UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Skurstenis granulu katlam
Autors: MarcisEL ()
Datums: 03/10/2009 15:51

Vai granulu apkures katlam ir vajadzīgs likt esošajā ķieģeļu skurstenī vēl metālnieku???

Re: Skurstenis granulu katlam
Autors: dadzis ()
Datums: 05/10/2009 15:46

domāju ka jā, jo citādi tev sāks agri vai vēlu sūkties melnā darva ārā pa skursteņa sienām.
tas rodas tapēc, ka no granulu katla nāk ārā zemas temperatūras dūmi, kas pa ceļam ārā atdziest un veidojas darva iekšā skurstenī.
laist lielāku karstumu skurstenī no granulu katla ir nepareizi, jo tad tev rīs granulas nejēgā un siltuma nebūs nekāda.

man granulu katlam ir schiedel ar keramisko iekšu skurstenis un apakšā kondensāts tiek kanalizācijā novadīts.

Re: Skurstenis granulu katlam
Autors: MārcisEL ()
Datums: 06/10/2009 21:57

Tātad es esošajā ķieģeļu skurstenī lieku iekšā cinkoto trubu un viss...?

Re: Skurstenis granulu katlam
Autors: aaaa ()
Datums: 06/10/2009 23:09

Es teiktu, ciknotu kategoriski nē - tikai un vienīgi nerūsējošā tērauda. Darvas skābēm cinks ir daudz labāka barība kā parasts bleķis, bet ar ņeržu tik viegli galā netiks.

Re: Skurstenis granulu katlam
Autors: Garaizz ()
Datums: 31/10/2009 14:21

Es savu katlu vienu gadu nokurināju ar parasto ķieģeļu skursteni, skurtenis no balta palika galīgi melns. :)

Ieliku tagad nerūsējoša tērauda trubu, pagaidām viss ok.

Dzirdēju ka šādi arī pašā katlā mazāk veidojas darvas.

Re: Skurstenis granulu katlam
Autors: andris181 ()
Datums: 02/11/2009 12:03

Ieliekot metāla cauruli, samazinās kontakta virsmas laukums - mazāk veidojas darva. Un vēl - izlasīju par malkas krāsnīm, ka, lai neveidotos darva, izplūdes gāzu temp. jābūt ap 100 grādiem. Un par skursteni - tas jānopako ar siltumizolāciju pa brango, lai nesvīst. Un nedrīkst grēkot, kurinot pie mazām temperatūrām! Tas, ka viena "mute" katla ar malku var degt >1h ir tīrākā katla graušana!! Vismaz 60 grādi, lai tajā neveidotos darva. Un jāškrubī arī bieži, lai krāsns neizdegtu.

Re: Skurstenis granulu katlam
Autors: katle ()
Datums: 24/07/2012 15:39

Kāds ir optimāls diametrs granulu katlam un kāds kamīnkrāsniņai?

Re: Skurstenis granulu katlam
Autors: Hmm ()
Datums: 24/07/2012 16:31

Senos laikos, ja nemaldos, rēķināja 8 kvadrātcentimetri skursteņa šķērsgriezuma uz 1kW jaudas.
Vilkme ir atkarīga gan no dūmvada diametra, gan garuma. Aprēķinu metodes ir dažādas,bet internetā ir atrodamas jau gatavas diagrammas, kur pēc kurināmā un katla veida, kā arī jaudas var atrast optimālos dūmeņa parametrus.
Piemēram, [www.rosinox-flue.ru]

Re: Skurstenis granulu katlam
Autors: veneranda ()
Datums: 28/12/2019 13:41

Sveiki!Dzīvojam kolhozu laika kieģeļu trīsstāvu mājā ar apaļajām malkas krāsnīm.Otrā stāva kaimiņš sava dzīvoklī ielika granulu apkures katlu(marku nezinu) .Apkures katla dūmu izvadkanālu izvadija caur mājas kieģeļu sienu(dūmvada izeja ir līdzeni sienai),aizbildinoties ka dūmu tikpat kā nebūs ,ne vairāk kā no cigaretes.Reizēm no atveres pie sienas nāk arī vairāk dūmu kuri iet gar augšējā dzīvokļa logiem uz augšu līdz ar ko es nevaru attaisīt logu un domāju ka ar laiku arī siena nedaudz kvēps.Zem jumta ir koka konstrukcijas.Tāpēc gribu jautāt vai tas viss ir pareizi,droši un normatīviem atbilstoši.Ļoti gaidīšu Jūsu atzinumu par situāciju.JA GADIJUMĀ KAIMIŅA RĪCĪBA NAV PAREIZA,KUR MAN GRIEZTIES PĒC PALĪDZĪBAS?

Re: Skurstenis granulu katlam
Autors: Aldiss ()
Datums: 28/12/2019 14:11

>>.Tāpēc gribu jautāt vai tas viss ir pareizi,droši un normatīviem atbilstoši.Ļoti gaidīšu Jūsu atzinumu par situāciju.JA GADIJUMĀ KAIMIŅA RĪCĪBA NAV PAREIZA,KUR MAN GRIEZTIES PĒC palīdzības>>>

Tas nav pareizi, jāvēršas novada būvvaldē.

Aizdegoties sodrējiem skurstenī, nodegs jumts.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **   *******    ******   **     **   ******  
 **  **  **  **     **  **    **   **   **   **    ** 
 **  **  **  **         **          ** **    **       
 **  **  **  ********   **           ***     **       
 **  **  **  **     **  **          ** **    **       
 **  **  **  **     **  **    **   **   **   **    ** 
  ***  ***    *******    ******   **     **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727