UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
siltās grīdas
Autors: jurka ()
Datums: 25/01/2010 18:10

kā pareizi regulēt siltās grīdas-ar turpgaitu?atpakaļgaitu?trīsceļu vārstu?Apkure-granulas!NAv uzliktas termogalvas un sanāk visu laiku tāda bakstīšanās-tad par siltu,tad par aukstu!tagad ir atgriezta turpgaita līdz galam vaļā un regulēju ar atpakaļgaitu un trīsgaitnieku!

Re: siltās grīdas
Autors: pauljukas ()
Datums: 25/01/2010 23:08

Nu ar trīsgaitnieku Tu regulē padeves temperatūru.
Bet ar turpgaitu vai atgaitu - plūsmu.
Es saregulētu grīdām plūsmas ar atgaitām un tad mainītu padeves temperatūru pēc vajadzības.

Re: siltās grīdas
Autors: dadzis ()
Datums: 26/01/2010 08:53

es saregulēju ar turpgaitu/atapakļgaitu lai plūsmas lokos ir + - vienādas.
tad kad nāk lielāks aukstums, tad ar trīsceļu vērstu uzgriežu lai ir siltāks. piem, kad bij šitie -27 uzgriezu uz 42 grādiem lai pūš iekšā.
šorīt jau kad palika siltāks, tik uz kādiem 37 uzgriezu.

arī kurinu ar granulām.

ar turpgaitām/atpakaļgaitāms aregulē telpas zonas kuras vajag saildīt un cik daudz. ņem vērā ka flīzēs sildīs labāk, tur kur lamināts, tur būs mazāk.

ņem vērā, ka tev tur ir betona blāķis apakšā, proti, ja uzgriez siltu, tad silts uzreiz nepaliks, bet uzsils pamazām. un savukārt, ja paliks pa karstu, tad nogriežot uzreiz nost nedabūsi vēsu telpu. bluķis ir inerts un tas pat ir labi.

esmu novērojis, ka labāk ir sildīt visu laiku kaut pa mazmiņam. jo ja izdomā izslēgt uz stundām X apkuri grīdās, tad pēc tam lai paceltu līdz vēlamajai temperatūrai to bluķi betona, anyway ir tik pat daudz granulu jāpatērē kā monotoni sildot. plus vēl dsikomforts vairākas tunas kamēr uzsilst telpas.

Re: siltās grīdas
Autors: aaaa ()
Datums: 26/01/2010 09:14

Mikseris ir? Parasti siltajām grīdām turpgaitu savieno ar atpakaļgaitu ar cirkulācijas sūkņa palīdzību, kas griežas pretēji pamatcirkulācijas sūknim. Tas vajadzīgs, lai atpakaļgaitas ūdens tiktu miksēts ar turpgaitas ūdeni. Tādā veidā nav nekāda bakstīšanās ar trīsgaitniekiem, utt. Tas ir klasisks silto grīdu slēgums un ir shematiski attēlots praktiski visās silto grīdu pričendāļu ražotāju mājaslapās. A ļa Uponor utt. Tas nodrošina to, ka neatkarīgi no padeves ūdens temperatūras nenotiks tādas temperatūras svārstības kā pa taisno pūšot grīdās.

Re: siltās grīdas
Autors: jurka ()
Datums: 26/01/2010 09:20

nav man miksera!santehniķis taisīja visu pēc Grandeg shēmas!A kas tieši ietekmē granulu patēriņu,tad,kad grozu trīsgaitnieku,vai arī atgaita,turpgaita?

Re: siltās grīdas
Autors: aaaa ()
Datums: 26/01/2010 09:34

To visu var pielikt. Te, Uponor linkā attēlā redzamais cirkulācijas sūknis:
[www.uponor.lv]
tiek skrūvēts kolektoriem galā, parasti attālums ir standarta un der uzreiz, nezinu, varbūt katram ražotājam atšķiras, bet šādus mikserus siltajām grīdām pārdod jebkurā veikalā. Maksā ap 100 Ls. Jāpamēra attālums pa centriem starp kolektoriem, gala zagluškas jāizskrūvē ārā un tā vietā ieliek šito mikseri. Tādu parasti neliek, ja uz grīdām iet konstanta temperatūra, bet, ja, piemēram, kurina ar malku un kaut kur ir radiatori un kaut kur siltās grīdas, tad tāds ir obligāts.

Re: siltās grīdas
Autors: L&S ()
Datums: 26/01/2010 09:58

aaaa Wrote:
-------------------------------------------------------
> Mikseris ir? Parasti siltajām grīdām turpgaitu
> savieno ar atpakaļgaitu ar cirkulācijas sūkņa
> palīdzību, kas griežas pretēji
> pamatcirkulācijas sūknim. Tas vajadzīgs, lai
> atpakaļgaitas ūdens tiktu miksēts ar turpgaitas
> ūdeni. Tādā veidā nav nekāda bakstīšanās
> ar trīsgaitniekiem, utt. Tas ir klasisks silto
> grīdu slēgums un ir shematiski attēlots
> praktiski visās silto grīdu pričendāļu
> ražotāju mājaslapās. A ļa Uponor utt. Tas
> nodrošina to, ka neatkarīgi no padeves ūdens
> temperatūras nenotiks tādas temperatūras
> svārstības kā pa taisno pūšot grīdās.


parasti temparaturas svarstibu it ka regule triszaru varsts ,ka tas ir manā gadijumā,samiksejas tas udens akumulatorā,un sadalits uz lokiem tiek kolektorā,kas ir izgatavots noresnakas trubas,es ustaisiju pats no plasmasas 64 diamera,talak cirkulacijas suknis,pirms ta truszaru varsts, uz sadales kolektoru un visa basņa bet vispar ja ta godigi piedod bet šoreiz es nesapratu ko tu uzrakstiji,

Re: siltās grīdas
Autors: pauljukas ()
Datums: 26/01/2010 20:47

aaaa Wrote:
-------------------------------------------------------

> Tādu parasti neliek, ja uz grīdām iet
> konstanta temperatūra, bet, ja, piemēram, kurina
> ar malku un kaut kur ir radiatori un kaut kur
> siltās grīdas, tad tāds ir obligāts.

Nav obligāti jāliek tāds. Tomēr 100 Ls.
Ja ir kaut kāds ar roku regulējamais mikseris un sūknis, tad pietiks ja parasto trīsgaitnieku nomainīs pret termostatisko maisītāju. Temperatūra būs konstanta tik cik pats uzregulēs un nekādas tur svārstības nav gaidāmas.
Termostatiskais vārsts ~30 Ls

Re: siltās grīdas
Autors: forši ()
Datums: 07/01/2013 23:29

turpgaita līdz no 35- 40 oC ja ļoti auksts ne vairāk par 42 oC citādi leks nost flīzes vai parkets plaisās
esmu novērojis ka silto grīdu labāk sildīt visu laiku konstanti ar zemāku temperatūru nekā celt temperatūru pēc nakts vai darba.
tā ir inerta un vajadzīgas kādas 3-4 stundas lai paceltu. atdzist arī kādas tā pat stundas līdz paliek mazliet vēsāks.

ideāli kad pienākošais karstais ūdens iet caur termovārstu tālāk sajaucas ar atpakaļgaitas ūdeni kolektorā, tālāk stāv vārsts kura atvērtības stāvokli nodrošina termostats par ko minēju iepriekš, pēc tam cirkulācijas sūknis ( man stāv willow stratos Pico 3 gadu laikā notērijis nepilnis 30 kw) tālak kolektors kurā sasprausti loki pa taisno dod ūdeni grīdā iekša un kolektora otrs gals ārā un kaltlu
vēl super, ja katrai istabai savs termostats pie sienas un katram lokam sava termogalva savienota ar termostatu istabās.
Es ņēmu Rehau ,super kvalitāte esmu baigi apmierināts
[www.warm.lv]

Re: siltās grīdas
Datums: 08/01/2013 00:03

Man ir aaa aprakstītā shēma - spec. sūknis kolektorā un termogalva ar zondi turpgaitai (ap 25ls). Neiedziļinājos sūknī, bet bija ap 40ls nevis 100 un uz aci modernais - elektronikas displejs utt (slinkums bija pētīt). 10 cilpas. Pieslēdzu - pārkarsu, nometu termogalvu skalā uz 25-30 grādi un uz dullo atpakaļgaitas pagrozīju (nav man pat plūsmas mērītāju) un viss ir tā kā man vajag - visās telpās +21-+22. Kad grādi iet zem -10 un 15 tad uzgriežu to termogalvu mazliet vairāk, bet kopumā nekādu papildus automātiku negribētu - tāpat zemāk jau nu par 18 grādiem nebūs. Pēdjās 3 nedēļās tik vienreiz to galvu pagriezu, kad tas atkusnis atnāca.
Ar trīsgaitnieku arī var, bet ne rokas - to ar servomotru, bet tas sanāk dārgāk nekā tā termogalva - akurātāk protams, bet arī termogalva+cilpu atgaitas maisa glīti - termometrs turpgaitai cilpās smuki konstants.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **     **  ********   ******         ** 
 **     **   **   **   **        **    **        ** 
 **     **    ** **    **        **              ** 
  ********     ***     ******    **              ** 
        **    ** **    **        **        **    ** 
 **     **   **   **   **        **    **  **    ** 
  *******   **     **  ********   ******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727