UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3
Re: Vienkāršas kanalizācijas izbūve. Kā?
Autors: Joe ()
Datums: 16/07/2021 07:51

Aldiss, te laikam nav runa par rievoto skataku, kurai ir jau gatavs dibens no rūpnīcas ar ievadiem/izvadiem uz dažādām pusēm?

Nevaru vienkārši iedomāties to konstrukciju. var mazliet sīkāk vai linku uz kādu bildi lūdzu!?

Re: Vienkāršas kanalizācijas izbūve. Kā?
Autors: Aldiss ()
Datums: 16/07/2021 19:58

Joe rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Aldiss, te laikam nav runa par rievoto skataku,
> kurai ir jau gatavs dibens no rūpnīcas ar
> ievadiem/izvadiem uz dažādām pusēm?
>
> Nevaru vienkārši iedomāties to konstrukciju. var
> mazliet sīkāk vai linku uz kādu bildi lūdzu!?

Man pašam Mārupes komunālie pakalpojumi uztaisīja ar rievoto skataku, ~2m dziļa, apakšā gatavais dibens ar izvadu uz 160, bet apmēram 60cm no zemes virsas sānos ir izurbts caurums, kurā ir ielikta gumijas starplika un tajā iespiesta D110 kanalizācijas caurule no mājas.

Vecākiem šogad Jelgavā kontrolaku uztaisīja pa vienkāršo - vertikālā kanalizācijas caurule D160, kurai pa vidu ir T savienojums uz D110 izvadam no mājas; savukārt apakšā vienkāršs 90 grādu līkums uz horizontālo/zema krituma posmu.

Rievotā kontrolakas caurule, apakša un vāks nebija no lētajiem, salīdzino ar to D160 caurule ar vienkāršu micīti vāka vietā ir kapeikas.

Re: Vienkāršas kanalizācijas izbūve. Kā?
Autors: Cogito ()
Datums: 17/07/2021 00:33

Aldiss rakstīja:
-------------------------------------------------------
> vertikālā kanalizācijas caurule D160, kurai pa vidu ir T savienojums uz D110
> izvadam no mājas; savukārt apakšā vienkāršs 90 grādu līkums uz horizontālo/zema krituma posmu.

Man šāda konstrukcija bez nekādām problēmām kalpo jau vairāk kā 10 gadus.

Re: Vienkāršas kanalizācijas izbūve. Kā?
Autors: Joe ()
Datums: 17/07/2021 10:52

Ļoti izsmeļoši, Aldiss!

Būs jārealizē šis variants. Es gan īsti nezinu, vai man vajag to kā kontrolaku taisīt, ņemot vērā, ka netālu būs īstā skataka, jo tad virszemē ir vēl viens lieks vāks/celms/svešķermenis, bet no otras puses var ierakt mazliet dziļāk un lieks caurums pa kuru izskalot vajadzības gadījumā trubu pa sliktu nenāks.

Par tiem 90 grādiem lejā gan es mazliet vēl padomātu - vai tik labāk nelikt 2x45 grādus. Projektā manuprāt arī ir rakstīts, ka aiz skatakas visiem 90 grādu līkumiem jābūt veidotiem no 2*45 grādu līkumiem.

Re: Vienkāršas kanalizācijas izbūve. Kā?
Autors: Aldiss ()
Datums: 17/07/2021 11:50

Var, protams, apakšā likt 2x45grādu līkumus. Varbūt būs mazliet drošāk, kaut gan D160 vesels pamperis cauri izpeldēs.
Nav tā, ka bieži vajag, bet revīzijas lūku pagalmā es laiku pa laikam izmantoju, lai izlietu tajā netīro ūdeni ar ko strādāts ārpus mājas, piem. mazgāta mašīna, izskalota ota pēc krāsošanas vai āra baseinā hlorētais ūdens tiek mainīts. Arī putekļsūcēja ar mazgāšanas funkciju spaiņa saturu ērti izliet.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **      **  ********  **     **  **        
 **    **  **  **  **  **        **     **  **    **  
 **        **  **  **  **        **     **  **    **  
 **        **  **  **  ******    **     **  **    **  
 **        **  **  **  **         **   **   ********* 
 **    **  **  **  **  **          ** **          **  
  ******    ***  ***   **           ***           **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727