UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 4
Re: Patiesība par Jonu apkures katlu
Autors: gbm ()
Datums: 07/01/2010 15:13

Visiem aktuāla tēma, tāpēc padalīšos savā pieredzē.
Man ir 82 kv.m. liela vienstāvu māja, vidēji labi siltināta. Malkas apkures katls,kas atrodas, pilnīgi nesiltinātā garāžā apm. 5 m no mājas, turpat ir boileris un jonu katls.
Boileris ir kombinētais - elektrība un malkas katls, tagad atslēgts no elektrības, jo sildās tikai ar malku.
Decembrī malkas patēriņš bija ap 1.5 kubikmetri mēnesī, malka alksnis, pirkta 16 ls/ kubā.
Kurināšanas režīms: vakarā ap 18.00 tiek kurināts malkas katls līdz kādiem apm. 22.00 - 23.00, piemetot malku ik pa 1,5 - 2 h. Izkurinot mājās temperatūra ap 25 - 26 grādiem, no rīta ap 8.00 temperatūra ap 20 - 22 grādiem. No rīta un pa dienu netiek kurināts, atnākot mājās ap 18.00 temperatūra ap 17 grādiem (esmu ievērojis, ka tas atkārīgs ne tik daudz no ārā temp., kā no kādiem vējiem).
Jonu katls šogad tiek lietots ļoti reti, kad vakaros esam prom no mājas. Jonu katls saslēgts tandēmā ar malcinieku un var tik lietots gan kopā, gan atsevišķi. Principā pa nakti (no apm. 22.00 līdz 8.00) (decembrī divas reizes slēdzu un apskatījos el. patēriņu) el. patēriņš ap 2.50 Ls pa nakti.
Tādējādi, visizdevīgāk tomēr sanāk malka - decembrī apkure + karstais ūdens 24 Ls mēnesī.
Būtiskākais mīnus ir šīs temperatūras svārstības un protams, pati kurināšana, malkas krāmēšana.

Re: Patiesība par Jonu apkures katlu
Autors: andisk26 ()
Datums: 07/01/2010 15:58

gbm Wrote:
-------------------------------------------------------
> Visiem aktuāla tēma, tāpēc padalīšos savā
> pieredzē.
> Man ir 82 kv.m. liela vienstāvu māja, vidēji
> labi siltināta. Malkas apkures katls,kas atrodas,
> pilnīgi nesiltinātā garāžā apm. 5 m no
> mājas, turpat ir boileris un jonu katls.
> Boileris ir kombinētais - elektrība un malkas
> katls, tagad atslēgts no elektrības, jo sildās
> tikai ar malku.
> Decembrī malkas patēriņš bija ap 1.5
> kubikmetri mēnesī, malka alksnis, pirkta 16 ls/
> kubā.
> Kurināšanas režīms: vakarā ap 18.00 tiek
> kurināts malkas katls līdz kādiem apm. 22.00 -
> 23.00, piemetot malku ik pa 1,5 - 2 h. Izkurinot
> mājās temperatūra ap 25 - 26 grādiem, no rīta
> ap 8.00 temperatūra ap 20 - 22 grādiem. No rīta
> un pa dienu netiek kurināts, atnākot mājās ap
> 18.00 temperatūra ap 17 grādiem (esmu
> ievērojis, ka tas atkārīgs ne tik daudz no
> ārā temp., kā no kādiem vējiem).
> Jonu katls šogad tiek lietots ļoti reti, kad
> vakaros esam prom no mājas. Jonu katls saslēgts
> tandēmā ar malcinieku un var tik lietots gan
> kopā, gan atsevišķi. Principā pa nakti (no
> apm. 22.00 līdz 8.00) (decembrī divas reizes
> slēdzu un apskatījos el. patēriņu) el.
> patēriņš ap 2.50 Ls pa nakti.
> Tādējādi, visizdevīgāk tomēr sanāk malka -
> decembrī apkure + karstais ūdens 24 Ls mēnesī.
>
> Būtiskākais mīnus ir šīs temperatūras
> svārstības un protams, pati kurināšana, malkas
> krāmēšana.


(Izkurinot mājās temperatūra ap 25 - 26 grādiem ) kas tie par cipariem???, man 22 grādi jau liekās griesti, vairāk nevar izturēt.

Re: Patiesība par Jonu apkures katlu
Autors: gbm ()
Datums: 07/01/2010 16:23

to andisk26
Kundze par to temp. priecajas, bet man jau arī nepatīk.
Patiesība ir tāda, ka nevar jau notrāpīt ar to malkas katlu tos optimālos 22 grādus,prasa lielu darbu - sekot līdzi iekšas termometram, likt katlu nevis pilnu ar malku, bet pa druskai - bieži sanāk iet uz kurtuvi utt.
Bez tam, ja turēs vakarā tikai līdz tiem 22, tad baidos, ka no rīta būs tāds pavēsāks.
Domājis esmu gan par granulu degli esošajam katlam ( ap 1000 Ls pārbūve), gan par kādiem siltuma akumulatoriem, bet arī padārgs prieks.
Vispār, vakarā iekurinot malcinieku, tas uzrauj iekšĀ temp. no tiem 17 grādiem līdz 22 apmēram pa 1, 5 h, tad vajadzētu kādas 2 h nekurināt un tad atkal iekurināt, bet katru dienu tādas sarežģītas procedūras...

Re: Patiesība par Jonu apkures katlu
Autors: ruukiitis ()
Datums: 07/01/2010 16:42

ieraugot manu niku - jau nojaušat, arī laimīgais kosmiskās tehnaloģijas īpašnieks.
p.s.
Mājā jonu katls tika ierīkots kā pamatapkures veids un rezervē ir Kamīns ar gaisa vadiem.

realitāte.
šogad no apkures sezonas sākuma - 01.oktobra līdz šodienai 07.janv. Jonu katls ir apēdis 730 kW elektrības = ~51Ls un kamīns ~7 sterus malku = ~90Ls
Jā nedaudz piestrādāju par kurinātāju, bet parēķinot uz papīra mans kurinātāja atalgojums ir ~100Ls/mēnesī.
*pagaidām mani tas nemaz nebesī.
*pagaidām ir bijis ļoti auksts decembra mēnesis, vēss novembris un silts Oktobris.

mans jonu brīnuma tirgotājs saka no 01.nov. līdz 01apr. (6mēneši) vidējais elektrības patēriņš būs ~1Ls/m2 mēnesī.

*aritmētiskais aprēķins par ieguldījumu apures sistēmās ar forumā ir bijis.
* p.s. tie kas saka ka SS gadījumā tas ir izdevīgs ka nav jāņem kredīts - nedaudz kļūdas, jo kredīts nav vienīgais finanšu instruments. (ir arī debets)
* pēdējos 2 gadus ek. apstākļi ir daudzus pārrēķināt lietas un šķiet ka aaaa ieteiktais būs viss izdevīgākais, bet noteikti ka ne ērtākais.
* un beidzamo reizi piesaucot ek. apstākļus, - šoreiz arī ir jāsecina ka daudzi, arī es to starpā, esmu sapratis ka par ērtību es tomēr neesmu gatavs "tik" daudz maksāt. Labāk pakustināt savu dibenu un sagādāt laicīgi malku, un pakurināt kamīnu, kas reducējas savos 100Ls apkures mēnesī. (zinu vairākius cilvēkus kas par 100 Ls strādā 4-5 stundas dienā smagu fizisku darbu).

p.s
Lai izdodas iecerētais jaunajā gadā.

Re: Patiesība par Jonu apkures katlu
Autors: andisk26 ()
Datums: 08/01/2010 09:13

gbm Wrote:
-------------------------------------------------------
> to andisk26
> Kundze par to temp. priecajas, bet man jau arī
> nepatīk.
> Patiesība ir tāda, ka nevar jau notrāpīt ar to
> malkas katlu tos optimālos 22 grādus,prasa lielu
> darbu - sekot līdzi iekšas termometram, likt
> katlu nevis pilnu ar malku, bet pa druskai -
> bieži sanāk iet uz kurtuvi utt.
> Bez tam, ja turēs vakarā tikai līdz tiem 22,
> tad baidos, ka no rīta būs tāds pavēsāks.
> Domājis esmu gan par granulu degli esošajam
> katlam ( ap 1000 Ls pārbūve), gan par kādiem
> siltuma akumulatoriem, bet arī padārgs prieks.
> Vispār, vakarā iekurinot malcinieku, tas uzrauj
> iekšĀ temp. no tiem 17 grādiem līdz 22
> apmēram pa 1, 5 h, tad vajadzētu kādas 2 h
> nekurināt un tad atkal iekurināt, bet katru
> dienu tādas sarežģītas procedūras...


Es kā malkas katla lietotājs no savas pieredzes, māja 1.5 st koka karkasene 140 m2, pirmajā stāvā visur siltās grīdas otrajā radiatori, pēdejo mēnesi kad šitie aukstumi kurinu reizi dienā ~3 stundas. Par piemēru vakar kurinot no 6-9 vakarā temperatūra bija ~22 grādi, no rīta šorīt 21 , vakarā kad atnākšu 19-20 grādi. tas ir pirmajā stāvā, bet otrajā stāvā temperatūra ir zemāka par cik nezinu jo nav gradusņiks . Rezumē malka ir un paliek malka, vasarā sagādāšu pats savām rociņām, ne par ko nemaksājot.


Re: Patiesība par Jonu apkures katlu
Autors: MW ()
Datums: 08/01/2010 09:51

Lai par siltuma akumulatoru nebūtu jālieto māja, uzkurinot temp. līdz 24'C, uzlieciet akumulatoru un apkures cilpas ruzturētu ulatoru pēc ārgaisa temp., varēsiet izvairīties no temp. svārstībām, turklāt zudumi varētu būt par 20% mazāki, ja jūs uzturētu nevis 24'C, bet 21'C.

Re: Patiesība par Jonu apkures katlu
Autors: mhm ()
Datums: 08/01/2010 10:43

varbūt ne īpaši par tēmu,bet...cik apmēram ilgi kalpo cirkulācijas ūdens sūknis apkures sistēmai?Sāku domāt,varbūt jau jātur kāds rezervē mājās.laiki auksti,kamēr nopirksi,ja pēkšņi noviebsies esošais,mājās visi nosals :D

Re: Patiesība par Jonu apkures katlu
Autors: v_t ()
Datums: 08/01/2010 10:46

ir tādi, kam garantijas laiks ir 15 gadu bez izslēgšanas.

Re: Patiesība par Jonu apkures katlu
Autors: ruukiitis ()
Datums: 08/01/2010 14:52

p.s.
ar ne pa tēmu, bet cik atpuveni aizņem malkas katls (platums x dziļums) un cik aizņem akumulators? 5m3 uz 140m2 māju pietiek?

Re: Patiesība par Jonu apkures katlu
Autors: Jo ()
Datums: 08/01/2010 15:13

ruukiitis Wrote:
-------------------------------------------------------
> p.s.
> ar ne pa tēmu, bet cik atpuveni aizņem malkas
> katls (platums x dziļums) un cik aizņem
> akumulators? 5m3 uz 140m2 māju pietiek?
>

Atdziestot 1m3 ūdens par 1grādu izdalās 1.167kW enerģijas. Tālāk domā pats, atkarībā no mājas siltumpretestības.

Pašreizējā: 3 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   ******   **      **  **     **  ********  
 **     **  **    **  **  **  **  **     **  **     ** 
 **     **  **        **  **  **  **     **  **     ** 
 **     **  **        **  **  **  *********  ********  
 **     **  **        **  **  **  **     **  **     ** 
 **     **  **    **  **  **  **  **     **  **     ** 
  *******    ******    ***  ***   **     **  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727