UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 4
Re: Elektrības pievada izbūve
Autors: Vinnaly ()
Datums: 31/05/2006 16:21

man tāds jautājums, kas iztrādā projektu - Latvenergo?

Re: Elektrības pievada izbūve
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 31/05/2006 18:35

Latvenergo parasti tikai izsniedz tehniskos noteikumus, kuros piedāvā variantu, kur tevi pieslēgt un kas jāmaina esošajos tīklos, lai to izdarītu.
Kaut teorētiski pastāvot 4 projektēšanas organizēšanas varianti:
1. Klients organizē projektēšanu un maksā projektētājam;
2. Latvenergo organizē projektēšanu, klients maksā projektētājam;
3. Latvenergo organizē projektēšanu, klients maksā Latvenergo.
4. Latvenergo projektē, klients maksā Latvenergo.
reāli klientam piedāvā tikai 1.
Ja arī struktūrvienība "Latvenergo projekts" ņem individuālus pasūtījumus, tā diez vai ir pieejamāka vai lētāka par citām projektēšanas firmām.

Re: Elektrības pievada izbūve
Autors: Zachary ()
Datums: 01/06/2006 00:34

No minētajiem veidiem visbiežāk ir sastopami pirmais un trešais, un ja negrib elektrību dabūt pēc pieciem gadiem, tad vēlams izmantot pirmo variantu.

Elektrības pievada izbūve
Autors: pieredzejis ()
Datums: 01/06/2006 17:38

Man kopā ar kaimiņu 90m kabelis ar skapi un diviem skaitītājiem izmaksāja caur "Latvenergo" 1550 Ls bez PVN.
Nekādas cenu aptaujas "Latvenergo" netaisa zem 5000Ls!!! (kā bija atrunāts līgumā ar "Latvenergo").
Tāpēc vienkarši cilvēkus apmuļķo, solot apmaksāt 40% - uz papira tas -40% ir, bet summējot elektropievada izmaksas, sanāk divreiz dargāk, ja es būtu pasūtījis pa tiešo elektromontāžas firmai !!!
Diemžel to es uzzināju pa vēlu, jau noslēdzot līgumu ar "Latvenergo" un apmaksājot viņu rēķinu. Tā luk pieredze ar "Latvenergo" !!!

Re: Elektrības pievada izbūve
Autors: pieredzejis ()
Datums: 01/06/2006 17:46

Papildinājums:

Projektu pasūtīju pats bez līguma = 80Ls, ~2-3 nedēļas līdz būvvaldes akceptam, jo projektētājs ar šādu cenu ir ļoti noslogots.

2-3 dienas saņemt Būvvaldē būvatļauju un 1 stundas laikā saņemt rakšanas orderi Administratīvajā inspekcijā.

BET: sākot ar pavasari visi uzsāk vilkt elektrokabeļus. Tāpēc Elektromontāžas firma jau 3.nedēļu atrunājas, ka ir pasūtīts elektroskapis "Elektroskandijai", bet ir gara rinda. Tagad solīja, ka beidzot šodien atvedis un rīt uzstādīs (kabelis 90m jau ir ielikts zemē).

Tas viss notiek Ventspilī, bet domāju kā Rīgā vēl trākāk...

Re: Elektrības pievada izbūve
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 01/06/2006 21:46

Cenu aptaujas vismaz formāli taisa gan, tiesa, visbiežāk tajās vinnē tas, kas projektējis.
Parastam klientam no ielas pērkot virs 100 Ls dod 5%, virs 300 - 10% atlaidi, bet spriežot pēc tāmēm neviena firma, kas kabeļus pērk spolēm, atlaides nedabon... Pie kabeļa cenas vēl pieskaita darba algas (par vešanu, uzglabāšanu?)
Būvējot mēdz ielikt divu stabu vietā vienu, kabeli - sastiķēt utt, tādejādi kopumā nav grūti uzaudzēt pat vairāk kā Latvenergo apmaksātos 40%...

Re: Elektrības pievada izbūve
Autors: kvazi ()
Datums: 05/06/2006 16:43

Es par tieshi tadu pashu prieku samaksaju ap 1000 LS plus man bija aptuveni gads jagaida .... jo izskatas ka shajos kantoros cilveki nesteidzas ... toties tagad pagajushaja nedelja pievilka bet tagad otra problema ... lai uzliktu skaiatitaju atkl jtaisa projekts :P

Re: Elektrības pievada izbūve
Autors: dacere ()
Datums: 05/06/2006 16:55

cik tas veel ilgi?! :(

Re: Elektrības pievada izbūve
Autors: v_t ()
Datums: 05/06/2006 17:12

lasu par tiem termiņiem un brīnos. man pievilka elektrību un uzlika skaitītāju jau otrajā vai trešajā dienā pēc pieteikuma. tiesa gan, tālu nebija jāvelk, jāpārrokas pāri ielai.

Re: Elektrības pievada izbūve
Autors: Zachary ()
Datums: 06/06/2006 16:30

kvazi
Ja ir realizēts projekts elektrības pievilkšanai pie zemesgabala, tad atsevišķa projekta izstrade skaitītāja uzstādīšanai ir kaut kas no kuriozu sadaļas. Tak uzskaites sadale stāv pie zemesgabala robežas, inspektoram vienkārši jāatbrauc un jāpievieno skaitītājs un jāuzliek plombas.
v_t
Ar tādu kabeļa garumu tā varētu būt (kaut gan pēdējā laikā Rīgā un tās apkārtnē pat uz tādiem sīkumiem prasa projektu). Bet ja būtu nepieciešama transformatora punkta izbūve, tad bez pusgada tikai uz projektēšanu un kādiem 2-3 mēnešiem uz izbūvi nekādi netiktu cauri.

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   ******    **    **   ******   ********  
  **   **   **    **    **  **   **    **  **     ** 
   ** **    **           ****    **        **     ** 
    ***     **   ****     **     **        ********  
   ** **    **    **      **     **        **     ** 
  **   **   **    **      **     **    **  **     ** 
 **     **   ******       **      ******   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727