UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Jaunbūves reģistrācija zemesgrāmatā
Autors: JaanisO ()
Datums: 11/11/2015 21:54

Sveiki,

Tiku beigu galā ar zemesgrāmatu galā. Tā kā, tad kad sāku meklēt, bij grūtības savākt infu, tad īsumā iemetīšu to kā tas bija.

1) Lai jaunbūvi (tās celtniecibas procesā) reģistrētu ZG, vajag kadastrālo uzmērīšanas lietu no Zemes Dienesta. Rīgas reģionam tas ir Puškina ielā, vidzemniekiem - Valmierā. Par pārējiem nezinu, bet tas viņu www iraid rakstīts.
2) Kā jau augstāk rakstīju, Rīgas reģiona zemes dienestā ir darbu rinda. Viņiem ir ļoti daudz pasūtījumu, savukārt mērīšanas speciālisti nepietiek, tāpēc ŗēķinaties, ka no pasūtījuma iesniegšanas līdz papīru saņemšanai paies 3(!!!) mēneši. Man paveicās, tiku cauri ar 2iem, jo manu lietu nodeva Vidzemes reģionam, tad arī tie uzmērīja.
3) Informēju, ka kadastrālās uzmērīšanas lieta ir tā pati vecā 'inventerizācijas lieta", tas man pašam radīja nervozitāti, kad lasīju netu, bet izrādās tas ir tas pats. Tas ir dokumentu mapīte, kas piešķir kadastra nummuru jūsu jaunbūvei (man vispār tikai pamati bij) u.c. informācija.
4) Zemes dienesta pasūtījumam vajadzīgs bij mājas projekts un būvatļauja nu un dināri.
5) Jūsu pasūtījumam tiek piešķirts nummurs, un vispārīgos vilcienos tam var sekot zemes dienesta kadastra aplikācijā androīdam (par iOS nezinu, jo to nelietoju).
6) Ja gribas lietas virzībai sekot sīkāk, tad jāzvanās uz viņu nummuru un tur meitenes vai puiši paskaidros kurā stadijā ir jūsu pasūtījums.
7) Pienāk diena X, kad jums pazvana mērnieks un ierodās. Man sanāca tā, ka tajā brīdī bij arī atvaļinājums, bet viņiem galvenais ir piekļūt teritorijai.
8) Apmēram pēc pusotras nedēļas pēc mērnieka arī papīri bij gatavi. Bij jēga zvanīt, jo pa telefonu man pteica, ka var iet pēc dokumentiem, laigan datubāzē vēl status nebij nomainījies.
9) Dokumentu izsniegšana gan ir ātra un nesāpīga.

Tad jums nākamais posms ir - Zemes Grāmata.
BET, tur vajag arī šādus tādus dokumentus.
10) Jums no savas pašvaldības būvinspektora būvvaldē jādabon izziņa par jūsu jaunbūvi, ko būvinspektors izsniedz izmantojot kadastrālās uzmērīšanas lietu. Tādējādi šī izziņa nevar dabūt pirms Zemes Dienests nav iztaisījies.
11) Tad ir jāiet pie notāra, vai tiem, kas var savās pašvaldībās - pie bāriņtiesas vadītājas un jātaisa Zemes Grāmatai nostiprinājuma lūgums. Tas ir specifisks, tāpēc labāk lai to dara viņi.
12) To ka šo pašu var izdarīt bāriņtiesa (ja esat attiecīgās pašvaldības iedzīvotājs) ne visi zin, un tāpēc iet pie notāriem, kas maksā daudz daudz dārgāk. Bāriņtiesa to izdarīs pa lēto.
13) Ar izziņu, kadastrālās uzmērīšanas lietu un nostiprinājuma lūgumu dodaties uz Zemesgrāmatu, samaksājat nelielu nodevu un dokumenti tiks ielaisti sistēmā un max 2ās nedēļās jums būs gatavs.
12) Zemesgrāmatā dažkārt var kancelējā uzrakstīt iesniegumu par paatrinātu lietas izskatīšanu, tas neko negarantē, bet manā gadījumā palīdzēja butiski paatrināt dokumentu izskatīšanu. Te gan vajag iemeslu - teixim bankas kaut kādas prasības ir labs iemesls.

Protams - lieki piebilsts - visur vajag personu apliecinošu dokumentu. Pasi vai ID karti.

Ceru ka palīdzēs tiem, kam tas vēl priekšā.

Re: Jaunbūves reģistrācija zemesgrāmatā
Autors: binary ()
Datums: 12/11/2015 07:14

JaanisO Wrote:
-------------------------------------------------------
> 11) Tad ir jāiet pie notāra, vai tiem, kas var
> savās pašvaldībās - pie bāriņtiesas
> vadītājas un jātaisa Zemes Grāmatai
> nostiprinājuma lūgums. Tas ir specifisks,
> tāpēc labāk lai to dara viņi.

Ja iet pie notāra, tad ir arī zemesgrāmatu nodaļu ēkā notāru birojs.


JaanisO Wrote:
-------------------------------------------------------
> 12) Zemesgrāmatā dažkārt var kancelējā
> uzrakstīt iesniegumu par paatrinātu lietas
> izskatīšanu, tas neko negarantē, bet manā
> gadījumā palīdzēja butiski paatrināt
> dokumentu izskatīšanu. Te gan vajag iemeslu -
> teixim bankas kaut kādas prasības ir labs
> iemesls.

Pērn decembrī interesējos par tāda iesnieguma rakstīšanas iespējām, vajadzēja visu nokārtot ASAP bankas kredīta dēļ (zemesgrāmatas noteiktie termiņi neiekļāvās bankas atļautajos termiņos). Man pateica, ka varu aizmirst par ko tādu - darba pārāk daudz, neko paātrināti tur neizskatīs. Tiesa, beigās tāpat viss notika mazliet ātrāk nekā sākotnēji tika pateikts.

Re: Jaunbūves reģistrācija zemesgrāmatā
Autors: dace---- ()
Datums: 14/07/2016 15:51

Cik kopā šis pasākums Jums izmaksāja?

Re: Jaunbūves reģistrācija zemesgrāmatā
Autors: Mairis ()
Datums: 02/05/2017 21:20

dace---- Wrote:
-------------------------------------------------------
> Cik kopā šis pasākums Jums izmaksāja?
Man 220eur. Par termiņiem manā praksē izskatās pa menesi būšu ticis galā. Cepuri nost vidzemes vzd.

Re: Jaunbūves reģistrācija zemesgrāmatā
Autors: Oferte ()
Datums: 16/01/2018 11:57

Jaunbūves reģistrēšanai zemesgrāmatā ir nepieciešama būvvaldes izziņa, nostiprinājuma līgums un kadastrālās uzmērīšanas lieta, lai būvvaldē saņemtu izziņ, ir jāiesniedz iesniegums, būvatļauja, kadastrālās uzmēŗīšanas lieta un izpildmērījumu plāns.

Re: Jaunbūves reģistrācija zemesgrāmatā
Autors: basta ()
Datums: 29/03/2019 19:29

Tiku līdz 10. punktam par būvvaldes izziņu, bet būvvaldē (Rīgā) man saka, ka bez kadastrālās uzmērīšanas lietas vajagot arī šādu - "Ģeodēziskais uzmērījums par ēkas novietnes pārbaudi". Esot jāprasa mērniekiem.
Kādam vēl šāda lieta ir prasīta?

Re: Jaunbūves reģistrācija zemesgrāmatā
Autors: jtdesign ()
Datums: 30/03/2019 13:15

Priekš nodošanas ierasta lieta. Tā kā skrūves mūsu ievēlēto pārstāvju darbinieki (tb činavnieki) katru dienu piegriež aizvien vairāk, nav brīnums, ka to prasa jebkurai kustībai.

Re: Jaunbūves reģistrācija zemesgrāmatā
Autors: Mairis ()
Datums: 30/03/2019 15:26

basta Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tiku līdz 10. punktam par būvvaldes izziņu, bet
> būvvaldē (Rīgā) man saka, ka bez kadastrālās
> uzmērīšanas lietas vajagot arī šādu -
> "Ģeodēziskais uzmērījums par ēkas novietnes
> pārbaudi". Esot jāprasa mērniekiem.
> Kādam vēl šāda lieta ir prasīta?

Šis ir kaut kas jauns. Iepriekš man neprasīja.

Re: Jaunbūves reģistrācija zemesgrāmatā
Autors: basta ()
Datums: 01/04/2019 13:00

Cik sen reģistrēji pamatus un vai Rīgā?
Cik te riņķī paziņām apjautājos, tad visiem pirmā dzirdēšana, tiesa viņiem visiem ir pierīga.

p.s Es, protams, šajā tēmā maz ko saprotu, bet man tomēr nav skaidrs, kāpēc pamati būtu jāmēra vēlreiz, ja VZD to tikko jau izdarīja, gatavojot Kadastrālās uzmērīšanas lietu. Koordinātas arī tur ir redzamas.

Kopumā secinu, ka šis ir ļoti birokrātiski marazmātisks pasākums, sākot jau ar to, ka sakarīgākā info par procesu ir atrodama interneta forumā

Re: Jaunbūves reģistrācija zemesgrāmatā
Autors: PikkO ()
Datums: 01/04/2019 19:48

[likumi.lv]
(.) 167.4
nekomentējat ja nezinat .... iepriekš tas bija pirms gadiem 15
nu jau gandrīz 5 gadus likums to nosaka
inventarizācijā nenorāta ne cokola, ne kores absolītās atzīmes ... mērnieks to uzrāda

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  ********   ******   **      **  **     ** 
 **  **  **     **     **    **  **  **  **  **     ** 
 **  **  **     **     **        **  **  **  **     ** 
 **  **  **     **     **        **  **  **  ********* 
 **  **  **     **     **        **  **  **  **     ** 
 **  **  **     **     **    **  **  **  **  **     ** 
  ***  ***      **      ******    ***  ***   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727