UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 8 no 13
Re: Komforts vai Hromets
Autors: Jankouzs ()
Datums: 12/02/2015 14:54

Man ar tas pats,kā ārā stiprāks vējš tā māja ātrāk atdziest a tādus -10 nemaz nejūt!

Re: Komforts vai Hromets
Autors: Jankouzs ()
Datums: 12/02/2015 14:58

Jā bet tas viss jau atkarīgs no mājas siltināšanas,ja māja švaki siltināta,tad arī ar to vēju viņu vairāk izpūš!
Secinājums vienkāršs jāsiltina unvēl reiz jāsiltina+ logi,bēniņi!
Un tad jau nebūs tik baigi svarīgi vai katls ir ar 75% lietderīgumu vai 85%

Re: Komforts vai Hromets
Autors: kkk ()
Datums: 12/02/2015 15:52

Man līdzīgi novērojumi par vēju.

Jankouz - varbūt tie procenti nav baigi svarīgie, bet foršāk tomēr, ja ir tie 93%. Un manā skatā tas pat nav tādēļ, lai izmīlētu kapeiku uz malkas izmaksām, bet gan tāpēc, lai var tādu optimālu kurināšanas ritmu iedibināt ar minimālu piepūli - reku Niks piekrauj katlu, aizdedzina un 2 dienas pie katla nerādās. Labi, varbūt mega dubakā aizdedzinās 1x dienā brīvi izvēlētā laikā. Bet viņam nav tā, ka pēc laika vēl jāpiemet, kas jāizdara pareizā laikā lai varētu visu nepieciešamo daudzumu piemest, utt. Vispār sistēma, ka var pie katla pieiet max 1x dienā man liekas pati svarīgākā.

Re: Komforts vai Hromets
Autors: Jankouzs ()
Datums: 12/02/2015 16:12

Es nestrīdos un piekrītu tam! Vienkārši es senāk tā ar kurināšanu biju nomocijies līdz vemšanai dienu un nakti kurinot čugunnieku bez aku nenosiltinātā mājā,ka man tagat nomainot reāli labāku katlu,pievienojot aku un nomainot mājai logus un nosiltinot bēniņus ir jau tik labi,salīdzinot kā bija iepriekš! Tagat vēl jānosiltina māja un vispār jābūt super! Tad varbūt es arī ar savu katlu varēšu 1x dienā iekurināt un piemest! Tagat es piemetu 3x kurinot ar švaku malku(šāļiem) jo rupjā beidzās!
Teiksim šodien māju un mucu uzkurināju 3h šādā laikā man pietiek 24h

Re: Komforts vai Hromets
Autors: Niks ()
Datums: 12/02/2015 16:38

Veicot šo te publisko "prokrastināciju" arī pašam ir kāds labums - nonācu līdz atklāsmei, ka nemaz nedrīkstu kraut pilnu "muti". Man ir kur novadīt ~ 130 kW, bet viens krāviens spēj ģenerēt pat virs 160 kW

Nu tas katls ir gudrs un pārgudrs :). Jūtot ka aķis drīz būs pilns, tas diezgan savlaicīgi degšanu piesmacē un pievalda, lai pastieptu garumā un māja varētu siltumu paņemt. Bet, visticamāk, vienalga tā pēdējā malkas porcija ir trubās izpūsta malka... Droši vien, ka rezultāts nemainīsies, ja "mutē" salādēs 100 % vai 80 % tilpumu. Ja ir kāda "stiprā" malka (sausi lapu koki), tad nu pilnīgi noteikti.
Būs jāpārbauda :)


Jā, un māja man somiete. Un ne jau ar šķirbainiem tumšsarkaniem dēļiem apšūta, bet vēl papildus jau tā labais korpuss ir ar kārtīgiem klinkeriem apmūrēts :) Bet vēju jūt tā pat. Tas būs laPs mierinājums tiem, kuriem vējš no rozetēm velk :) Nu vienīgais, ka man aizkari nešūpojas, tikai mucas termometri ātrāk nolaižas :)

Re: Komforts vai Hromets
Autors: kaamis ()
Datums: 18/02/2015 22:09

Atgriežoties nedaudz atpakaļ pie manas tēmas cik slikti būtu slēgt klāt atmosu kam dūmvada izeja ir 150mm pie skursteņa 110mm? Skursteņa augstums 11m. Būt5u sagaidāmas kādas vilkmes problēmas?

Re: Komforts vai Hromets
Datums: 18/02/2015 22:43

Nav tas protams labi, jo paredzēts ir 150 un samazinājums uz 110 ir diezgan ievērojams. Ja skatās detalizēti, tad dūmu Atmosi pa apakšu izvelk caur kaut ko mazāku par 150. Nevaru pateikt cik, bet 150 tas nav. Ja uz aci, tad varētu pat būt tas 110. Tas nozīmē, ka izejas pieslēgums 150 dod garantiju/rezervi, ka visi dūmi novāksies. Ja veic redukciju uz 110, tad praksē problēma var izpausties tā, ka katls izvelk dūmu laukā, bet skurstenis to nenovāc, tad loģiski būs dūmošana tur kur nevajag. Var arī gadīties, ka tomēr viss sanāk, bet nu labi tas nav. Ja plāns ir šāds - pērku atmosu, slēdzu pie 110, ja neiet štelle, tad mainu uz 150, tad vērts riskēt. Ja ne, tad jādomā. Bet vispār kādam analogas jaudas katlam ir pieslēgums 110?

Re: Komforts vai Hromets
Autors: slēpnis* ()
Datums: 19/02/2015 08:25

Nu viens ir izvilkt gāzes caur gredzenveida sašaurinājumu x diametrā , bet formulā iet iekšā arī posma garums. Tā, ka tās nav gluži salīdzināmas lietas. Bet reāli pēc manām domām, pašai darbībai diametra pietiks. Malku piemetot gan, diezgan ticami, skurstenis dūmus tik daudz nerīs un tie nāks katlenē. Un vēl tas, ka ja gadīsies sūdīgāka malka atmoss var arī aizkakāt skursteni līdz ar to diametrs nepietiks ātrāk, kā pie 150 diametra.

Re: Komforts vai Hromets
Autors: slēpnis* ()
Datums: 19/02/2015 08:41

Vispār Niksam lūgums. Vai vari izmērīt savam katlam siltummaiņa trubu diametrus un garumus ja tiec klāt? Un cik viņas vispār ir? cik kilovatīgais Tev tas katls ir?

Re: Komforts vai Hromets
Autors: Niks ()
Datums: 19/02/2015 10:34

slēpnis* Wrote:
-------------------------------------------------------
> Vispār Niksam lūgums. Vai vari izmērīt savam
> katlam siltummaiņa trubu diametrus un garumus ja
> tiec klāt? Un cik viņas vispār ir? cik
> kilovatīgais Tev tas katls ir?


20 kW
Siltummaiņa parametrus var redzēt pēc tīrīšanas birstes :)
6 caurules
Tagad neesmu uz vietas, bet pēc atmiņas - D = apm 5 cm un garums apm 80 cm

Varu vēlāk precīzi pateikt

Pašreizējā: 8 no 13


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **      **  **     **  **      **  ******** 
    **     **  **  **  **     **  **  **  **     **    
    **     **  **  **  **     **  **  **  **     **    
    **     **  **  **  **     **  **  **  **     **    
    **     **  **  **  **     **  **  **  **     **    
    **     **  **  **  **     **  **  **  **     **    
    **      ***  ***    *******    ***  ***      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727