UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Pašreizējā: 2 no 4
Re: Pārdomas par celtniecības darbu veicēju algām
Autors: Aivars mazsin ()
Datums: 09/04/2018 17:43

Ja jau tu nezini, kā sastāda tāmes, tad tu neesi meistars. Uzraksti kur esi mācījies un kāds diploms tev ir. Ja nav tad nemuldi, ka esi meistars.

Re: Pārdomas par celtniecības darbu veicēju algām
Autors: martell ()
Datums: 09/04/2018 18:14

Pa manam pilnīgi greizā plāksnē ir domu gājiens. Darījuma cenu nosaka tirgus, un tikai.

Ja es Tevi nevarēšu atļauties pa 11eur, tad Tev nebūs darba vispār. Savukārt strādājot pie tā, kurš var atļauties 11eur, Tev būs jāgarantē arī kvalitāte (teiksim 12 mēnešu garumā pēc objekta nodošanas), un šajā situācijā Tu teiksi, ka arī ar 11eur ir stipri par maz, jo riski netiek ietverti.

Tikko pabeidzu vienu objektu. Meistars saņēma 60eur/dienā un vairāk par 8 stundām objektā neatradās. Palīgs - šķiet 40eur. Savi štrumi. Bet kvalitatīvi un bez aliņiem. Savukārt krāsns mūrnieks par podiņu krāsns uzmūrēšanu paprasīja 3k. Kopā ar zelli intensīvi strādāja kādas 2 nedēļas (bet arī tikai 6-7 stundas dienā). Un par šo tēmu man ar krāsns mūrnieku bija diskusija - ja man parastā baltā podiņu krāsns izmaksā tikpat cik Tulikivi, tad brīva tirgus apstākļos nav jābrīnās, ka mūrnieks ir izmirstoša profesija. Viņš principā piekrita un argumentēja tikai tik daudz, ka klasiskai podiņu krāsnij ir lielāka termomasa, un līdz ar to siltumu tur ilgāk, kā Tulikivi. Tāpēc cilvēki joprojām izmanto viņa pakalpojumus. Bet principā viņš piekrita, ka gatavie pakalpojumi konkurē ārā meistara darbu.

Un tagad pieejot jautājumam no otras puses. Gatavās produkcijas - karkasa mājas - ražotājs šodien atsūtīja tāmi par 135m2 dzīvojamās platībās vienstāva ēku (tiesa, diezgan nestandarta) - 140k par pliku karkasu bez pamatiem. Automatizētas rūpnīcas apstākļos tai ēkai vajadzētu būt lētākai, kā brigādes darbam vasaras mēnešos, bet ne vella. Tātad šajā segmentā meistara/namdara darbs būs pieprasīts, iespējams pat 11eur apmērā. Jo tas tik un tā būs lētāk.

Tai pat laikā par USG. Ja dakters varētu prognozēt vienmērīgu pacientu plūsmu, tad pakalpojums būtu lētāks. Tur tāpat ir konkurence un vidēji jau nekas baigi lētāk nesanāk. Plus 9 gadi izglītības vismaz, kamēr vari sākt patstāvīgi praktizēt. Tas nav baigi vienkārši.

Re: Pārdomas par celtniecības darbu veicēju algām
Autors: Tinis ()
Datums: 09/04/2018 18:24

pašdarbnieks Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja celtnieks firmā saņem 5eu, tad pasūtitājam
> viņš stabili izmaksā vismaz 15 eu/h. Darbonis
> ar saviem štrumiem vienmēr būs lētāks
> pasūtītājam, jo meistaram nav jādalās ar
> administratīvo aparātu, kurš ir firmā-valde,
> grāmatvede, sekretutka utt..
>
>
> Lai dakteris varētu diognasticēt pavasara
> puņķi viņam ir 12 gadi jānomācas. Vidējais
> statiskais LV celtnieks/meistars ir vispār bez
> prof izglītības..-vakar biju zootehniķis,
> šodien santehniķis ;)
---------------
Zootehniķim ir augstākā izglītība. Vidējam statistiskaham celtniekam tādas nav.

Re: Pārdomas par celtniecības darbu veicēju algām
Autors: Būvnieks LV ()
Datums: 09/04/2018 18:45

Domu gājiens bija tāds, ka ja firmā maksā augstas kvalifikācijas speciālistam / meistaram – no 6,5-7,5 Eur/h uz rokas, un daļu oficiāli un nodrošina visu nepieciešamo, bet tev, kā pašnodarbinātajam sanāk 5-6 eur/h, tad viennozīmīgi ir labāk iet strādāt uz firmu un naudas paliks pāri krietni vairāk. Un lai tad pasūtītāji maksā firmai.

Es vairāk šo rakstu biju domājis meistariem, lai viņi sāk domāt ar galvu un izmantot vismaz 3 klases matemātiku, jo reizēm viņi neredz kopsakarības. Strādājot par dempinga cenām viņi ir aitas, kuras kāds cērpj.

Ir jāparēķina cik reāli paliek uz rokas noņemot visus izdevumus, es vienkārši uzrakstīju špikeri, ko jebkurš meistars var izlasīt un apdomāt un parēķināt vai viņš nav tas, kas bojā tirgu un kuru citi cērp, kā aitu.

Jā biju aizmirsis, vēl garantijas rezervi ierēķināt, ja ir jādod arī garantija savam darbam, jo pēc pieredzes zinu, ka daudzi ražotāji ekonomijas nolūkos bieži ražo sliktas kvalitātes preces, lai būt lētāk un kad sākās problēmas viņi praktiski nekad neatzīst vainu reizēm pat tad, kad tas ir pat pierādāms, ka prece ir bijusi brāķēta līdz ar to malējais reizēm paliek meistars, kurš iedevis garantiju un ja vēl tāds gudrinieks strādā pa 5 eur/h nu tad par gudru viņu nu galīgi nevar nosaukt.

Re: Pārdomas par celtniecības darbu veicēju algām
Autors: Būvnieks LV ()
Datums: 09/04/2018 19:20

Reizēm ir meistari, kuriem ir grūti pamatot savu cenu, tad lūk šinī rakstā es uzrakstīju aprēķinus un pamatojumus, jebkurš meistars var padomāt, ka arī nosūtīt informatīvi šo rakstu saviem pasūtītājiem.

Protams tirgus nosaka cenu, bet, jo gudrāki būs meistari, jo sakārtotāks būs tirgus.

Ārzemēs reti, kurš labs vietējais meistars strādā pa melno, ja viņš to dara tad viņš prasa 2 reiz vairāk nekā viņš saņem firmā uz rokas, jo viņš zina, ka firmas cena ir 3 reiz lielāka nekā tas, ko viņš saņem uz rokas un klients vienalga ieekonomē, vismaz 30-40%. meistars saprot ka strādājot firmā viņam viss tiek nodrošināts un, būs atvaļinājums apmaksās, apmaksāta slimības lapa un ja viņš pazaudēs darbu viņam būs labs bezdarbnieki pabalsts, savukārt strādājot pa melno viņam nekā nebūs – ir valstis, kurās ja noķer pa melno konfiscē visus instrumentus arī mašīnu un uzliek vēl milzīgu sodu.

Pagaidām mums meistari īpaši vecie ir mazizglītoti, bet nu lēnām parādās jaunie, kuri ir gudrāki un nav ar mieru strādāt par dempingu.

Re: Pārdomas par celtniecības darbu veicēju algām
Autors: Fermeris ()
Datums: 09/04/2018 19:57

Tinis Wrote:
-------------------------------------------------------
> pašdarbnieks Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ja celtnieks firmā saņem 5eu, tad
> pasūtitājam
> > viņš stabili izmaksā vismaz 15 eu/h.
> Darbonis
> > ar saviem štrumiem vienmēr būs lētāks
> > pasūtītājam, jo meistaram nav jādalās ar
> > administratīvo aparātu, kurš ir
> firmā-valde,
> > grāmatvede, sekretutka utt..
> >
> >
> > Lai dakteris varētu diognasticēt pavasara
> > puņķi viņam ir 12 gadi jānomācas.
> Vidējais
> > statiskais LV celtnieks/meistars ir vispār bez
> > prof izglītības..-vakar biju zootehniķis,
> > šodien santehniķis ;)
> ---------------
> Zootehniķim ir augstākā izglītība. Vidējam
> statistiskaham celtniekam tādas nav.
Mums zootehniķi saņem no 1500-1800 bruto

Re: Pārdomas par celtniecības darbu veicēju algām
Autors: Vidzeme ()
Datums: 09/04/2018 21:56

Būvnieks LV Wrote:
-------------------------------------------------------
> Jautājums ir nevis cik tu nopelnī dienā, bet
> cik nopelni stundā tu vari strādāt arī 12
> stundas dienā un tad sanāk 80/12=6,66eur/h un
> parēķini vēl cik tu iespējams par velti tērē
> laiku ko tev pasūtītājs nemaksā pērkot kaut
> ko veikalā priekš objekta, cik tērē laiku uz
> visādām tāmēm un citiem organizēšanas
> darbiem par ko tu neko nesaņem, paskaiti visas
> tās stundas un tad padali saņemto algu un tad tu
> redzēsi savu reālo vidējo stundas likmi.
>
> Ja meistars strādā ārzemēs un viņam piemēram
> ir 12eur/h viņa vienalga ko dara viņam ir šie
> 12 eur uz rokas + nodokļi, kā arī protams
> apmaksāti visi instrumenti, darba apģērbi un
> pārējais. Atīstītājās valstīts cik zinu
> pašnodarbinātie strādā sākot no 25Eur/h,
> Norvēģijā man liekas pat 40Eur/h, bet pārtika
> un drēbes tanīs valstīs maksā līdzīgi, kā
> Latvijā.

Pag pag,algas ar tai Norvēģijā x3. ap 3000-5000eir mēn. Priekš LV algām reizēm būvnieki grib pārāk daudz.Pareizi te viens pateica,ka cik es pats nopelnu,lai samaksātu citam meistaram? Domāju ka pieprasījum,piedāvājums visu noliek savās vietās. Ja man ir kautkas par dārgu,tad meklēju citu variantu. otrs aspekts man svarīgs ir kvalitāte. cenas un kvalitātes attiecība.

Re: Pārdomas par celtniecības darbu veicēju algām
Autors: Būvnieks LV ()
Datums: 09/04/2018 22:19

Es rakstīju, ka Latvijā pašnodarbinātajam meistaram būtu jāsaņem 11Eur/h, Norvēģijā tās cipars ir ap 350-410Nok/h, vai aptuveni 37-43Eur/h līdz ar to tās izmaksas ir 4 reiz lētākas. Norvēģiju pieminēju informatīvi.

No 11 EUR/h atņemot nodokļus, instrumentu amortizāciju, atvaļinājuma un slimības lapu ieturējumu sanāk uz rokas rupji 7,23Eur/h jeb 1214eur mēnesī vai jūs uzskatāt, ka tas ir nenormāli daudz?
Vai arī uzskatāt, ka celtnieks pašnodarbinātais nav pelnījis atvaļināmu vai arī vecumdienas pensiju ?!?

Nezinu cik liela jums ir pieredze, bet esmu darbojies objektos dažādās Eiropas valstīs un tik augstas prasības, ka ir privātajā sektorā Latvijā, ārzemēs nav, tur pa rupjo pārbauda, protams tik slikti, kā ir dažos objektos Latvijā tur nav, jo tur normālos objektos alkoholiķi un pseidoceltnieki nestrādā, tur viņus momentāni izdzen ārā.

Reāli ārzemēs esmu saņēmis aizradījumus par pārāk kvalitatīvu darbu, ka ja es tā turpināšu strādāt tad es varu braukt atpakaļ uz savu Latviju, jo tur nav laika nodarboties ar tik kvalitatīvu darbu, darba izmaksas stundā tur ir pārāk lielas, lai nodarboties ar perfektu kvalitāti.

Re: Pārdomas par celtniecības darbu veicēju algām
Autors: Vidzeme ()
Datums: 09/04/2018 22:30

Kāpēc būtu jāsaņem?Pierādi un iemanto cilvēku cieņu,ka esi labs meistars,tad arī saņemsi vairāk....
Un 1200 uz rokas pamaz kautkā. nu 1500-2000 būtu jau labāk,bet tur jāskatās arī cik pārējie saņem,uzliksi cenas,vnk neņems tevi. Ārzemēs uzticas darbiniekiem,te lLV ka tik tev kautko ātrāk,gan jau nepamanīs u.t.t Reizēm pats "meistars" savā galvā ir slims,nepareiza attieksme pret darbu,klientu u.t.t...

Re: Pārdomas par celtniecības darbu veicēju algām
Autors: apdarnieks ()
Datums: 09/04/2018 22:39

Interesatna tēma, tieši nessen skatījos vienu video, kur šī tēma tika apspriesta - [youtu.be]

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **    **  **    **   ******   
 **     **  **     **  ***   **  **   **   **    **  
 **     **  **     **  ****  **  **  **    **        
 **     **  **     **  ** ** **  *****     **   **** 
 **     **  **     **  **  ****  **  **    **    **  
 **     **  **     **  **   ***  **   **   **    **  
  *******    *******   **    **  **    **   ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727