UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 10 no 11
Re: Silto grīdas siltumizolācija
Autors: ekomaja ()
Datums: 10/02/2020 12:56

Raini, ņem vērā, ka būvniecībā nav viens pareizais risinājums un atbilde. Arī eksperti ir dažādi un ar savām dīvainībām, tāpāt kā šajā forumā komentētāji. Tāpat jāņem vērā, ka tirgu ir ļooti daudz produktu, kas risina ļoti specifiskas problēmas, bet pārdevēji cenšas tos notirgot visiem.

Kā piemēru varu minēt takerplāksnes. Visi aptaujātie silto grīdu trubu pārdevēji mēģināja tās man notirgot. Pāris no tiem bija ļoti sašutiši, kad apgalvoju, ka skavošu pa taisno pie EPS - tas neesot iespējams.

Mana pieredze ar siltinājumu uz grunts:
[ekomaja.wordpress.com]

Un mana pieredze ar silto grīdu trubām:
[ekomaja.wordpress.com]

Manuprāt, skavas ir izdevīgāks pasākums par režģi, piemēram, ja es būtu jau sāktonēji pircis lētās skavas, man tas izmaksātu precīzi 66Eur uz visu māju.

Re: Silto grīdas siltumizolācija
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 10/02/2020 13:04

Pašdarbnieka māsa rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Pašdarbnieks rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Katls rakstīja:
> >
> -------------------------------------------------------
> > > Par putuplastiem. Epsim ir tvaika
> caurlaidības
> > > koeficients. Ekstrudētais, tvaiku cauri
> nekaiž.
> > > Ja doma grīdu pēctam betonēt, tad eps60
> > nestspēja
> > > ir 60kg/m2, eps100 ir 100/kg/m2 utt. Xps300
> ir
> > > 300kg/m2.
> > > Lietais betons: 40kg maiss + 4 ūdens sanāk
> 2cm
> > > lējums(recepte uz maisa). 6cm vajag 3maisus,
> > kas
> > > ir 132kg/m2. Sanāk, ka eps100 nederēs. Kā arī
> > 20cm
> > > liekas stipri par daudz. Ķieģeļu mājai uz
> > siemām
> > > liek 150mm. Katrā ziņā es pētītu vai der 10cm
> > > biezums, ja ļoti gribas, tad pa perimetru var
> > > iebliezt dubulto biezumu, lai aukstums
> nepalien
> > > zem ēkas.
> >
> > Stipri apšaubu Jūsu ciparus.
> > Man garažā zem 100mm bieza betona grīdas ir
> 100mm
> > EPS100. Gadu stāvēja palete ar apmetuma
> maisiem.
> > Svars varētu būt ap 2-2.5tonnām uz kvadrātu.
> Viss
> > pa smuku. Tāpat arī flīzes, kuru kopējais svars
> > varēja būt ap tonnu.
> > Citi garažās pat lej nestiegroto estrih, kurš
> > momentā pārplīstu ja puķiks saspiestos..no auto
> > riteņa vien ir 250KG koncentriska slodze.. tad
> > jau te visiem būtu bēdu ieleja ar tiem puķikiem
> > grīdā.
>
> Nevajag domāt ka slogojot koncentrēti betonu
> slodze tiek punktveidā nodota uz putupostiriolu.
> Slodze tiek kliedēta.
> Ir muļķīgi minēt piemēru. Ir pielaides un ir
> raksturvērtības. Viss ir aprēķināms bernudàrza
> līmenī.

Betons spiedē kliedē kādos 45 grādos pa biezumu.. padonu telpas stūrī viņš neizkliedēs pa visu telpu.. Tu skuķi jauc masīvo pārsegumu, ar grīdu.. kur uz konstruktīva sieta ir uzpļūtīts betons..
Estrihs jeb smilts ar cementu vispār liecē nes Neko.. tik cik pa biezumu pāris cm uz malām var pakliedēt..

Re: Silto grīdas siltumizolācija
Autors: Pašdarbnieka māsa ()
Datums: 10/02/2020 13:11

Pašdarbnieks rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Pašdarbnieka māsa rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Pašdarbnieks rakstīja:
> >
> -------------------------------------------------------
> > > Katls rakstīja:
> > >
> >
> -------------------------------------------------------
> > > > Par putuplastiem. Epsim ir tvaika
> > caurlaidības
> > > > koeficients. Ekstrudētais, tvaiku cauri
> > nekaiž.
> > > > Ja doma grīdu pēctam betonēt, tad eps60
> > > nestspēja
> > > > ir 60kg/m2, eps100 ir 100/kg/m2 utt. Xps300
> > ir
> > > > 300kg/m2.
> > > > Lietais betons: 40kg maiss + 4 ūdens sanāk
> > 2cm
> > > > lējums(recepte uz maisa). 6cm vajag
> 3maisus,
> > > kas
> > > > ir 132kg/m2. Sanāk, ka eps100 nederēs. Kā
> arī
> > > 20cm
> > > > liekas stipri par daudz. Ķieģeļu mājai uz
> > > siemām
> > > > liek 150mm. Katrā ziņā es pētītu vai der
> 10cm
> > > > biezums, ja ļoti gribas, tad pa perimetru
> var
> > > > iebliezt dubulto biezumu, lai aukstums
> > nepalien
> > > > zem ēkas.
> > >
> > > Stipri apšaubu Jūsu ciparus.
> > > Man garažā zem 100mm bieza betona grīdas ir
> > 100mm
> > > EPS100. Gadu stāvēja palete ar apmetuma
> > maisiem.
> > > Svars varētu būt ap 2-2.5tonnām uz kvadrātu.
> > Viss
> > > pa smuku. Tāpat arī flīzes, kuru kopējais
> svars
> > > varēja būt ap tonnu.
> > > Citi garažās pat lej nestiegroto estrih, kurš
> > > momentā pārplīstu ja puķiks saspiestos..no
> auto
> > > riteņa vien ir 250KG koncentriska slodze..
> tad
> > > jau te visiem būtu bēdu ieleja ar tiem
> puķikiem
> > > grīdā.
> >
> > Nevajag domāt ka slogojot koncentrēti betonu
> > slodze tiek punktveidā nodota uz
> putupostiriolu.
> > Slodze tiek kliedēta.
> > Ir muļķīgi minēt piemēru. Ir pielaides un ir
> > raksturvērtības. Viss ir aprēķināms bernudàrza
> > līmenī.
>
> Betons spiedē kliedē kādos 45 grādos pa biezumu..
> padonu telpas stūrī viņš neizkliedēs pa visu
> telpu.. Tu skuķi jauc masīvo pārsegumu, ar grīdu..
> kur uz konstruktīva sieta ir uzpļūtīts betons..
> Estrihs jeb smilts ar cementu vispār liecē nes
> Neko.. tik cik pa biezumu pāris cm uz malām var
> pakliedēt..

Recīgais, saprašana par slodzes kliedēšanu es skatos tev viss krtībĀ. gribētu paskatīties, kā tu iebāztu pirkstu tulit aiz 45 gradu robežas un es uzmestu tonnu virsū, kas butu punktveida slodze. Domāju tavs kvieciens par to ka tev nebija taisnība būs labu gabalu dzirdama.

Ehtric liek garāžā? Tur manuprāt labrātāk izvēlas betonu.

Re: Silto grīdas siltumizolācija
Autors: sqq ()
Datums: 10/02/2020 15:00

Par takerskavām / siets+savilces
Takerskavas notiekti ir produktīvāks veids kā stiprināt trubas, ja man ikdienas būtu jāklāj trubas, izvēlētos šo veidu, bet
mans apsvērums sev bija ielikt sietu, lai tas tomēr iedod papildus stiprību grīdas betonam, jo beigās tiek pacelts 15 +/- mm virs putuplasta un estriks tiks apakšā un labi saķersies ar to. Papildus stiprību es domāju nevis slodzes izturības dēļ, bet gan pret plaisāšanu. Protams, estrikam tiek pievienota sintētiskā škiedra, kas arī strādā pret plaisāšanu, bet papildus siets manuprāt neko ļaunu nenodarīs. Un jāatceras par deformācijas šuvēm grīdā.
Otru plēvi - zem sieta liku dēļ tā, lai lieks mitrums darba procesā nenokļūst zem puķika un nepaliek uz pirmās plēves, lai betona plācenis būtu atdalīts no pukika, ka arī lai apakšējās plēves kaut kāda bojājuma gadījumā būtu otra aizsardzība pret iespējamo mitrumu, tie ir mani iekšējie apsvērumi, bet domāju, ka tikpat labi varētu bez tās otrās plēves iztikt arī. Tur es neliku nekādu lepno 0,2mm plēvi bet gan, ja nemaldos 0,15 vai 0,12plēvi tagad vairs nepateikšu.
Puķis 2 kaŗtas tā, lai pirmās kārtas šuves ar otro kārtu tiek pārsegtas. Puķiks man bija bez spundes Tenapors EPS100. Staigājot par to ir diezgan stabila izjūta, ka apakšā ir stingrs pamats. Svarīgi izlīdzināt taisni pamatni. Nometoties uz ceļa(mans svars ir ap 95kg) uzspiežot uz puķika tajā paliek neliels iespiedums, bet tas ir rēķinot kādi 60..70kg uz 5x5cm laukumiņu. Kad bija salikts siets, tad staigāt pa puķiku ir vēl stabilāk, jo sieta režģis tā kā savelk visas loksnes kopā. un neļauj plāksnēm nostaigāt. Salikt puķiku arī var ļoti blīvi, tā pusspunde nemaz nav vajadzīga, piezāģē ar nelielu virsmēru un ar kāju ietriec vietā, šķirbu praktiski nav.
150m2 trubiņu locīšana un siešana divatā pie režģa - 1,5darbadienas, iepriekš visu ieteicams izplānot, lai galvenās nostādnes nav jādomā darba gaitā - cik kontūri, kur tie iet, deformācijas šuves, kolektora vieta utt.

Re: Silto grīdas siltumizolācija
Autors: sqq ()
Datums: 10/02/2020 15:08

Vēl nedaudz - ja kaut kur ir paredzētas koncentrētas slodzes, labāk ielikt papildus armatūru, vai arī nedaudz sabiezināt betona plāksni, piemēram no 2 kārtām puķika noņemot augšējo kārtu, tās vietā betona sabiezinājums. Nav jau tik daudz to vietu, kur būtu vērā ņemama punktveida slodze dzīvojamā mājā, es pat nevaru iedomāties kas man būs punktveida - apkures katls - sver ap 350kg pilns ar ūdeni, siltuma akumulators 1000L uz 3kājām. Tadēļ savā kurtuvē un garāžāparedzēju 10cm Estriku (uz 10cm EPS100), kā arī papildus '150x150x4 sietam iemetu armatūras režģi d10 ar aci 300x300, būtu licis 200x200, bet armatūra cik bija palikusi no pamatu būves, sanāca tikai 300x300, bet izskatās tas viss kopā pat pārāk nopietni priekš dzīvojamās mājas grīdas.
Pareizi jau te minēja, ka nav tādu vienīgo pareizo risinājumu, vienmēr jau ir kaut kādi varianti un visu var apspēlēt pielagojot savām vajadzībām. Nesaku, ka man viss pareizi. Drīzāk - pareizi priekš manis, un par to nobalsoju ar savu maciņu pērko un iestrādājot materiālus.

Re: Silto grīdas siltumizolācija
Autors: Rainis ()
Datums: 10/02/2020 15:31

sqq rakstīja:
-------------------------------------------------------
>>>Otru plēvi - zem sieta liku dēļ tā, lai lieks mitrums darba procesā nenokļūst zem puķika un nepaliek uz pirmās plēves,

Estrihs vai tad nav sauss produkts/netekošs? EPS loksnes saliktas 2 kārtās un krusteniski, blīvi viena pie otras - Estrihs var kautkur tur tikt iekšā un zem loksnes? Ja arī kāds graudiņš iebirs, nekas mirstams tas nebūtu?


>>> lai betona plācenis būtu atdalīts no pukika,

Vai ir tāda vajadzība vispār, atdalīt? Kāds pamatojums? Betons putjikam nekaitē.


>>>ka arī lai apakšējās plēves kaut kāda bojājuma gadījumā būtu otra aizsardzība pret iespējamo mitrumu

Aizsardzība kam, gruntij? Grunts no ūdens nebaidās. Ja būs bojājums, tad ir čau vienalga - jālauž laukā grīda tajā vietā.




Vispār jautri - katram sava teorija par silto grīdu pīrāgu.

Re: Silto grīdas siltumizolācija
Autors: Aldiss ()
Datums: 10/02/2020 15:58

>>> ja doma grīdu pēctam betonēt, tad eps60 nestspēja ir 60kg/m2, eps100 ir 100/kg/m2 utt. Xps300
ir 300kg/m2. >>

Nevajag jaukt 100 kilopaskālus ar kilogramiem uz 1 m2. 100kilopaskāli deformācijas pretestība atbist virs 10 tonnām uz 1m2. Ja vien nebrauc ar tanku, ar EPS 100 vai EPS150 pilnīgi pietiek.

Re: Silto grīdas siltumizolācija
Autors: Rainis ()
Datums: 10/02/2020 16:31

Tiko zvanīju uz Tenapors, prasīu par EPS 100, atbildēja, ka slodzes izturība ir 2t uz 1m2.

Re: Silto grīdas siltumizolācija
Autors: Ambrosio ()
Datums: 10/02/2020 16:45

Rainis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tiko zvanīju uz Tenapors, prasīu par EPS 100,
> atbildēja, ka slodzes izturība ir 2t uz 1m2.

Tiem, kas lasa šo diskusiju. Ņemiet vērā, ka EPS ir dažāda nestspēja pie dažādiem nosacījumiem

Piemēram, EPS 100 nestspēja ir 100 kPa jeb 10 tonnas / m2 pie 10% deformācijas. Nosacījums pēc kā mēra nestspēju ir 10% deformācija. Praktiski zem grīdām tāda defomācija ir pārāk liela.

Cita nestspēja ir Tenapors minētā 20 kPa jeb 2 tonnas / m2 šim pašam EPS 100, taču tā ir pie mazākas deformācijas. Precīzi nepateikšu, cik % deformācija ir šajā gadījumā, bet nevajadzētu būt vairāk par 2% (varētu būt pat mazāk, jo saspiešanās varētu nebūt lineāra atkarībā no slodzes), kas jau ir pietiekami maza, lai liktu zem grīdām. Attiecīgi arī lielāka pārliecība, ka maznoslogotā grīdā EPS kalpos ilgāk bez papildus deformācijām.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 10/02/2020 16:45, labojis Ambrosio.

Re: Silto grīdas siltumizolācija
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 10/02/2020 16:57

Rainis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> sqq,
>
> EPS vienā kārtā vai divās krusteniski?
>
> Kam tev gan apakšējā, gan augšā plēve? Pamato
> vajadzību.

Parasti augšā virs eps liek plēvi, ja neliek sietu... Respektīvi, liek plēvi ar uzdrukātām rūtēm, lai vienkāršāk var pīt lokus un šaut klāt pie eps trubas.
Sev es ieliku sietu pie kā ar skavām sēju klāt trubas.. naudas ziņā neatceros, kaut kas simbolisks.. uz 80m2 varbūt pārdesmit eiro bija. Pieļauju tas nodrukātais folijplēves rullis maksā to pašu.

Pašreizējā: 10 no 11


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    *******         **  **    **  **    ** 
 **     **  **     **        **  **   **   ***   ** 
 **     **  **               **  **  **    ****  ** 
 **     **  ********         **  *****     ** ** ** 
 **     **  **     **  **    **  **  **    **  **** 
 **     **  **     **  **    **  **   **   **   *** 
 ********    *******    ******   **    **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727