UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
dokumentu cena
Autors: Param ()
Datums: 22/05/2017 12:25

Sveiki. Gribētu viedokli par sekojošu situāciju.
Tika iegādāts bankas atsavināts īpašums (māja). Māja nodota ekspluatācijā, viss pārrakstīts, zemesgrāmata kārtībā, par to jautājumu nav. Bet kā jau šādiem īpašumiem, dokumentācija ļoti nekāda. Vienīgais, kas man ir - robežu plānu kopija un inventerizācijas lietas kopija.
1. jautājums - cik ļoti man ir nepieciešami visi pārējie dokumenti - mājas projekts, komunikāciju projekti utml.
2. Kur tos visus dabūt un cik tas varētu maksāt?
ineteresējos tāpēc, ka ar mani sakontaktēja bijušais mājas īpašnieks un piedāvāja visu celtniecības dokumentu čupu par 500 naudiņām. Cik tas ir adekvāti un cik man tas ir nepieciešams.
Paldies.

Re: dokumentu cena
Autors: dokulis ()
Datums: 22/05/2017 13:27

projekta kopijai jābūt būvvaldē.

Re: dokumentu cena
Autors: jtdesign ()
Datums: 23/05/2017 13:40

Varianti:
- piekrist bijušā īpašnieka piedāvājumam, jo summa pat ļoti saprātīga (pie tam čupa var gadīties krietni vairāk kā citi avoti spēs piedāvāt);
- sameklēt arhitektu un dabūt no viņa kopiju (summas no kopiju pašizmaksas līdz ...);
- mēģināt dabūt kopiju no būvvaldes (ne visās būvvaldēs ir tehniskas iespējas to nodrošināt, ir arī juridiskas problēmas sniegt šādu pakalpojumu, jo kādā nolikumā un.vai saistošajos dokumentos nav paredzēts, var dabūt Valsts kontroli krāgā).

Inventarizācijas lietu un robežu plānu var pieprasīt kopijas vietējā VZD.


Burkšķim - vispār visiem šiem dokumentiem bija jābūt obligātai pirkuma sastāvdaļai, bet labi zinām, kur dzīvojam ...

Re: dokumentu cena
Autors: J ()
Datums: 23/05/2017 17:50

Es ar lomiku un šķipeli izraku - nekas traks nebija.

Re: dokumentu cena
Autors: Param ()
Datums: 24/05/2017 14:09

Ar šķipeli laikam ne jau dokumentus rakt..
Bet tieši, cik nepieciešami un kad man šie dokumenti būs vajadzīgi?

Re: dokumentu cena
Autors: piča ()
Datums: 24/05/2017 14:56

inventarizācijas lietā visas būves iekšā? nekur sarkanumus neredz?

--------------------------------
paķimerējos ap savu vasarnīcu.
[vasarnica.blogspot.com]
tagad snaikstos ap nākamo objektu:
[mezamaja.wordpress.com]

Re: dokumentu cena
Autors: Ullaff ()
Datums: 24/05/2017 18:51

Nekompetents garāmgājējs.
Ja ir inventarizācijas lieta, kurā fiksēts reālais būves stāvoklis dabā, tad priekš kam pirkt sākotnējo nodomu projektu?
Varbūt vienīgi tad, ja jāturpina kādi nepabeigti būvdarbi, kuriem nepieciešama būvatļauja, un iepriekšapstiprinātais projekts būtu derīgs bez izmaiņām un papildapstiprināšanas, vai arī tad, ja galīgi nevar atšifrēt pazemē, starpsienās vai grīdā iebūvēto komunikāciju novietojumu.

Re: dokumentu cena
Autors: Param ()
Datums: 24/05/2017 21:29

Jā, visas būves ir iekšā, un viss ir nodots ekspluatācijā. Tamdēļ jau arī domāju vai man maz tādi dokumenti vajadzīgi. Tik cik principa pēc: man ir! Ar komunikācijām, visas dabā var nojaust, kur kas nāk. Gan apkure, gan siltās grīdas, gan ūdeņi un kanalizācija. Pārsvarā vietas visas trubas ir samarķētas, uz kuriene kura ved. Elektrību neticu, ka kāds ir sazīmējis līdz centimetriem un uz papīra salicis, lai turpmāk zinātu, kur uzmanīgi caurumu sienā urbt.

Re: dokumentu cena
Autors: jtdesign ()
Datums: 26/05/2017 10:46

Saimniecībā viss noder.

Es regulāri savā praksē saskaros ar klientu vieglprātīgu attieksmi pret īpašuma dokumentiem, kas brīžam pat neļauj sākt iecerētās būvniecības realizāciju (pat projektēšana ir bezjēdzīga, jo nav zināms, kā drīkstēs). Zemesgrāmata (kopš ir brīvi pieejama internetā, nav tik aktuāli), zemes robežu plāns, inventarizācijas (kadastrālās uzmērīšanas) lieta ir obligātais komplekts, kā esamība personiskajā arhīvā nav pat apspriežama. Dokumentiem (vēlams) jāataino reālo situāciju nevis kāda tā bija 1976.gadā. Vēl svarīgāk tas varētu būt uz nodokļu aprēķināšanu un nomaksu attiecināmiem dokumentiem.

Viens piemērs - esošā 50-gadīgā ēka neatbilst (gandrīz) nevienam no mūsdienu normatīviem. Ja nav nekādu veco dokumentu, jebkuru kustību gadījumā valsts var pieprasīt ievērot (visus) aktuālos noteikumus, kas parasti tīri fiziski nav iespējams, Bet tā jau īpašnieka problēma ...

Re: dokumentu cena
Autors: binary ()
Datums: 09/06/2017 00:12

Param Wrote:
-------------------------------------------------------
> Elektrību neticu, ka kāds ir
> sazīmējis līdz centimetriem un uz papīra
> salicis, lai turpmāk zinātu, kur uzmanīgi
> caurumu sienā urbt.

To jau it kā var arī ar atbilstošiem instrumentiem noteikt.
Virs/zem rozetēm uzmanīgi.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  ********   ********   **     ** 
 ***   **  **    **  **     **  **     **  **     ** 
 ****  **      **    **     **  **     **  **     ** 
 ** ** **     **     ********   ********   ********* 
 **  ****    **      **         **         **     ** 
 **   ***    **      **         **         **     ** 
 **    **    **      **         **         **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727