bet pērnruden, cerot jau ziemā uzmūrēt krāsni, noņēmu. Tagad visi šamota javas (sastāvā, cik saprotu, kvarcīts un šķidrais stikls) savienojumi ir "izsālījušies".

Re: Jumtiņš skurstenim
Autors: aae ()
Datums: 13/06/2011 15:07

Kad risināju šo jautājumu, secināju ka vislabākais variants ir dūmvadu laist cauri jumtiņam, neizmantotām cukām likt virsū vāku, izmantotās (ventilācija utml) paliek vaļā, jumtiņš iet visam pāri ar ~10-15cm lielām pārkarēm. Tad nav problēmas ar dūmu aizvadīšanu un skurstenis tiek pasargāts no nokrišņiem. Protams, ka jumtiņš paildzina mūrēta skursteņa dzīvi.

Re: Jumtiņš skurstenim
Autors: Didims ()
Datums: 13/06/2011 19:46

Es sliecos uz variantu, ka skurstenim ir jumtiņš, kas nosedz ventilācijas kanālus, bet dūmcukas iet jumtiņam cauri. Nokrišņi mani nebaida - bleķa čaulai tie nekaitēs un kondensāta trauks tikpat apakšā (lai gan pa pagājušo ziemu nepietecēja tur ne 100 grami). Doma pat ir taisīt jumtiņu ar kritumu uz iekšu, lai sodrējus no jumtiņa mazgā uz iekšpusi nevis pa ārpusi notek melnas strīpas pa dakstiņiem. Laižot dūmkanālu cauri jumtiņam, tas arī būtu nodalīts no vent. kanāliem, lai nav kad negatīvas vilkmes vai liela vēja gadījuma pa ventilācijas kanāliem rauj dūmu smaku telpās.

Re: Jumtiņš skurstenim
Autors: aaaa ()
Datums: 16/06/2011 09:42

Vakar pabiju Zviedrijā - speciāli skatījos. Jumtiņš skurstenim ir labi ja kādam 1% māju. Nezinu, varbūt tas tur ir aizliegts, bet, tā kā dažiem tomēr bija - nedomāju. BET - neredzēju nevienu! skursteni, kuram nebūtu mūrējums aizsargāts. Pirmajā vietā nešaubīgi - viss skurstenis ir ievalcēts bleķī, otrs populārākais - skursteņa augšējai ķieģeļu rindai ir uzmaukta bleķa cepurīte. Pavisam nedaudziem redz arī tātu kā betona nosegplāksni, bet tā kā mums - ķīeģeļu gali vaļā un jumts virsū - nu tādu tur neredzēju nevienu. Un vispār - visām vecajām mājām skursteņus agrāk apmeta, parasti visā garumā, nezinu kāpēc to tagad pēc jaunās modes nedara, jo uzmūrēti ķieģeļi bez nokrišņu aizsardzības ir pagalam faktiski gada laikā, īpaši, ja ūdens tiek no augšas iekšā.
Teikšu kā vienmēr - ja svensons skurstenim jumtu neliek - tas nav bez pamata, jo būvēt mums no viņiem vēl gadsimtu jāmācās - tas tur ir tiešām augstā līmenī.

Re: Jumtiņš skurstenim
Autors: G ()
Datums: 16/06/2011 14:20

Skandināvi, gadījumā, ja izmanto ķieģeļus dūmvada izbūvē, lieto CAURUMOTOS ķieģeļus. LV izmanto PILNOS ķieģeļus.
Tāpēc arī mauc visriņķī tam skurstenim tos bleķus un ik pēc gadiem maina nopuvušo bleķi.

Re: Jumtiņš skurstenim
Autors: EjTakTu ()
Datums: 02/11/2011 23:47

Norvēģijas skursteņi
[www.youtube.com]

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **     **  **     **  **       
 **        **     **  **     **  **     **  **       
 **        **     **  **     **  **     **  **       
 ******    *********  **     **  **     **  **       
 **        **     **   **   **   **     **  **       
 **        **     **    ** **    **     **  **       
 ********  **     **     ***      *******   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727